Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam ochotę przeczytać dobrą książkę...

1356711

Komentarz

  • Czytałam książkę o Sienkiewiczu w święta...
  • a ja wróciłam do Wiktora Hugo "Katedra Marii Panny w Paryżu "
    i czekam bardzo na "Wigilię Weroniki" - dzieci mi zamówiły , może niedługo przyjdzie
  • A mnie Mikołaj wielodzietny przyniósł " Wilki dwa", polecam.
    Dziękuję, drogi Mikołaju. :)
  • Ziemkiewicza polecam. Starego. Czerwone dywany, odmierzony krok.
  • edytowano grudzień 2014
    Większości tych współczesnych nazwisk nie znam. Właściwie współczesnej literatury nie czytam. Czy jest to powód do wstydu czy jest jakiś kanon współczesnych nazwisk, które znać trzeba w "towarzystwie"?

    @Szczurzysko, ja też :D I nie wstydzę się, bo nie lubię :P

    Cabre (kontrowersyjny) napisał: " Książki, która nie zasługuje na ponowne przeczytanie, nie warto było czytać w ogóle. Ale dopóki jej nie przeczytamy, nie wiemy, czy zasługuje na drugie czytanie."

    Nie znam gościa (powinnam?), ale ma rację. Z tym, że ja bym dokończyła tę myśl - takich książek nie ma sensu trzymać. Może i mam sporo książek, ale zawsze eksmituję te, do których nie wrócę. Po co mają kurz zbierać?

    Tak więc za jakieś 2-3 tygodnie zapraszam do wątku oddawczego - planuję czystki :D
  • Nie lubię judaizmu Tokarczuk.

  • Ja przeczytałam "Prowadź swój pług przez kości umarłych". I się do niej na amen zniechecilam. Zwłaszcza że względu na jej sposób postrzegania mieszkańców dolnośląskich wsi.
  • Widzisz, @Katia, ja po prostu nie rozumiem współczesnej pisaniny. Tyle jest dzieł klasycznych. A teraz nawet nie mam ochoty na powieści - wolę coś z historii, religii, filozofii. I stare i nowe. Byle autor był do rzeczy.
  • Silniejsi od zła, G. Amorth
    Myślę, że o działaniu Szatana najlepiej uczyć się od egzorcystów. Jest ich niewielu, Amorth jest egzorcystą w Watykanie od 1986 r. Jest tu wiele o modlitwie, Matce Bożej, pułapkach Złego.

    Mocna wiara. Modlitwa. Post.
  • Możecie polecić jakąś dobrą książkę o Ojcu Pio?
  • @Marjan Amorth, ten wyznawca zjawy z M. ?
  • Zjawy z M.?
  • Czytam teraz "Górę w Tybecie"Colina Thubrona i chwalę sobie.
  • A w najnowszym tłumaczeniu: Podział ostateczny. Bardzo lubię. Dopóki mamy twarze też jest świetne. W problemie cierpienia podaje argumenty za tym, że niektóre zwierzęta mogą pójść do Nieba. :)

    A ja właśnie czytam Gazzanigi: Kto tu rządzi - ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli. Polecam.
  • Ja utraconą Azję i cień jedwabnego szlaku ale Góra moim zdaniem najciekawsza ).
  • Jeszcze Syberię muszę zdobyć.
  • No tego samego -czyli Colina Thubrona ). Polecam ,barwne to.
  • Mam ochotę napisać (dobrą?) książkę....
    ;)
  • @Małgorzata, wspomnienia Sapiehy...nie czytałam. Lubię takie wspomnienia przekrojowe, w których odbija się całe życie...
  • Lewisa "Smutek" jest świetny.
    A teraz czytam "Wojnę o pieniądz" (Song Hongbing) - też warta polecenia
  • ŚWIĘTE MAŁŻEŃSTWO
  • @Lila a ja znam pod tytulem "Podzial ostateczny"
  • Słucham "Księgi Jakubowe" w Trójce,bardzo chcę przeczytać.
    Mam jeszcze ochotę na "Grę o tron"
  • Ja znow utknelam w "Grze o tron" :/ Jednak przydlugasne dla mnie. Jestem przy czwartym, czy piatym tomie, juz z tydzien nie czytam, wiec znowu polowy nie pamietam, aaaa!!
  • @MamaMika A. sprezentowałem Jakubowe, juz przeczytała, pewnie chętnie użyczy ale musiśz wdępnąc do nas.
  • Z wielką rozkoszą!
    Wyrobi się małżonka do 17 lutego?
    pożyczyłabym do szpitala.
    Jeśli nie,to spoko,mam "Filary ziemi"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.