Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bajki dla najmłodszych dzieci, bez przemocy, ideologii, strachow itd...

edytowano wrzesień 2014 w Ogólna
Niedawno byl taki watek,  zakladam blizniaczy bo w tamtym nie mam mozliwosci pisac. 
Szukam bajek dla 2 latka. Czasem treba cos zrobic w domu i bajki sie przydaja. 
Glownie jedziemy na tvp Abc,  ale ostatnio Pawel przyuwazyl w sklepie Lokomotywe Tomka i zastanawiam sie co to za bajka.  Nie bardzo. Mi sie same postacie,  w sensie te buzie sa dla mnie dziwne ale o bajce nic nie wiem. Warto sciagnac? 
U nas leci glownie pszczolka maja (tylko ta nowa,  delikatniejsza,  grzeczniejsza),  jak oglada abc to jeszcze akceptuje bolka i lolka,  reksia i takiego misia,  nie pamietam tytulu. 
... 
W blizniaczym watku na ogolnym jest trochę tytulow polskich. 
A czy znacie jakies z prostym,  wyraznym angielskim? Pawel ogladal sporo dzieciecych piosenek po angielsku (polecam mother goose club) i zna zaskakujaco duzo slow,  wiec pomyslalam ze jak ma juz siedziec przed tv to moze niech po angielsku oglada? 
Wiadomo pszczolki maji po angielsku mu nie puszcze bo za skomplikowane mimo wszystko,  ale moze sa jakies takie mniej gadane a ladne dla dzieci? 
«13

Komentarz

  • A musi siedziec przed tv? Dwulatek?
  • A siedz strasznie 10-30 min dziennie. Kiedys musze pojsc sie wykapac albo zrobic cos ze spokojem w kuchni. Ostatnio niestety nie bardzo chce spac w dzien i wtedy jest TRAGEDIA, wulkan rozdraznionej energii :-(
  • Nasz starszy jako dwulatek najbardziej lubił filmy o pociągach. Taki prawdziwe.
  • Moja dwulatka lubi świnkę Pepę. W oryginale dialogi są proste i wyraźne. Nawet ja rozumiem :)
  • Tak, Peppę bardzo lubimy, zwłaszcza ja z mężem:-)
  • @MartynaN bardzo fajny pomysl:-) tylko co masz na mysli mowiac prawdziwe? Jakies filmiki puszczane z youtuba jak "ciuchcia" jedzie? U nas by to przeszlo z karetkami albo zestraza pozarna, ale nie bardzo mam pomysl co to za filmiki mialyby byc.

    @Gosia5 oh matko... Jakos mnie ta swinka pepa odrzuca, ale moze ogladne skoro mowisz ze dialogi proste a jestes juz kolejna osoba ktora o pepie mowi pozytywnie.
    Jedynie w tym blizniaczym watku o bajkach czytalam ze z taty sie dzieci nasmiewaja, jesli to prawda i rzuca sie to w oczy to nie wiem czy warto zaczynac...

    Ale ogolnie bardzo dziekuje :-)
  • No prosze... Chyba naprawde musze ogladnac zeby zobaczyc o co chodzi :-P
    A tego Tomka lokomotywe znacie?
  • Wpisujesz "przejazd kolejowy" lub "przejazd pociągu". To wielkie odkrycie dla nas było, że film o jakiejś lokomytywie może mieć 500 tyś. odsłon
  • Bolek i Lolek, Reksio, Krecik. Wróbelek Elemelek - to lubiła moja kiedyś 2latka. Trwają po 10min więc w sam raz żeby zrobić coś pilnego, a dziecko nie przesiadywało godzinami;-)
  • Jest Wrobelek Elemelek? Kaja lubi czytane,mowisz ze fajne?
  • @E.milia, moja Z.to kupiła. Tzn. im starsza tym więcej kumała. Tam wbrew pozorom bardzo dużo wiedzy jest przemycone o ptakach, tym co jedzą, jak się zachowują itp.
    Na YT chyba kilka odcinków było;-)
  • Tomka lokomotywę znam, ale jakoś nie przemawia do mnie personifikacja lokomotywy. A co do Taty Świnki, to rzeczywiście jest trochę gapowaty, ale jest troskliwy, umie się z siebie śmiac, a przede wszystkim JEST. Nie widzę, żeby autorytet mojego męża został nadszarpniety :)
  • U nas pierwszym filmikiem był Krecik. I nadal jest ulubiony, mimo, że synek skończył niedawno 4 latka. Mnie się osobiście też bardzo podoba - piękne rysunki (nie takie agresywne, jak w japońskich kreskówkach na przykład), piękna muzyka (np.Krecik i jaskółka), no i ogólnie treść taka z sensem, tzn. z przełaniem - ktoś komuś pomaga itp. 
    Oglądaliśmy też Kota Filemona. I wróbla Ćwirka. Ale to już mniej M. się podobało. 
    Świnka Peppa też mnie odrzuca, nie mam chęci zaryzykować ani jednego odcinka. Dlaczego nie można było normalnej, sympatycznej świnki narysować, tylko takie brzydactwo...
  • Jeśli chodzi o postaci rodziców to moim hitem są Muminki. Mama Muminka zawsze robi herbatę, Tata Muminka cokolwiek by nie robił radzi się żony, żona znosi dziwactwa męża itp. Co by nie mówić o Muminkach - fajnym małżeństwem są:-D
  • Kot Filemon! :-) też lubiliśmy:-)
  • Ooooooooo, Muminki! Uwielbiałam jako dziecko.
  • @Gosia5 o dziwo synów personifikacje pociągów też nie kręcą, to musi być jakieś PKP, co do Koluszek wjeżdża, ew. DeutscheBahn
  • Ja uwielbiamPeppe. Choć moja pierwsza myśl była podobna-czemu świnki wyglądają jak suszarki.
  • Reksio nawet 5 :P
    Pszczolke Maje polecam ta nowa - tez 10 min trwa...
    @E.milia - masz 2 latke obecnie? U nas z czytania obecnie wróciła faza wierszyków i historyjek wierszowanych, bo Paweł na pamięć ze mną mówi, pewnie mu się podoba ze pamięta i ze potrafi wymówić słowa (akurat teraz u nas gwałtowny rozwój wszystkiego jest).
    A czy Wrobelek jest wierszowany? Nie pamiętam niestety :(
    W sumie do czytania tez chetnie bym cos znalazla jesli macie cos godngo polecenia.
    My mamy troszke ksiazek o Franklinie, w wiekszosci sa fajne. Ale wydaje mi sie ze dla ciut starszego dziecka, bo pojawiaja sie tam rozne negatywne zachowania (np. kopanie ze złoscia w zabawki, czy cos takiego), ktorych Pawel jeszcze nie przejawia i nie chce mu sugerowac ze tak mozna. Poza tym irytuje mnie postac Bobra ktory czesto jest przebrany za dziewczynke, syrene, ksiezniczke albo cos podobnego :P Ale sa ksiazeczki ktore poruszaja wazne dla nas kwestie i sa naprawde ok.
    Ah no i wciaz szukam Biblii dla najmlodszych... ale to tez osobny watek, ktory juz zreszta na forum był, tylko nie mialam jeszcze okazji zadnej z pozycji widziec na zywo.
  • Kot Filemon fajny jest, ale jak teraz oglądałam już jako osoba dorosła, to miałabym parę zastrzerzeń Jest taki odcinek z iskierką ognia, która ożywa - nie bardzo to dla mnie zrozumiałe, a i tak przedstawione, że dla dzieci może być niepokojące czy nawet straszne. I inne takie personifikacje.
    Poza tym bajka jest aż do bólu neutralna światopoglądowo - jest odcinek o Bożym Narodzeniu, chyba się nazywa "Choinka", gdzie całe święta się sprowadzają do przygotowania jedzenia i prezentów. A dziadek na melodię znanej kolędy śpiewa o tym, że będzie zaraz zajadał barszcz z uszkami i inne smakołyki.
    Jakże to inne od takiej np. Pippi, gdzie święta są pokazane zupełnie inaczej - gdzie rodzice z dziećmi bawią się razem i śpiewają jakąś szwedzką piosenkę o malutkim Panu Jezusie. 
    Czepiam się może, ale po co było robić taki odcinek kota Filemona o świętach. To jak obchodzić urodziny bez solenizanta.
  • Z książeczek dla najmłodszych to polecam "Pieska Węgielka" D. Kozioł
    poruszająca, wierszowana historia z pięknymi obrazkami
  • @Gosia5 no ja własnie tez mam z tym problem.
    Ah skoro tak piszesz o Tacie Peppy to ok :P ja właśnie jakoś nie chciałabym podkreślać roli mamy na niekorzyść taty - wydaje mi się ze wiesz o co mi chodzi :P Oglądnę i zobaczymy :P

    Muminki - jakoś nie lubiłam w dzieciństwie, wiec nie znam, ale tam było trochę strachów, a Paweł na razie bardzo bajki przezywa. Naprawde my mamy 5 wyselekcjonowanych odcinków wspomnianej Pszczolki, bo niektorych po prostu boi sie jakis postaci - np zaby, sowy, czy umazanego Gucia. Nic nie poradze...
    Mysle ze Elemelek, albo Krecik bedize ok, bo to pewnie stylowo zblizone do Reksia - prawda?

    Kot Filemon... prawda prawda był na którymś playerze ale zniknal, zreszta wydaje mi sie ze byl za dlugi dla mnie, ale moze mi sie wydaje...
  • Z okładki uroczy ten piesek :P
  • Mnie też początkowo Tata Świnka podpadal. Ale o dziwo mój mąż w ogóle tego tak nie odbiera. Plus tam wszystkie zwierzątka mają rodziny.
  • U nas niestety stare polskie bajki w ogóle nieciekawe
  • Chwilowo nie mam dwulatki na stanie. Mialam rok temu i za rok tez bede miala :) Dorotak,dzieki,ja bym nie wpadla zeby Elemelka szukac.

    Podepne sie,co mi tam. Jakies dobre krotkie filmy dla maluchow o swietych? Szukalam Lilce na imieniny o sw.Pio,ostatecznie o sw.Bernadecie,ale znalazlam tylko takie drewniane animacje z napuszonymi tekstami. Z tel nie zalinkuje ktore to.
  • A nowej Mai nie lubie jakos. K tez sie czasem jej boi.
  • @ramatha moja dwulatka uwielbia bajkę "In the night garden" (w wersji
    polskiej chyba "Dobranocny ogród"). Zupełnie jej nie przeszkadza, że
    ogląda ją po angielsku, choć tego angielskiego wcale znów za dużo tam
    nie ma. Proste wierszyki, krótkie zdania i jakieś wyliczanki. A sama
    bajka jest bardzo spokojna. I do tego naprawdę przyjemna muzyka.
  • Tomek i przyjaciele o pociągach super.
  • @Alutka, bardzo dzieki - szukam po ang wiec tym bardziej sie przyda :P

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.