Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ser kozi - kulinarne inspiracje

edytowano wrzesień 2014 w Kuchnia
Zapraszam wszelkich odbiorców sera koziego od @nowa (do zamówienia w wątku: Sprzedam twaróg kozi ) do dzielenia się przepisami na ser kozi w potrawach. To się nazywa serspinacja

@MagdaCh ; chwaliła się zapiekanym z bakłażanem. Możemy prosić przepisik?

«1

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2014
    Papryką.

    Z kozim serem od @nowa jescze lepsza niż z fetą. 

    W paprykę - ściętą jak na zdjęciu - wkładamy zrobiny kus-kus albo jaglankę, wraz z czarnymi oliwkami, grubo pzreplatając serem (feta lub kozi), dolewamy trochę oliwy.

    Układamy pionowo na blasze - najlepiej na folii aluminiowej, bo bardzo brudzi papryka pieczona.

    W 200 stopniach tak ze 40 minut pieczemy, albo dłużej, skórka może się lekko przypiec.

    Podajemy z jakimś sosem z jogurtu naturalnego do polania.

  • A dzisiaj upiekłam ser biały z kaszą manną (środkowy pzrepis z załącznika: na św. Piotra i Pawła) - posypany reszteczkami koziego od @nowa. Bardzo dobry wierz wyszedł. Tyle że od napisania książki trochę ulepszyłam - wydaje mi się, że jest lepsze, gdy doda się łyżeczkę proszku do pieczenia.


  • Ser kozi z gruszką - fantastyczna przegryzka :D
    Podobnie jak ser kozi  z arbuzem 
  •  Zrobiłam leniwe:) było dużo zabawy przy ugniataniu:)
  • ja robilam pierogi ruskie i na slodko z wanilią i sosem ze zmiksowanych malin.
    I piekłam sernik cytrynowy, pierwszy przepis, ktory gugle wyrzuca.
    ;-)
  • Nosz, kurka, chyba się skuszę...! :D
  • @Olesia, skuś, skuś. Michu na słodko pochłaniał pierogi. Ruskie mu nie przypasowały;-)
  • ser kozi zmiksowany z cieciorka ugotowana do tego papryka czerwpna i zielona w kosteczke  i oliwki, rzyprawy do smalu - nasza pasta na kanapki.
  • A ja wczoraj pokroiłam kalafiora na mniejsze częci, rzuciłam na gorący na olej rzepakowy na patelni, z przyprawami na surowo podsmażyłam, po czym podlewałam wodą, która odparowywała. Taki smażono-duszony kalafior i uwaga… na koniec… już nie mieszając zasypałam resztkami koziego sera, przykryłam, aż się nieco stopił.
    Począwszy od 14-stomiesięczniaka po babcię - wszyscy jedli z z apetytem.
  • @Olesia pochwal się. Naleśniki z nadzieniem serowo-malinowym... jami...
  • Sernik też. :)
  • @Olesia! ale z jakiego przepisu? i jak sobie poradzić z brakiem maszynki do mielenia?
  • mikser lub blender 
  • ktos sie mnie pytal co moza z tego zrobic to upne
  • Ja dziś zrobiłam duszone warzywa - paprykę, pieczarki , cebulę i cukinię, z serem kozim w charakterze sosotwórczym. Bardzo mnie i dzieciom smakowało.
  • Dziękuję!
  • edytowano maj 2015
    Półfrancuskie.
    Tyle ile sera, tyle samo tłuszczu (w oryginale był smalec, ale ja daję co akurat mam), tyle samo mąki. Ugnieść, schłodzić w lodówce. Wałkować, kroić w kwadraty, nadziewac marmolada lub czyms na wytrawnie. Zlepiać . Piec na złoty kolor (ok. 10-15 min. w 180stC). Mozna polukrowac-wersja z marmoladą, jak komu za mało slodkie.

    Wersja z kozim serem to juz ekstrawagancja ;)
  • edytowano maj 2015
    IMG123

    Tak pokazywałam jednej Forumowiczce wielkośc ciasteczka.... ;)
  • ser podpuszczkowy,pomidor ,cebulka pieprz ja lubię ziołowy, trochę oliwy to ostatnio jem
  • pierogi ruskie z kozim serem dziś były
  • edytowano sierpień 2015
    Moja ciocia robi pyszne jajka z serem. Trzeba roztrzepać dwa lub trzy jajka, wlać na patelnię, szybko posypać pokruszonym serem (twaróg i feta też są dobre). Posolić, dodać pieprzu, odwrócić. Niektórzy się krzywią, ja uwielbiam.

    Mam jeszcze fajny sposób na twarożek ale nie próbowałam tak z kozim. Dosypuję do twarogu dużą ilość przyprawy "suszona bazylia pomidory i czosnek", sól i śmietanę (mniej niż zwykle). Jest pyszny i ma fajną konsystencję, prawie jak almette. Reszte dodatków typu ogórki dopiero na wierzch kanapki.
    Przyprawy z normalnego sklepu nie dawały tego efektu. Najlepsze są z tego miejsca:
    http://rafex.eu/mieszanki-przypraw-hurtownia-31.html?zenid=gn8d8gf9kpelj929b3kotf35i1
    Polecam zrobić większe zakupy (mają super przyprawe do leczo i do ryb).
  • PASTA SEROWO_JAJECZNA z dodatkami
    -parówki
    -kilka gotowanych jajek
    -twarożek
    -szczypiorek
    -po trochę musztardy i majonezu
    -sól i pieprz do smaku
    wykonanie
    mielimy parówki i jajka dodajemy twarożek pokrojony szczypiorek,do smaku wymieszany majonez z musztardą,sól i pierz
    przepis @Elżuni
  • Grillowane pieczarki nadziane twarozkiem od nowej, z polozonym na wierzchu plasterkiem boczku - rewelacja. kluseczki leniwe tez przepyszne.
  • Kanapki (toastowe)
    chleb miodem posmarować potem kawałek sera koziego, (a wisienka na torcie) : pół winogrona (by się ładnie trzymało.)

    Ale nie próbowałam z serem @nowa :(
  • Piróg bilgorajski z serem kozim też jest pyszny.
  • Up może komuś się przyda ,
    Podziękowali 1blaekie
  • My dziś po soaghetii ja uwielbiam do spaghetti każdy z nich nawet twaróg... 
  • U mnie hitem jest sałatka grecka i wszelkie jej przeróbki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.