Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko dla kawoszy

mentarze
TeofilTeofil
czerwiec 2007 Podziękuj
w temacie....

własnie ekspres padł mi na dobrę, czy ktoś może zarekomendować jakąś markę cisnieniowego ?
AnkaAnka
czerwiec 2007 Podziękuj
Krupsa bym odradzała. Urządzenie do spieniania mleka zepsuło nam się na wstepie. POtem ciągle cos z nim było, biby działa, ale już się nie mogę doczekać kiedy padnie ostatecznie...... A i znam kilka osób, które miały podobne doświadczenie z Krupsem.
«13

Komentarz

  • Zalezy, w jakiej cenie:)

    @MagdaCh moze cos podpowie...
  • Saeco odea. Mieli kawe nie ma za dużo elektroniki typu wyświetlacze itp.
    Niezwadny mamy go chyba 7lat.
  • Tylko nie krups.. ;) juz raz naprawialismy i teraz znów cos jest nie tak, zastanawiamy sie czy naprawiać czy kupić nowy..
    O saeco tez słyszałam pozytywnie.
  • \Saeco chyba faktycznie w tym przedziale cenowym najlepszym.
  • Krups to ten na kapsulki? Ktos pil napoj z tych kapsulek? Co jest w srodku?
  • Ja piłam u kogoś na gościnie ,ale nie smakowało mi:-(
  • Kupiliśmy Jura, ale się popsuł. Idzie do serwisu, może odratują.
  • Nieustannie polecam NIVONA.
    Szwajcarskie.
  • Ja mam saeco w pracy i ciągle się psuje ,u znajomych takoż
  • Widzę, że każdy ma jakieś inne doświadczenia w tym temacie ;)
    Jako pierwszy ekspres kupiłam Nivonę, zepsuł się przy pierwszym użyciu. Zwróciłam, kupiłam Jurę. Przy regularnym czyszczeniu śmiga bez zarzutu już kilka lat. Jestem bardzo zadowolona a mój mąż, który najpierw kłócił się po co mu ekspres teraz kłóci się jak go nie może użyć :) Kawa latte najbardziej smakuje nam w domu :) Z tym, że ja mam ekspres z wbudowanym młynkiem a kawę kupuję świeżo paloną w ziarnach.
  • Polecam siemensa, kilka znajomych osób ma i każdy chwali, kawa jest smaczna, nie słyszałam, żeby komuś się popsuł (nawet używany w firmie przez wiele osób)
    Nie polecam saeco i krupsa. Kapsułkowych w ogóle nie polecam - zdecydowanie czuć w smaku, że to nie prawdziwa kawa... Jeśli wybierzesz model bez wbudowanego młynka - polecam dokupić młynek (nie są drogie) i mielić świeżo kawę, a nie kupować już przemieloną.
  • Mieliśmy na początku też Krupsa, przez prawie 2 lata i był w naprawie. Odradzam. Teraz od 5 lat mamy DeLonghi. Nie był w naprawie, działa nonstop, jest ok. Ale do następnego się chyba przymierzę z gatunku tych szwajcarskich: Jura, Nivona
  • Nivona chyba nie jest szwajcarska tylko niemiecka.
  • Może i niemiecka - wydawało mi się widocznie, że szwajcarska.
    @Anna
    Teraz mają nowsze typy, moja ma 8-9 lat (już nie pamiętam dokłądnie). Jestem bardzo zadowolona, ostatnio raz zawiozłam do serwisu celem profesjonalnego odkamienienia.
    Ekspresy z wbudowanym młynkiem do kawy są w ogóle świetne i tańsze w użīciu, niż te na kapsułki.
    A kawa rewelacyjna.
  • @Anna

    a kolbowy czy automat?

    zagladalas na forum caffee prego ?
  • Mamy DeLonghi. 10 lat bez naprawy i odkamieniania.
  • No właśnie to odkamienianie jest jakimś utrudnieniem (urządzenie domaga się go dość często). Widocznie mamy wyjątkowo twardą wodę, skoro można tak długo i bez..
  • My w kawiarce takiej stawianej na gaz parzymy, w wakacje byliśmy na weselu i była rodzina z Włoch, i nawet przywieźli ze sobą jednego Włocha, w hotelu tylko był wrzątek do zalania fusów, a my mieliśmy ze sobą kawiarkę xxl i - włala jaki lans, wszyscy pili kawę z niej :)
  • Jesli kogos nie stac na dobry ekspres cisnieniowy, to najtansze wyjscie i najlepsze, to wlasnie taka kawiarka. :)
    zadne kapsulki, przeplywowe, czy cisieniowe o kiepskich parametrach.
  • znajomi mają ciśnieniowy ręczny, za jakieś 500zł kupili (na ebayu) - nasypuje się kawę jak do normalnego ciśnieniowego, a potem ciągnie w dół za takie dwie wajchy przez ok. 30-45s. Do tego młynek żarnowy na prąd i pyszna świeża kawa kiedykolwiek chcą. Baaardzo sobie chwalą, mogą sobie regulować intensywność czy jakieś inne parametry (w zależności od szybkości ciągnięcia za wajchy i dlugości mielenia).

    My mamy właśnie kawiarkę na kuchenkę i kupujemy zmieloną Lavazze. Smakuje nam :)
  • Ja mam młynek od Windy_do_Nieba , ziarnistą można kupić w świetnych cenach, odczuwalna oszczędność.
    Myślę o Windzie ciepło prawie co dnia :)
  • bo trzeba kupić sprzęt tzw szeherezadę
    -------
    Przymierzam się do kupna takiego tygielka
    http://sklep.pozegnanie.com/p/akcesoria/tygielek_sredni/669.html

    i chciałam spytać, czy to to samo, o czym Ty piszesz?
  • a ja kawy po turecku nie lubie.

    kawiarka - super. tygielek ble. ;)
  • Kawiarka jest najlepsza...Zapach w trakcie parzenia kawy, w trakcie picia i jeszcze potem dom pachnie... >:D<
  • @beabea masz rację. Piszą niemiecka firma, szwajcarska jakość i tak mnie to jakoś zmyliło.. Generalnie, odkąd można pić świeżo zmieloną kawę w domu, to najbardziej mi smakuje, gdy mogę ją sobie zrobic sama :)
  • Rusałka, a jaki to sklep internetowy z kawą?
  • Polecam tez cafe silesia z Tarnowskich Gor - pyszna, swieza kawa, blyskawiczna wysylka.
  • My mamy Jurę. Polecam.
  • A ja ostatnio bardzo sobie chwalę ziarna kawy palone na modłę hiszpańską - obecnie w Auchan do nabycia w dobrej cenie. Doskonała kawa z nich wychodzi. Zrobię zdjęcie opakowania (mają tylko w ziarnach, nie ma wersji zmielonej).
    Nabywam też zawsze wszelkie kawy brazylijskie i też je chwalę, do mleka idealne - są inne niż z plantacji z pozostałych części świata.
  • A nie możecie od razu wklepywać dziewczyny linków do tych polecanych sklepów?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.