Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

12357370

Komentarz

  • Mojemu sąsiadowi lekarz laryngolog poszerzył tę szczelinę, chyba jakoś przypalił. I nic się już tam nie zbiera. Koniec angin, nieprzyjemnego zapachu z buzi. To był starszy laryngolog. Wcześniej lekarze ładowali mu antybola za antybolem. Łącznie z takim, co się podaje tylko w szpitalu.
  • Bo jest różnica między przewlekle zapalnymi migdałami i torbiela retencyjną. Jak jest pojedyncza, widoczna krypta z białym, to często to drugie i się wtedy nie wycina.
  • U nas wirusowe zapalenie ucha z wyciekiem krwi ~X( u jednego + stan podgorączkowy
    biegunka u drugiego...
  • Powiedzcie co może być powodem nagłego pogorszenia mowy u dziecka4 letniego?
    Ostatnio jak zaczął mówić niewyraźnie i niedosłyszał jak się mówiło do niego to wyszła woda w uszach. Wyleczyliśmy i wszystko wróciło do normy. A od jakiś 3 tyg zaczął mówić niewyraźnie ale inaczej, tak jakby szumiąco, jakby miał buzię pełną śliny i mówił. Słuch zbadaliśmy- jest ok. Tym razem nie prosił o powtarzanie tego co się mówi, więc przeczuwałam że jest ok.
    Ale co w takim razie może spowodować takie pogorszenie? On lepiej od starszego brata mówił.. Umawiam się do logopedy, mam nadzieję, że od razu mi wszystko powie.. :(
  • @MartynaN, pewnie masz racje, u mnie o wlasnie te krypty byly z ropa. pelno dziur w migdalach z ropa inside :). 1 lub 2 na miesiac chorowalam, wymiotowalam ta ropa, takze ciach i po sprawie :).
  • A nic mu się w paszczy nie dzieje?
  • a wiesz że nie zajrzałam #-o
    jutro wraca z tatą więc spojrzę!
  • rusalka :), myslalam, ze o synka :).
    to juz wiem skad wie o syfie i ze nie chce do szpitala :).

    ale i tak ciac! :)
  • ... kilka dni czułam mrowienie od czasu do czasu u nasady uda z przodu, jakby mi komórka wibrowała a komórki tam nie trzymam.....
    Wczoraj odkryłam ze nie mam czucia w skórze w górnej części tego uda.
    Po przeciwnej stronie od urazu, znaczy po lewej.

    To normalne?

    Poza tym 4 dni temu odstawilam ketonal calkiem i .... od trzech dni bardzo rzadko czuje ból w plecach, poprawa nastapila bardzo znaczna, zyje prawie normalnie. Wielka to radość!
  • czy przy atopowym zapaleniu skóry może być podwyzszone crp?
  • @Nika76 nie jest normalne. To sprawa dla neurologa jest.
    @beabea?
  • Uwazam, ze przebadac, bo sprawa staje sie nawracajaca...
  • edytowano styczeń 2015
    @Nika76, jak piszesz, że z przodu uda pod pachwiną to wygląda na uszkodzenie korzeni L1-L2 (nerw płciowo-udowy) lub jeśli przód uda trochę niżej to L3-L4 (nerw udowy). Sugeruję jednak osobistą wizytę u neurologa, żeby zebrał dokładny wywiad (ważne też czy są choroby przewlekłe np. cukrzyca) i zbadał namacalnie, zwł. że jest uraz w wywiadzie. Mogą być jakieś zwiewne objawy których za bardzo nie dostrzegasz, ale które mogą wyjść w badaniu np. dyskretne osłabienie siły, zaburzenia czucia w innych miejscach, asymetria odruchów. Uraz w wywiadzie +długotrwałe silne bóle po nim + teraz nie wiadomo skąd zaburzenia czucia - może być potrzebny MRI odc. L-S, może trzeba "zajrzeć" do miednicy. Na pewno nie lekceważ.
    Edit- pisałaś, że był robiony RTG kręg. ale to badanie pokazuje tylko "grubsze" rzeczy i nie pokazuje tkanek miękkich
    @gorzka_czekolada, popieram draconessę, trzeba sprawdzić - jak problem z dostaniem się do laryngologa, to dobry pediatra + otoskop.
  • Ło matko nie brzmi to dobrze, wleee.... nie lubię takiego łażenia po lekarzach no ale pójdę
  • Podepnę się z pytaniem...

    Gdzie w Warszawie lub bliskiej okolicy (najlepiej tzw linia otwocka) można zrobić ekg? Prywatnie.
  • EKG to bez problemu wszędzie. Popytaj się w najbliższych prywatnych gabinetach lekarzy rodzinnych lub internistów, może niektóre przychodnie robią też odpłatnie.
  • Nawet w Piasecznie można z 35 zł zrobić prywatnie EKG. Gorzej z opisem, bo to więcej kosztuje.
  • @rusalka a może diety |Dąbrowskiej by spróbował - ona dobrze leczy ropne stany - koleżanka opowiadała o swoich pacjentach, jeden z ropnym zapaleniem osierdzia (oile nic nie pomyliłam) wyleczony b szybko, druga babka z ropnym stanem szczęki od 5 lat leczona antybiotykami bez efektów, po 3 tyg diety wyleczona.
  • @rusalka
    Wiem, ze trochę daleko od Was, ale w klinice w Zabrzu szybciej to zawsze szło.
    Mozna tam przedzwonic i podpytać, choć to tylko tel na rejestracje.
    Ja moge w drugim tyg naszych ferii podpytać bo jedziemy z Młodym na odsysanie.
    U nas ( gdzie terminy operacji były odległe o 2-3 lata) wszystko odbyło sie w przeciągu kilku miesięcy, byłoby szybciej ale mieliśmy już wczasy wykupione to lekarz powiedział, ze lepiej jak operacja będzie po, bo Mlody nic by z wczasów po operacji nie miał a i po wczasach lepiej bo będzie wypoczęty psychicznie i fizycznie.
    Pierwsza wizyta prywatnie u docenta ( ok 100zl) i zaraz potem ze skierowaniem od naszego lekarza do poradni w klinice i potem już wszystko w poradni na NFZ
    bez kolejek na wizytę w poradni etc
  • Nika76 mnie tak spina udo...plus ból, ale internistka mówi, że to "od kręgosłupa" to uproszczenie...ogólnie neurologia...
  • Mam skierowanie na badania od prywatnego lekarza -ginekologa. Część do zabiegu, część (hormonalne) w celach diagnostycznych. Miałam robić prywatnie. Ale sporo tego...
    Czy gdybym poszła do lekarza pierwszego kontaktu z tym prywatnym skierowaniem i poprosiła o przepisanie na fundusz to lekarz ma możliwość je wypisać? W sensie, że potrzebna do zabiegu. Oczywiście skierowanie do szpitala także posiadam.
    Czy lekarz rodzinny może (znaczy czy ma uprawnienia) oprócz badań podstawowych wypisać również badania specjalistyczne typu hormony czy przeciwciała?
  • No właśnie @MartynaN jak to teraz jest po najnowszej reformie?
  • @beabea, ale przecież nie od dziś wiadomo, że tego typu "leki" nie są obojętne dla organizmu.

  • A ja dzisiaj przewijam moją 7 dniową córeczkę i widzę resztki kikuta pępowiny. Odchylam pępek, czy nie ma krwi, a tam: dziura... nie zrósł się. Strasznie się przeraziłam, dzięki Bogu odebrała telefon pediatra z rodziny - i spokojnym tonem mnie spionizowała, poleciła założyć gazik jałowy. Jutro jedziemy do ambulatorium na założenie szwa. To, co zobaczyłam + hormony poporodowe - wiele pisać, ile łez wylałam. Chyba nie zasnę.
  • @MagdaCh ojej, współczuję nerwów i strachu, nie miałam takiego przypadku, pewnie pediatra ma rację, szew załatwi sprawę, trzeba zachować spokój, tylko, że to łatwo mówić, jeśli sytuacja nas nie dotyczy, ech, serce matki, na tyle wstrząsów narażone. Za Lucje+++
  • Magda, wszystko dobrze bedzie. dobrze, ze zauwazylas, szew zaloza i bedzie dobrze... A matka - wiadomo, zawsze sie stresuje... magda, prosze - idz spac, odpocznij. Lucji nic nie bedzie! mentalnie przytulam i +++
  • Ja tez wspolczuje i z serca gratuluje corci!
    BTW- myslalam, ze nosi najpiekniejsze imie - Maria.
  • A wczoraj w nocy była jakaś kapryśna - dosyć głośno krzyczała, wręcz wrzeszczała przy przebudzeniach. Odkąd to zobaczyłam, cały dzień leżała na moich kolanach - albo męża czy córki, byle tyle tylko nie płakała. Teraz zasnęła twardo, więc ją dałąm do łóżka, ale się szykuję, jakby znowu miała płakać, trzeba do rana ją trzymać - żeby napięć w brzuchu oszczędzić. W ogóle pierwszy raz o czymś takim słyszę.
  • Magda, spokojnie, wiesz, Twoj niepokoj udziela sie tez Malutkiej. Kazda chwile, kiedy Lucja spi - spij i Ty...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.