Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam ochotę przeczytać dobrą książkę...

2456711

Komentarz

  • Felicyta, "Kobietę..." Badeniego też przeczytałam raczej jako ciekawostkę. Ale z powodów podanych powyżej po prostu czuję, że polubiłabym książkę o ojcu Badenim. Bardzo lubię książki np autobiograficzne, w których czuję utrwalony fragment minionej rzeczywistości. I do takich książek ciągle wracam...i wykorzystuję ich fragmenty w swoich badaniach itp.
  • Martyna, "Szkice piórkiem" to zapiski Bobkowskiego z Francji lat wojennych (II WŚ). Literacko jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie czytałam.

  • Marcelina, po Marshallu chętnie ulegnę twojej rekomendacji.
  • ja czytałam Rivers, ale to nie są książki , do których chcę wracać :(. ostatniej nie doczytałam
  • @matka6 , mass coś fajnego do pozyczenia?
  • ja się relaksuję ( o ile ja się w ogóle relaksuję ? :) ) przy Whartonie , 
    mam "Aktorki" - wywiady z dwudziestoma aktorkami
    "Parami do nieba" o świętych i błogosławionych małżeństwach
    "Filiżanka herbaty" -zapiski mamy wielodzietnej 
    " Skandal miłosierdzia " Bp Rysia 
    Matka Teresa ". Prywatne pisma " Świętej z Kalkuty""Pójdź , bądź moim światłem
    - to mam pod ręką 
  • @Elunia, przeczytałam właśnie Złodziejkę książek jest  bardzo dobra, jako że ja w ciąży i płaczę szybciej niż zwykle to przeryczałam całe zakończenie. Dziękuję za ten tytuł. Teraz będę czytać Motyl.
  • Bobkowskiego przeczytałam pare stron od koleżanki jak w drodze na Kanonizację byliśmy :) Przymierzam sie do zakupu.

    Korespondencji Zelii tylko znalezc nie moge :(

    Dzieki wielkie za ten wątek, z książkami na bakier zawsze byłam :( Ale od jakiegoś czasu mam chęć to zmienić a nie chce w ciemno kupować.
  • Tułacze dzieci - Hanka Ordonówna
  • Dzieki, zapomniałam o tym allegro. Zamówiłam :)
  • a dzisiaj premiera Wnuczki do orzechow Musierowicz!:)ciekawe kto jest tytulowa postacia. jesli ktos wie to prosze o ujawienie...ksiazke dorwe dopiero na Swieta:(
  • Przeczytałam artykuł Horubały...:(((((
    Jakos mi sie osobiscie przykro zrobiło...
  • Może ktoś pożyczy Wnuczkę po przeczytaniu? Ja nie zbieram, więc nie chcę kupować, ale obiecuję , że zwrócę nieoplutą!
  • @Elunia, to wyślesz, ja ci kasę zwrócę, ok? Czekam cierpliwie :)
  • Z wielkiem bólem, nie jestem. Choć Wro, a zwłaszcza okolice są super.
  • przez te ksiazke zarwalam noc do czwartej czytalam

    bardzo dobra powiesc
  • "Kwiaty na poddaszu" - kupione w świecie książki.
  • zaczęłam oglądać Służące , ale nie mogę ...

    ryczeć mi się chce
  • Elunia - chyba wypożyczę książkę
    nie mogę oglądać - wszystko się we mnie gotuje...
    ja to chyba jestem ....idealistka, która wypiera, że na świecie jest zło
  • @matka6 , ja z wiekiem też coraz bardziej wypieram, ale książka mi się podobała.
  • ja to chyba od dzieciństwa wypieram, a od czterdziestki się do tego przyznaję
  • Ja to kiedyś mogłam się tarzać w dowolnych treściach literackich, ale odkąd jestem matką, płaczę od byle bzdury.
  • Przeczytałam Motyla i choć temat ciekawy to nie czytało mi się dobrze. Może dlatego, że Zlodziejka książek jest tak genialnie napisana. Teraz czytam Posłaniec tego samego autora co Złodziejka książek.
    Ciekawa jestem czy on tak dobrze pisze czy tylko raz mu się udało...
  • a lubi ktoś thrillery albo mocną sensację - ja od roku czytam w zasadzie wyłącznie takie książki (poza Służącymi;-)

    i zaczytuję się książkami autorstwa Guillaume Musso
  • Maura: Cejrowski nie popelnil zadnej ksiazki o Afryce.:) Jego ostatnia to @Wyspa na prerii' - polecam zreszta. A ja sobie ostatnio dla rozrywki przeczytalam najnowsza MM. I Marshalla:)
  • "Posłaniec" mi sie podobał choć oczywiscie "Zlodziejka ksiazek" duzo lepsza. Poza tym od tego czasu przeczytalam jeszcze "Cien wiatru", "Fechtmistrz" i "Drzewo migdałowe" teraz czytam "Dziewczyny z Powstania"."Cien wiatru" i "Drzewo migdalowe" bardzo dobrze mi sie czytalo przy "Fechmistrzu" umeczyl mnie poczatek potem jak cos sie zaczelo dziac to juz lepiej mi sie czytalo. A teraz "Dziewczyny z Powstania" zapowiada sie bardzo dobrze...
  • "Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie" Hołowni baaaardzo polecam. Czytałam coś jego wcześniej i w ogóle mnie nie wciągnęło i nie zapadło w pamięć, ale ta jest cudna. Coś w stylu pamiętnik z podróży do kościołów z dala od Polski. Daje inne spojrzenie. Myślę, że warto nawet nie przepadając za Hołownią.
  • Blogoslawienstwo ziemi'. Lit. Skandynawska
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.