Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rabarbar - karpy korzeniowe

edytowano czerwiec 2014 w Kuchnia
Uśmiechnęłabym się tak we wrześniu. 
Wielodzietni różności wysyłają, więc może i rabarbar przetrwałby podróż...?
Rabarbar dla mnie to słodkie (kwaśne raczej... :D ) wspomnienie dzieciństwa. :) Kompoty i ciasta na początku lata. :D
Mama miała wiele lat w ogrodzie, ale jakoś jej zaginął ostatnio i nie ma. A mnie się przypomniało, że owszem, chciałabym mieć na działce, a co.
Poratuje ktoś? Koszty pokryję.
«1

Komentarz

  • Olesia, my mamy, ino nie u siebie.A nie sądzisz,ze lepiej na wiosnę cały krzak?
  • Ja bym mogła w sierpniu, tylko muszę się dowiedzieć, co to karpa
  • Wyguglałam, że wrzesień-październik. :)
    A karpy to po prostu korzenie do przesadzenia. Skąd nazwa - sama jestem ciekawa. :D
  • @Jadwiga - czytałam, że trudno z nasion wyhodować rabarbar i jakoś już nie drążyłam tematu.
    Ale może to jest jakiś sposób? Poczytam. :) Dziękuję. :)
  • A ja sie zastanawiam co to kapary rabarbarowe... :-B
  • Uważam,ze czerwony smaczniejszy.
  • Mama miała czerwony. Pycha. Na surowo jedliśmy. :D
  • Też bym przyjęła na jesieni taką karpę. Nawet mogę cośkolwiek zapłacić za nią. Polecam się pamięci we wrześniu.
  • O to i ja chętnie!
  • Wysiałam w tym roku rabarbar z nasion i nawet ku memu zdziwieniu bez problemu wzszedł i póki co rośnie.
    Problem natomiast mam ze szczypiorkiem, bo z wysianych 3 opakowań, nie wzeszło zupełnie nic.
  • edytowano czerwiec 2014
    O, to jest jakaś nadzieja dla tych nasion rabarbaru. :D
  • Bo to nie jest tak, że z nasion się nie da, tylko rozmnażany z nasion może być bardzo różny-nie będzie powtarzał cech rośliny matecznej, dlatego rozmnażanie z karp jest powszechniejsze.
  • O! Szczypiorek to @Agagaw ja mogę ci wysłać w doniczce - rozrósł mi się na potęgę, więc starczy dla Ciebie również. 
  • @Hania, dzięki!
    Jaki masz ten szczypiorek?Bo mi nie skielkował, nabylabym!
  • Moniko, ja bardzo chętnie szczypiorek, tudziez inna nadprodukcję odkupię. Tylko nie wiem, czy wysyłka takiego towaru byłaby mozliwa bez uszczerbku na roslinkach.
  • Ja cichutko też o ten rabarbar proszę,chętnie zapłacę.Ciasto z rabarbarem to chyba pierwsze jakie mi wyszło w moim życiu!
    :)
  • Mam rabarbar czerwony i prawie zielony. :D
    Z jednej torebki wysiany i rośnie!
    Jedliśmy już ciasta i kompoty.
    Dobry jest. Bardzo. :)
    Jak się rozrośnie, mogę dzielić. :)
  • Ciekawe, czy mój przetrwa. Na razie rośnie dobrze na tej naszej piaskowej ziemi. Wyrósł gęsto cały rządek.
  • Już jest rabarbar !właśnie nagotowałam cały gar pysznego kompotu.
  • U nas już też!
    Wyszedł pyszny kompot. :)
  • Jak masz za dużo, to jestem chętna. Ja mam tyle, co na bieżąco. :)
  • Ok. Przypomnę się. :)
    A Mężu zadzwoni. ;)
  • Ok. Dobrego odpoczynku. :*
  • Wczoraj nagotowalam kompotu,dziś odcedzilam rabarbar i ciasto robie.Zwykły biszkopt na górę taką lekką masę galaretka połączona z rabarbarem.
  • edytowano lipiec 2016
    Marmolada rabarbarowa,.mniam...!
    Jedna z naktarynami, druga z pomarańczami.
    @Bea - wielkie dzięki!!! :*
  • Mój rabarbar tyle, co na bieżąco, choć - jak mawiają synowie - rośnie zacnie. :)
  • Zachwalam bardzo!

    I jeszcze dziękuję @Sylaba za przywiezienie pod dom sam. :*
  • Dojadamy.
    Co prawda rzadko, ale tydzień temu dorzuciłam jeszcze do kompotu.
  • No i podobno trzeba byłby tego jeść na kilogramy, żeby naprawdę zaszkodziło.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.