Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Troje dzieci w aucie

edytowano maj 2012 w Pomagajmy sobie
Wielu z Was przetestowało, więc proszę o radę lub bezlitosne rozwianie złudzeń :D
Czy udało Wam się zmieścić w aucie pięcioosobowym dwie dorosłe osoby i trzy foteliki? dla niemowlaka i dwa kolejne? A jeśli tak, to jakiej były firmy?
W tej chwili między dziećmi zmieści się nam tylko jakaś filigranowa nastolatka, więc trudno nam sobie wyobrazić, że wchodzi tam jakiś fotelik...
«13

Komentarz

  • my mamy mondeo kombi, i tam w miarę spokojnie mieści się dorosły z dwójką małych (0-13 i 9-18, z tym, że oba dość szerokie), niedługo będziemy jeździć z jeszcze jednym 0-13, myslę, że spokojnie wejdzie. no ale to jeden z szerszych aut 5-cio osobowych, zresztą, dlatego taki kupiliśmy, mieliśmy taki sam starszy, i komfort jazdy z tyłu nie równa się z żadnym innym, w którym siedziałam.
  • edytowano maj 2012
    Acha, no to dodam - opel astra, nastolatek:)
  • Dwa foteliki i pośrodku dziecko co nie wymaga nawet poddupnika - ledwo się tam wciska, więc trzy foteliki można zapomnieć. 
    Ale my mamy mały samochód, corollę. 

    A ponieważ nie da się w takim ścisku jeździć, zatem kupujemy Galaxy... Zmieści się wtedy i 5 fotelików. 
    ;)
  • No właśnie dlatego rozpytuję :) bo jakby kupować większy, to bez sensu kolejną "piątkę"...
  • Z pięcioosobowych, to wtedy tylko z trzema osobnymi siedzeniami z tyłu, nie wiem jakie to, ale widziałam w jakimś Renault. Zresztą, nasza corolla jest do tego trzydrzwiowa... Porażka.
    Ale mieliśmy duży samochód 5-osobowy i ta sama sytuacja - środkowe siedzenie nie jest prawdziwym siedzeniem, gdzie można wozić kogokolwiek na dłuższą metę. A nawet gorzej było, bo dwa tylne fotele były tak wyprofilowane, że foteliki pochylały się na osobę siedzącą w srodku. 
  • W suzuki ignis zapina(liś)my 3 foteliki z tyłu, ale jeśli jeden z fotelików 0+ to z większym trudem. 

  • Kingo, my niedawno szukaliśmy auta kierując się takim kryterium.
    Wybór padł na Renault Scenic. Auto ma z tyłu trzy oddzielne pełne fotele- na dotatek z możliwością niezależnego składania i przesuwania. Przy tym dośc pojemny bagażnik.
    Jeżdżę nim niewiele ponad miesiąć, ale na razie jestem zadowolona. Jednak powszechnie widomo, że francuzy nie cieszą się dobrą opinią.
  • testowałam dawno temu taką jazdę na sobie  ;))
    w fiacie siena - dwa foteliki z tyłu, trzeci z przodu obok kierowcy, tyłem do kierunku jazdy z najmłodszą
    a ja wciśnięta między te 2 foteliki z tyłu....
    ;)
    ale człowiek młody był i giętki 
    :-j
  • jeździliśmy xsarą z trzema fotelikami z tyłu, lub z dwoma i grubą babą (czyli mną ) pośrodku. 
    bez luksusów, ale da sie zmieścić
  • No tak, wpisy miażdżące... Dziękuję Wam za odzew.
    U nas te boczne fotele z tyłu też właśnie tak nachylone do wewnątrz, że wchodzi ktoś baaardzo tylko cieniutki w talii ;;)
  • Jeszcze w kangoo jeździliśmy w zestawie 2 duże + 3 małe, tam było znacznie luźniej niż w ignisie.
  • Koleżanka w jarisce woziła 3 foteliki z tyłu, w tym niemowlaka.
  • Kinga - Twoja astra to taka sama wielkość jak nasza corolla. Zapomnij. Chyba że przestrzennie lepiej zorganizowana. Bo my mieliśmy kiedyś malutki samochód, ale w środku więcej miejsca było niż w corolli, która jeśli idzie o klasę wielkości, wyżej była. Ale to było wtedy, kiedy byliśmy młodzi i bogaci ;) i mogliśmy sobie pozwolić na coś więcej niż nędzną toyotę ;)
  • czyli jednak motor dla męża...
  • edytowano maj 2012
    A my mamy astrę kombi i się mieścimy bez problemu :D

    Foteliki są równomiernie ustawione  koło siebie i drzwi zamykają się bez oporów.
    Nasze foteliki są "zwykłych" firm. Każdy inny, tj. Meggy, Coneco i Mammut.
    Mieszczą się cenowo w 100- 150 zł.
    Jeszcze kilka miesięcy temu jeździliśmy z dwoma dużymi fotelikami 9-36 i nosidełkiem samochodowym (0-13kg). Po roczku Jasia dokupiliśmy kolejny 9-36 i nadal bezproblemowo.
    Dzieci są w tyle szczęśliwe i świetnie wyglądają takie roześmiane trzy buzie :)
    Bardzo lubią jeździć autem , a akurat astra służy nam baaardzo dobrze.
    No i pakowność bagażnika :)
    Super!
  • Potwierdam jeżdziłam w yarisce (trzydwiowej) z trójką dzieci, dało się choć najstarszy jeżdził w srodku przypięty pasem dwupunktowym bez fotelika, a na początku niemowlę ze mną z przodu, a dzieci w fotelikach ew mąż z tyłu. Kilka lat tak jeżdziliśmy  nie narzekaliśmy
  • My nie mamy trzech fotelików, ale Fordy Mondeo są naprawdę pojemne. Z tyłu fotelik 9-36kg plus dwie dorosłe osoby i jeszcze luz był.

    Do tego jest duży bagażnik.

  • A, odgrzebię. Skład: dwoje dorosłych, troje dzieci (0-5 lat), jest szansa zwykłym pięcioosobowym autem jeździć? Myślałam o opcji: jedno dziecko z przodu, dorosły wciśnięty z tyłu między foteliki, ale teraz te foteliki są takie wieeeelkie (zwłaszcza dla starszych dzieci), że marnie to widzę. Od jakiego wieku dziecko może jeździć bez fotelika, tylko z podkładką pod pupę? To jakieś chore, że pięecioosobowa rodzina nie może sięe zapakować do zwykłego niemałego auta : (
  • My tak jeździmy skodą octavią - 3 dzieci z tyłu. Tylko trzeba foteliki kupować razem bo szrokość fotelika może być od 43 cm do chyba 65 więc jak masz jeden taki szeroki to już nie wciśniesz dwóch, a jak kupisz trzy węźsze to nie ma problemu.

    Najstarsze dziecko ma 6 lat.
  • O, to mnie pocieszyłaś. A najstarsze też ma fotelik czy tylko "podpupnik"? Zdradzisz markę?
  • wszystkie mają foteliki - nie pamietam marek, Ten dla najstaszego jest Graco zapinany pasem samochodowym (bez wewnętrzych pasów) - nie jest to najwygodniejsze bo muszę nurkować ręką między fotelikami, lekko go odsunąc i dopiero zapiśąc. Ale nabrałam wprawy.

    Najlepiej pojechać do sklepu i poprosić o dobranie fotelików, może któryś z tych co macie da się wykorzystać bo jest węższy.

    Nam tak pan dobrał 2 foteliki do jednego istniejącego - tylko muszą to być z tych węższych.
  • Weźcie pod uwagę multiple. Mieliśmy i rewelacja. Osobne 6 siedzeń.
    teraz many espace, i co tu kryć, rewelacja wózek wchodzi bez składania.
  • 6 siedzień jest super. my mamy 5 w octavii ale bagażnik jak dla hipopotama:-)
    Choć doatkowe siedzenie by się przydało, żeby np babcię wziąć
  • Ooooj! Dzieki za watek! Wlasnie mamy ten sam problem.
    Zastanawiamy sie nie nad dopasowaniem fotelikow, lecz nad innym samochodem (z ogrooooomnym bagaznikiem)
    Mamy kangoo i z trojka dzieci (0-5lat) troche sie trza nagimnastykowac. Nie dla mnie te akrobacje samochodowe! ;))
  • Mnie to niebawem czeka..., mamy audi a4, auto nierodzinne, i bez szans póki co na zmianę, w komplecie będziemy jeździć jednakże na krótkie dystanse bo nie wyrobie pośrodku dlugo
  • No właśnie auta wolelibyśmy nie zmieniać. Pomierzyłam wnętrze i może wcisnęłyby sie trzy takie najwęższe obok siebie, ale nie jestem pewna, czy da się je w ten sposób zamontować (boczne musiałyby być maksymalnie dosunięte do drzwi).
    Znalazłam takie coś:
    http://prawo.rp.pl/artykul/1171174.html
    - jeśli z tyłu są dwa foteliki, to trzecie dziecko bnedzie mogło siedziec między nimi przypięte tylko pasami (od wześnia 2015). Ale nie wiem, czy to bezpieczne...
  • u nas boczne są max dosunięte do drzwi no może ze 3 cm jest luzu ale nie wiecej
  • ja bym też nie posadziła nawet naszego 6 latka bez fotelika
  • Byłam kiedyś na pogadance dotyczącej bezpiecznego przewozu dzieci i ta podstawka właściwie nie daje żadnego zabezpieczenia w czasie wypadku...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.