Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

15681011370

Komentarz

  • To tak jak ja wierzyłam, że Migraleve (czy coś takiego) to coś szczególnego na migrenę. Znajoma przywoziła to z UK. Kiedy będąc w UK kupiłam to, to okazało się, że to po prostu paracetamol z kofeiną czy kodeiną. No, ale dzięki temu odkryłam na nowo Solpadeine, dostępną od dawna w naszych aptekach. Nic nie działa na mnie równie szybko i skutecznie przy bólu głowy (szczególnie ta rozpuszczalna), a to właśnie zwykły paracetamol, tyle że z kofeiną i z kodeiną.
  • Rusałka, ja też chciałam o tych mydlinach pisać. Powinno pomóc.
    A jak tam choroby? Ustąpiły trochę? Mi się kiedyś cała 5 rozchorowała, to lekarza prywatnie do domu wezwałam.
  • A ja ostatnio patrzę na czosnek i sobie myślę... skoro antybiotyki wyjaławiają jelita, to dlaczego nie robią tego te całe fitoncydy, "naturalne antybiotyki"?
  • No i dlaczego Anawim ty jesteś taki inteligentny? Ja się pytam, dlaczego?

    Co do twojego pytania, pojęcia nie mam. Dziś zjadłam czosnek i teraz mam lęki.
  • Bo to sa bakteriostatyki - one nie wybijaja wszystkiego, a jedynie hamuja rozwoj kolonii. I spektrum dzialania maja inne, a w dodatku do fitoncydow to nasza flora bakteryjna sie juz przyzwyczaila przez te wieki ludzkosci...
  • draconessa , ale jak teraz poszukałam, to nie bakteriostatyki, a kilery na całego.

    A tu jest link, że chyba jednak nie jest tak różowo. Pierwsze z brzegu badanie:
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24676721
  • @MartynaN - ale to sie tyczy probiotykow zazywanych z zewnatrz, i tez nie do konca sa pewni, bo na razie badania , jak rozumiem, in vitro. W zywym czlowieku moze sie to odbywac inaczej. Niewykluczone, ze nasze rodzime bakterie radza sobie lepij, niz szczepy laboratoryjne.

    O czosnku mozna poczytac tutaj - i nie, nie killer - autorzy podaja wlasnie dzialanie bakteriostatyczne ( hamowanie wzrostu ), nie zas rozpad komorek bakteryjnych.

    http://www.czytelniamedyczna.pl/3539,przeciwdrobnoustrojowe-dzialanie-czosnku-allium-sativum-l.html
  • Poszukam, ale ja czytałam o rozpadzie nawet 80% kolonii.
  • Co zrodlo, to inne teoria.:)
  • CRP mi wyszło 15 - dzień po silnej reakcji alergicznej -pokrzywka na oczach dłoniach, nogach - czerwone, piekące, ciepłe


    Dodatkowo P-LCR - 48 (norma do 43)
    PDW 17,4 (norma do 17)

    Ige całkowite w normie - 35 (norma do 100)

    rozumiem, że to CRP na skutek tej pokrzywki? Poprzednio kilka dni po takiej akcji było 28 po 2 tyg spadło do normy. A te inne wyniki podwyższone, mam się tym przejmować?

    Miałam taką akcję 3x w życiu tyle że łagodniejsza, dwa poprzednie kończyły się kroplówką z Corhydronu i phenazoliny. BO w ciągu 4h miałam całe ciało w czerwonych plamach, ciepłych obrzękniętych, bez duszności.

    tym razem tylko noga, ręce, oczy i w mniejszym stopniu.

    Nikt nie diagnozował przyczyny ale zawsze jest to pod koniec dłuższej infekcji (np po 10 dniach, w czasie okresu i po wzięciu ibupromu, który normalnie biorę bez reakcji)
  • edytowano luty 2015
    @Aneczka08

    Nie ma się czym przejmować.
    CRP jest podwyższone w każdym stanie zapalnym. 15 to zresztą niewiele. Jeśli Cię to uspokoi to idź jutro do laboratorium i powtórz CRP, pewnie będzie <5.

    Te wyniki z morfologii w porządku.

    A tak w ogóle to chyba lepiej było spytać tego, kto te wyniki zlecał ;)
  • edytowano luty 2015
    @MartynaN jak znajdziesz, to daj znać. Z odpowiednim wsparciem merytorycznym założę front antygarlicowy.
  • Trafiłam z Sz (prawie 5lat) do szpitala. Powtórzyło mu się to samo co 4 lata temu jak miał 11m-cy: zesztywniał i przestał oddychać, zsiniał, orzekli że drgawki gorączkowe. Teraz na szybko nie chodzi mi o to co to faktycznie, ale położyli go na oddział zakaźny i obok właśnie położyli chłopaka z jelitowką czy coś-no wymiotujacego, na mój lekki sprzeciw stwierdzili że ma to samo co mój syn. Moim zdaniem Sz nie ma jelitówki, lekkie rozwolnienie moim zdaniem spowodowane syropem przeciwgoraczkowym, o czym mówiłam na izbie przyjęć, bez wymiotów. Co robić? Rano musi mnie ktoś wymienić a ja jadę do domu nakarmić najmłodszego, boję się że jakieś gorsze paskudztwo do domu przyciągnę, reszta w domu zdrowa
  • Konkretyzując pytanie: czy na jakiejkolwiek podstawie mam prawo prosić o izolatkę, czy jakikolwiek inny sposób oddzielenia od tych wirusów i bakterii ?
  • @Wela prosic zawsze mozesz....ale ja toczylam boje o to zeby moj syn z zap pluc nie byl na sali z dzieckiem z rota i zap pluc ale zawsze slyszalam: to jest szpital. Staramy sie nie mieszac dzieci ale jak sie nie da to nie da. W niektorych szpitalach ( zalezy gdzie jestez) po prostu jest pediatria i nie ma zakaznego. Ale probowac mozna moze sie uda. Powodzenia:-D
  • A i izolatki nie sa z reguly przeznaczone dla dzieci z rota. Jak mi tlumaczyli musza byc gotowe do przyjecia dziecka z ciezka choroba zakazna....a do takich rota nie zaliczaja
  • Ciotki kochane, dziękuję Wam za wszystkie rady - SLS mam na każdym mydle w plynie w domu, z przypływem gotówki kupię inne.
    Jeszcze mam jedną prośbę - mój 9latek ma problemy z cerą - zaskórniki, krostki z białym środkiem. I pytanie brzmi - czy on może już stosować kosmetyki do twarzy?
    Myślałam o takiej serii na początek
    http://ziaja.com/kosmetyki/3603,tonik-zwezajacy-pory-na-dzien-na-noc
    o ile oczywiście nie będzie jakiejś dziwnej reakcji.
    Jakieś sugestie? Porady ? :)
  • @rusalka
    współczuję tej drzazgi! Biedactwo!
    No i zdrowia życzę!
    PS
    przepraszam, ja tu z wą†ka laktacyjnego - z zapytaniem, czy długo karmiłaś dzieci w kapturkach, czy pzrechodziłaś w pewnym momencie na "bez" nich.
  • W recznym rozmazie wyszla mi anizocytoza PLT ++

    Coś z tym się robi? Badanie robione 1 dzień po pokrzywce alergicznej na dużej powierzchni ciała
  • up ktoś coś?
  • Czekoladko, chrupki kukurydziane i odgazowana pepsi. Na pęcherz sok z żurawiny, w ogóle dużo picia, najlepiej kwaśnego. Cytrusy odpadają, bo jeszcze bardziej rozwolnią, ale żurawina powinna być ok.
  • Jesli w wymazie nie ma bakterii to antybiotyk jest potrzebny? Czy np u małych dzieci do roku trzeba " profilaktycznie) zapisywać na np zapalenie oskrzeli?
  • Taja,profilaktycznie to podaj probiotyk. Jak nie ma bakterii,to co ten antyb mialby leczyc? Po co profilaktycznie wyjalowic naturalna flore jelita? :-??
  • A jesli zap oskrzeli jest pochodzenia wirusowego a nie bakteryjnego,to tylko dodatkowo oslabi dziecko.
  • Akurat nie mi ale dziś nas chyba czeka wizyta na ambulatoryjnej bo akurat półroczna nam kaszle mokro (od gili) i chcemy osluchac. I tak sie zastanawiam bo Łucja miała skurcz oskrzeli w poniedziałek i wyszliśmy samymi wziewami a tu takiego malucha to co? Antybol profilaktycznie??? Jeśli ma zapalenie oskrzeli...
  • Pediatra mi tłumaczyła, że zapalenie oskrzeli potrafi szybko zejść niżej u małych dzieci i żeby uniknąć zapalenia płuc - daje się antybiotyk.
  • A szczękoscisk to od robaków? Czy odreagowuje stres? Tak zaciskam żeby ze aż boli. Szczególnie jak leżę albo "odpoczywam" o nie musze mowić... Łapie sie na tym ze boki mnie szczeka i dopiero jak zrobię kilka ćwiczeń - puszcza... :(
  • My po przejściach z naszą Ł. jesteśmy dość znieczuleni na "zapalenia oskrzeli", jesli lekarz proponuje antybiotyk prosimy o badanie z krwi, by sprawdzić jaki charakter ma zapalenie. Ostatnio nasza pulmunolog nawet chciała nam wcisnąć antybiotyk; poprosiliśmy o badanie, CRP wyszło na poziomach niezbyt wskazujących na bakterie, więc pozostaliśmy przy pulmicortcie i berodualu. Ten drugi jest niezły, szczególnie przy duszącym kaszlu.

    Ale raz nasza pediatra nas wysłała na izbę przyjęć, gdzie oczywiście CRP też niskie, a mimo to z izby nas wcisnęła na oddział. Weszliśmy na oddział, poddaliśmy się badaniom, porozmawialiśmy z ordynatorką, że po naszemu to z tego zapalenia płuc nie będzie, a nawet jeśli, to i tak za dużo jej w tym szpitalu nie pomogą, a pewnie dadzą antybiotyk bez wyraźnych wskazań. Babka była fajna, przyznała nam rację, wypisaliśmy się na żądanie.
  • Ja zatoki wygrzewam przed kominkiem, raz mnie dopadły jak wyjechałam to wyleczyłam nad kuchenką elektryczną, jakoś się udało
  • Mam na ogół niskie ciśnienie, ale tak się zastanawiam czy na dłuższą metę powinienem coś zrobić, bo mi 100/65 lekarka wczoraj zmierzyła (u mnie to się zdarza ;-)
    Da się coś dietą, trybem życia itp.?
    Kawę czasem pijam, ale póki nie kupię porządnego ekspresu, to raczej odświętnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.