Czy jest na sali lekarz?

12467325

Komentarz

• O właśnie, miałam się pytać o poduszkę:-)
  • Kochani medycy przetłumaczycie mi wynik gastroskopii na nasze z łaciny?

Hernia hiatus oesophagei. Gastritis atrophica susp.
    Gastritis chronica atrophica antralis
    Gastritis chronica lymphofollicularis erosiva corporis
  • Zaryzykowałam i za mną pierwsza noc bez ketonalu...
    Rano wzielam ale przerzucam się na zel Diclac....

Ze tez wczesniej na to nie wpadłam.
  • Czy można czymś tańszym zastąpić neurovit?
    Mój mąż powinien brać, ale trochę za drogo nam wychodzi, jak się doda do reszty leków, które łyka.
  • @Agnieszka5 Przepuklina rozworu przelykowego. Podejrzenie przewleklego zanikowego zapalenia blony sluzowej zoladka. Przewlekle zanikowe zapalenie blony sluzowej czesci przedoodziernikowej. Przewlekle wrzodziejace zapalenie trzonu zoladka typu grudkowolimfatycznego.
  • Przepuklina rozworu przelykowego.
    Podejrzenie zanikowego zapalenia żołądka.
    Zanikowe grudkowolimfatyczne zapalenie przedodźwiernikowe żołądka.
    Nadżerkowe zapalenie błony śluzowej trzonu żołądka.

Kto dziś rozpoznania po łacinie pisze? Już nawet łaciny na studiach nie ma. Zgodnie z polskim prawem ma być po polsku.
  • O helicobacter pylori było?

@draconessa, ekh, starsza koleżanko? Może to ładniej przetlumaczysz?
  • Ja juz tlumaczylam:))) Wyzej:))) Tylko nie wstawilam przy zapaleniu tronu blony sluzowej:)
  • edytowano styczeń 2015
    Dzięki dziewczyny!

to jeszcze mi wytłumaczcie czym to grozi:

Zanikowe grudkowolimfatyczne zapalenie przedodźwiernikowe żołądka.
    Przewlekle wrzodziejace zapalenie trzonu zoladka typu grudkowolimfatycznego.

czyli o co kaman

Edit: HP wyszedł negatywnie ale przeleczałam go dwa lata temu
  • edytowano styczeń 2015
    ... po odstawieniu Ketonalu zdecydowanie już wiem że uderzyłam się mocno również w kręgosłup. Boli jak chol...
    I choć na RTG nie było widać żadnych zmian to jakie mogą być tego konsekwencje i jak ich uniknąć?

Wrócę do tego draństwa choć raz dziennie bo nie da się żyć.
    Ta maść jako dodatek albo uzupełnienie ketonalu jest rewelacyjna, ale jednak zbyt powierzchownie działa

Pytam raz jeszcze - ten Opokan wart kupna?
    Czy równie niebezpieczny jak K?
  • @rusalka - łuszczycą się nie zarazisz, chorobami o podłożu infekcyjnym (bakterie, wirusy, grzyby) niestety możesz.
    @Nika76 - Opokan ma podobne działania niepożądane jak Ketonal, czy podziała lepiej nie wiem, ludzie reagują indywidualnie leki. Co masz jeszcze oprócz bólu ? - chodzi o zaburzenia czucia, drętwienia nóg, poczucie osłabienia którejś nogi, pogorszenie kontroli nad zwieraczami.
  • Jeśli chodzi o łuszczycę to nie ma takiej możliwości, z tego co mi wiadomo nie jest ona zaraźliwa.
  • @Agnieszka5 Grozi owrzodzeniem, a owrzodzenie grozi perforacja, i innymi wielkimi nieprzyjemnosciami - jesli bys nic z tym nie robila. Na szczescie sa obecnie leki, i dieta odpowiednia ma znaczenie. Da sie z tym zyc:)
  • edytowano styczeń 2015
    @beabea
    na szczęście nic z tych rzeczy..
    Ale ten ból można porównać do eksplozji lasek dynamitu w całym mięśniu/mięśniach po prawej stronie koło lędźwi..
    Taki niespodziewany - ostry, rozrywający, a ja wtedy widzę gwiazdy.
  • Mam pytanie:
    jak i gdzie zacząć zalatwiac jakies ewentualne zabiegi rehabilitacyjne?
    Mam skierowanie do chirurga. Tam?
  • Mam pytanie: czy to możliwe, żeby mieć hemoglobinę poniżej 7 i nie czuć się źle?
  • @Nika76 musisz mieć skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej lub Poradni Ortopedycznej (ale chyba nie każdy ortopeda zleca rodzaje i ilość zabiegów). Skierowanie takie może dać Ci lekarz NFZ np. rodzinny, chirurg teoretycznie też.
    @pustynny wiatr a pozostałe parametry krwi jakie są?
  • no właśnie na razie tylko hemoglobina została sprawdzona, reszty póki co nie ma.
  • @pustynny_wiatr tak jest to możliwe. Znam opowieść o osobie, która miała Hgb 4 i beztrosko wybierała się na wakacje, kiedy zadzwonili do niej z przychodni informując o wyniku.
  • ja normalnie funkcjonowałam, pracowałam , zajmowałam się domem
    aż któregoś poranka zemdlałam

zrobiłam wyniki i hrmoglobina 7
    pewnie czułam się żle, ale ja zadaniowa jestem :) więc nie zauważyłam ,ze muszę się soba zająć
  • Dzięki za odpowiedzi! Czyli organizm może jakoś sie przyzwyczaić i kompensować pewnie w inny sposób...

No to jeszcze: jak często należy monitorować krew/hemoglobinę przy anemii i jakie parametry szczególnie sprawdzać?

• Młoda zdrowa będzie na chodzie z hemo 5, stary chory z tą samą jest o krok od śmierci.
  • @pustynny _wiatr - ale ja jak sie dowiedziałam , to zaczęłam sie leczyć - od razu
    nie lekceważ tego wyniku !
  • nie no, spokojnie, nikt tu niczego nie lekceważy ;)

Ponowię pytanie o to, kiedy najszybciej można oczekiwać jakiejś poprawy i wykonać badanie, żeby sprawdzić czy nastąpiła?
  • Pustynny, wpierw wypadałoby rozważyć całą morfologię, celem pomyślenia nad przyczyną.
  • Ja słyszałam, że jak hemoglobina spada stopniowo, to można się do tego przyzwyczaić. Nagły spadek odczuwa się mocno. Jak mi po pierwszym porodzie hemoglobina spadła z 13 do 6, to co chwilę mdlałam.
  • Moją szwagierkę wypuścili ze szpitala po porodzie z 5. Wyobrażasz sobie...
  • U mnie podejrzewali krwotok wewnętrzny, więc szybko mnie uśpili i sprawdzali ze wszystkich stron. Nic nie znaleźli, ale jeszcze jak spałam, podali mi sześć jednostek krwi. Potem czułam się normalnie.
  • A naszej A. nie dali krwi, bo trzeba ciąć koszty. Mąż chciał iść do rzecznika odpowiedzialności zawodowej, ale sama zainteresowana nie chciała się pałować.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.