Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki mikser lub robot kuchenny?

1246789

Komentarz

  • wygląda nieźle ... ja bym zaryzykował :)
  • Dzięki @Adalbert!
    Zatem...


    po zakwas się zgłoszę ;)
  • zapraszamy - daj znak kiedy i ... jak z mąką: to co zwykle ?
  • Zadzwonię!
    Lecę na Mszę!
  • Mogę się pochwalić, że nabyłam tego robota z Lidla :D póki co zrobił śliczne ciasto drożdżowe na chałkę. Bardzo ładnie zebrał ciasto w trakcie mieszania, prawie czysta misa i hak zostały po tym :D jutro będę próbowała robić chleb pszenny na żytnim zakwasie. Jak ktoś zainteresowany to napiszę jak sobie poradził.
  • Od wczoraj jest w ofercie. U nas jak byliśmy wczoraj po południu to już tylko kilka stało. Nie wiem więc czy jutro jeszcze będą ;) Tak na pierwszy rzut oka ma bardzo porządny hak i mieszadło, ale całą obudowę ma już plastikową. Plus że dzięki temu jest lekki, ale pewnie przy cieście chlebowym będzie wędrował po stole. Ma jednak aż 3 lata gwarancji, więc czuję się spokojna. Jak nie będzie dział, a Lidl go nie będzie miał w ofercie ( a że różne AGD ma rzutami, to raczej nie będzie miał) to pełny zwrot pieniędzy :)
  • Pytanie mam do tych, co podobnie jak ja nabyli to cudo z Lidla.
    Możecie mi przypomnieć jaką pojemnośc ma misa? I jaką pojemność ma blender?
    To dla mnie ważne, a nie jestem w stanie tego sprawdzić.
  • a ja mam pytanie pewnie trochę głupie: czy blender kielichowy zmieli zastąpi mi młynek do kawy??
  • Nikt nieodpowiedzial na moje pytanie. @Agnieszka82?!
  • @Małgorzata32 ja nie mam tego.miksera z lidla
  • edytowano czerwiec 2015
    @Małgorzata32 to taki robot z SilverCrest?? Tu jest, że misa ma 6,5l:
    ... a jeśli to ten to blender ma 1,5 chyba:
    http://cowlidlu.blogspot.com/2014/12/robot-kuchenny-z-blenderem-silvercrest.html

    a jak to nie ten, to przepraszam za spam :)
  • @Małgorzata32 jak jutro znajdę instrukcję to napiszę te pojemności :) ale to co wstawiła @Hope to chyba właśnie ten mój z Lidla, więc powinno się zgadzać.
  • Jakiś czas temu zepsuł mi się blender. Dokładnie gwint.z mojej winy, bo źle włożyłam i się wyrobil plastik. Myślę- co mi szkodzi zareklamować. Tak też uczyniłem. Straszyli, że procedura trwać może nawet dwa miesiące. Ale co tam.
    Ku mojemu zaskoczeniu w ciągu tygodnia dostałam zupełnie nowiusienki robót. Tyle, ze cały czas mam złudzenie, ze w tym miska jest jakby mniejsza. Możliwe to, ze były różne pojemności? A może ten z jakiej innej serii? A może tylko tak mi się wydaje? Niestety nie mogę sprawdzić? Stąd moje pytanie.
  • @Małgorzata32 wiesz, że w instrukcji obsługi nie ma słowa o pojemnościach :-O blender ma podziałkę do 1500 ml. A misa nie ma podziałki to nie mam pewności, ale ok 6 litrów mi się zdaje miała mieć...
  • Ja mam Brauna od 5 lat. Świetny,,tylko wkład do bitej śmietany się rozwalił.
  • ktoś polecił taki, chyba Bambidu, ale głowy nie dam, kupiłam tylko w zestawie bez trzepaczki i jestem zadowolona:
    image
  • Rozwalilam wczoraj mojego 4miesiecznego brauna:/ ale fajny był:d może uda mi się dokupić taki mały plastik. Z wyglądu jest taki jak skatarzyny.
  • @uJa mi po kilku latach rozwaliła się przykrywka od tego pojemnika z nożem i bez problemu dokupilam na allegro.
  • Podbijam, bo się zastanawiam nad zakupem np. czegoś takiego:

    http://www.euro.com.pl/roboty-wieloczynnosciowe/kenwood-fdm786.bhtml

    Mam trzy pytania, jeśli używacie tego typu robotów (niekoniecznie tego konkretnego):
    - czy przy tarciu ziemniaków zostaje dużo resztek do wyrzucenia (ja ostatnio ziemniaki na placki ucieram blenderem więc nic nie zostaje, w poprzednim robocie połowę ziemniaków wyrzucałam...)
    - jakie ciasto da się ugnieść dzięki funkcji ugniatania? Takie kruche na ciastka, na pierogi, na pizzę?
    - czy misa 3 litry to mało? (np. wystarczy na blachę ciasta)?
  • edytowano styczeń 2017
    @OlaOdPawla ;
    - niedużo
    - każde
    - niemało, wystarczy
    Mam podobny Zelmera, od 10 lat. Dużo używam i bardzo lubię.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Względem misy - zależy, jak Wam się będzie rozrastać rodzina. Moja maszyna ma ponad 6l misę i zdarza się, że żałuję, że nie jest jeszcze trochę większa. Ale u nas żywi się 9 osób.
  • Moj robot dogorywa. Caly sie polamal ale silnik dziala wiec z mala pomoca jeszcze sciera warzywa. Trzeba wszystko mu trzymac bo polamaly sie zaczepy. 

    Fajny ten kenwood! Jaki jeszcze byscie polecily wielofuncyjny z opcja ugniatania drozdzowego ciasta? Te roboty planetarne sa super, ale one sluza chyba glownie do zagniatania,mieszania ?


  • Ja bym szukala takiego który ma miske w całości,  nie z dziurą (rurką) w środku. Bo scierasz np. Ziemniaki na kluski i nie wymieszasz juz w tej misce tylko trzeba zmienić miske. 
  • @anabe polecam coś z bosha.Korzystałam  (nie u siebie) z bosh mum i pokochałam go za całokształt.Zresztą właścicielka też go kocha a związek ten trwa już kilka lat :wink: Gdybym miła więcej miejsca, któryś mum byłby już mój :smiley: 
    Podziękowali 1annabe
  • O Uja dzięki, cenna uwaga.
    @Malgorzata, ten który zalinkowałaś ma właśnie taką miskę w całości, bez tej dziury na środku, nie?
  • Efektywne, tylko słabo samo wylatuje, trzeba pomagać, by się nie zapychało w środku, choć szczerze, odkąd mam tarkę Borner z wymiennymi wkładkami, to tej szatkownicy do maszynki nie użyłam chyba ni razu!
  • Tak, przez internet, choc są miejsca, gdzie i stacjonarnie można nabyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.