Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Msze gregoriańskie i wieczyste

edytowano listopad 2014 w Arkan Noego
Jak temat wygląda od strony teologicznej?
Czy można zamówić za osobę żyjącą? Bo, że za zmarłych się zamawia to słyszałam.
Czy można zamówić w konkretnej intencji?
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
Gdzie się je zamawia?
Jakieś zakony?


Przepraszam,jeśli moje pytania wydadzą się wam głupie... Ale gdzieś padło hasło, a ja zupełnie nie wiem "z czym to się je'.
@ProMama?
«13

Komentarz

  • A Msze wieczyste?
  • edytowano listopad 2014
    O, właśnie chciałam napisać o werbistach. W tym roku cała nasza rodzina w dniu urodzin poszczegolnych członków otrzymuje od teściowej potwierdzenie wpisu w księgę Mszy Św. wieczystych. Cudowny prezent. Więcej tu:


  • Dzięki!
    A jaka jest ofiara?





    A gregoriańskie? To jest trzydzieścI Mszy, tak?
    Tylko za zmarłych?

    Gregoriańskie to chyba można w każdej parafii?
  • edytowano listopad 2014
    Karmelici z Czernej koło Krakowa
  • Wieczyste można u większości zgromadzeń misyjnych zamawiać, na Jasnej Górze też można. My taką intencję otrzymaliśmy od teściów na pierwszą rocznicę ślubu :-)
  • I już od 20 PLN, jak piszą Werbiści?
    Dobrze zrozumiałam?

  • Msze Gregoriańskie - pomyślałby kto, że chodzi o Msze zkanonizowaną przez mego patrona.
  • @Małgorzata32
    Jak kiedyś zamawiałam w jednym zgromadzeniu, prosili, żeby minimum 50 zł. Ale to było 10 lat temu.
    Ostatnio zamawiałam u karmelitów w Czernej, wysłałam 150 i przyjęli. 
    Myślę, że to i tak niedużo, biorąc pod uwagę, że msze wieczyste będą odprawiane do końca istnienia zakonu - zarówno za życia osoby, za którą zamawiasz, jak i po jej śmierci.
    Wieczyste można zamawiać za osobę żywą lub zmarłą, proszą tylko, żeby zaznaczyć.

    My dostaliśmy msze wieczyste w prezencie ślubnym i był to najlepszy ze wszystkich prezentów. Polecam każdemu :)

    Gregoriańskie, z tego co wiem, za osoby zmarłe.
  • No właśnie!
    Zdziwiłam się, że tak niedużo.

  • Jak na naszą kieszeń - dużo. Jak na skutki wieczyste - bardzo niewiele.
    Myślę, że zakony mają świadomość, że nie mogą od ludzi oczekiwać. Często msze zamawiają ludzie, dla których naprawdę jest to ogromny wysiłek. Myślę, że każdy wie, jak cenny to dar i da tyle, ile będzie w stanie.
  • Serio, skad sie ta nazwa wzieła?
  • @_Joanna_ tyle i ja wiem, ale co mają dzisiejsze NOMOWe gregorianki wspólnego z św Grzegorzem Wielkim? Bo raczej nic.
  • @Gregorius
    w tym właśnie momencie moja cierpliwość do Ciebie, której i tak miałam już bardzo bardzo mało, ostatecznie się wyczerpała.
  • Gregorius, słyszałam na wykładzie, że po prawdzie, to i z chorałem gregoriańskim św. Grzegorz ma mało wspólnego.
  • Malgosiu, bardzo warto. Bardzo.

    na poselskiej w krakowie u siostr to naprawde grosze siostry biora. 30zl , nie chcialy ode mnie wiecej.

    To rewelacyjny pomysl na prezent.

    Mszami Sw wieczystymi obstwilam cala prawie rodzine meza,mkawalek swojej i zmarlych z naszych rodzin. Od 8 lat daje na te Msze Sw. Z racji, ze nie chodze do fryzjera, ani kosmetyczki, ani nigdzie, to pieniadze przeznaczalam na to ;)
    jakies 2 lata temu pdzestalam.

    Jak tylko mozesz to sie nawet nie zastanawiaj.
  • Ps. Siostry wpisywaly na 4 dziadkow a braly ofiare raz.
    Moze to za sprawa dzieci, ale za zadne skarby nie chcialy grosza wiecej ode mnie.
  • @Pro, dzięki!
    Siostry u św. Jozefa, tak? To się będę musiała przejść.
    Bardzo dziękuję za wątek i zachętę!
    k.
  • Ja też dziękuję za ten wątek. Nie kojarzyłam że w ogóle coś takiego jest, tzn. coś mi się o uszy obiło samo hasło "msze wieczyste" ale nie zastanawiałam się nigdy co to takiego.
    Już mężowi mówiłam i będziemy zamawiać :)
  • @anulaczarnula w Morawsku u sióstr też mozna zamowić, albo u sióstr na Wzgórzu św Wojciecha
  • popytam i dam znać. Wiesz gdzie jest ta kaplica?
  • Można też u Karmelitów ma Wzgórzu. Tam na pewno osobiście. Ale ofiara symboliczna. Przyjmują też na zbiorowe gregorianki-wtedy taniej. Ale @Gregorius nie bij, to chyba nie to samo co indywidualne. Jednak zawsze coś.
  • Czemu bmiałbym bić. W Farze zdaje też są
  • edytowano listopad 2014
    Msze św wieczyste zamawiam w Czernej, bez problemu przez internet, ofiara co łaska wg. możliwości, przelewem. Zawsze w prezencie na I Komunię Św dzieci czy chrześniaków, również z innych okazji albo w potrzebie. Polecam. 
  • Ja zamawiałam u Chrystusowców - można przez internet.
  • Tak @kowalko, te od sw. Jozefa i od Dzieciatka.

    Kochani, chcialam Was ogromnie prosic, byscie pamietali, ze ojcowie zawsze latwiej sobie poradza niz siostry.
    zakonnicy maja Msze, wyklady, rekolekcje i tu naprawde maja zarobek. Daja sobie rade. Siostry zakonne nie maja tak latwo.

    Prosze, pamietajcie o tym. Znam temat od wew. i sumienie nakazuje mi to napisac.
  • Wlasnie sie zastanawialam,jak to jest. Bo przeciez u Siostr tez ktos odprawia,prawda? Ale ofiara wtedy do Siostr idzie? Dasz Pro jakies linki do siostr u ktorych mozna zamowic?


    A Msze do Dworu Niebieskiego,ktos zna temat?
  • @ProMama - dzięki jeszcze raz za powyższy tekst. Ja nawet nie pomyślałabym, że takie Msze Święte można u sióstr zamawiać. A o tym, że im trudniej niby wiem (miałam trochę bliższych kontaktów z siostrami zakonnymi), ale jakoś o tym nie myślałam.
  • E.milko wybierasz sie joze do Krakowa, wtedy bysmy razem tam poszly, te siostry sa przemile, a szczegolnie jak sie przyjdzie z dziecmi, to bardzo!
    nie mam jak dac linku bo nie mam komputera w poblizu.

    @kowalko dasz rade?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.