Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obserwujecie teraz Słońce?

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1

Komentarz

  • nasza dziatwa biega po podwórku z "szybkami" ze starych dyskietek :)
  • Ja zaraz mam zrobić dzieciom przerwę w szkole, żeby popatrzyły
  • Dzięki @manna :)

    Szkoda, że mlody w przedszkolu, bo bym mu pokazała. Hmmm... A może zadzwonię i zasugeruję...
  • przez co patrzycie?

    gołym okiem się nie da
    okulary słoneczne szkodliwe

    chyba się nie przygotowałam do obserwacji ;)
  • Można patrzeć przez płytę cd:)
  • Tylko co by w przedszkolu mogło być pomocne w oglądaniu Słońca... Chyba się jednak nie uda :(
  • Ale wzięłam do ręki płytę i nic nie widzę... Jak to robicie?
  • mamo, słońce teraz wygląda jak orzech nerkowca :D
  • Dobra, już czaję. Musi byc bez naklejki :)
  • My mamy okulary z kliszy z rtg. Nawet dla pewnosci 2 (ciemne) warstwy ;)
  • a dyskietki bezpieczne?
    bo okulary/rtg/plyta cd nie..
  • ja zrobiłam starym sposobem - okopciłam szkiełko.
    Miałam tylko słoik, więc okopciłam mocno, do czarnego, dno i patrzyliśmy przez to.
    Tylko dno trochę wypukłe, więc trzeba przystawić do oka centralnie.
    Nawet 6 latek dał radę "wyostrzyć" obraz.
  • Właśnie niby słońce a a jakoś tak ciemno
  • już rośnie na powrót :)
  • dzieci sąsiadów szły do szkoły, popatrzyły z nami :)
  • Palusia zmiażdżyła system....
  • my przez kilka dyskietek
  • Znalazłam kliszę i też dobrze widać. Chyba wyłączę telefon:) Nawet córa ze szkoły dzwoni, że oni oglądają.
  • poszlam wyciagnelam fa z przedszkola z kolegom jeszcze jednym... poogladali..wrocilam przeczytalam jakie to szkodliwe sa cd, rtg i przydymione szybki i oczy mnie bola...mam nadzieje ze nie oslepilam dzieci... i siebie :) one malo patrzyly..no ale patrzyly
  • Najpierw przeczytalam, ze CD szkodliwe, a potem jakis mundry pan mowil, ze mozna przez CD tylko jak jest jakas rysa, to moga promienie wtedy zaszkodzic.
    Ja ogladalam przez CD, ale krociutko.
  • My w pracy przez płytę CD
  • my patrzeliśmy przez zdjęcie rentgenowskie...przez te zaciemnione części - rewelacja!!!!
  • My oglądaliśmy przez klisze złożona na pol jeszcze, ale 4 latek potem chodził z bolacymi i szczypiacymi oczami :(
  • edytowano marzec 2015
    A my oglądaliśmy na kartce papieru podłożonej do okulara lornetki. Tak to mój małżonek wyczytał, bo ponoć cd niezdrowe, a folia specjalna gdzieś nam się zapodziała :( I oglądaliśmy wszyscy z wyj. 11-dniowego F, którego na czas krótkiej obserwacji oderwałam od piersi i odłożyłam do wózka. Zniósł to z godnością dla dobra nauki :)

    edit: I juz teraz jesteśmy umówieni za 11 lat w Hiszpanii. Będzie całkowite zaćmienie. Mój najstarszy syn (12) zapowiedział, że będzie już wtedy sławnym piłkarzem i nam wyjazd zafunduje ;)
  • My oglądaliśmy przez maskę spawalniczą, czterolatka z pół godziny napatrzyć się nie mogła
  • W 1999r. ogladalam przez zaciemnione szklo. Nic mi sie nie stalo.

    Chociaz... od paru tygodni mam trudnosci odczytywania listy skladnikow na opakowaniach... Jest to zwiazane?

    Dzisiaj przymruzonym okiem krotko spojrzalam. Ale bylam na trasie.
  • W 1999r. ogladałam przez jakąs folię
    i mam problem
    Nie widzę pieniędzy :))

    Dziś wychodząć na taras zerknęłam gołym okiem
    Potem przez CD - nożem zdrapałam naklejkę :))
    Może to odmieni i zacznę widzieć pieniadze :D
  • Ja obserwowałam od 9.20 do 12 w trakcie warsztatu dla nastolatków, pięknie bylo widac
    Cale szczęście mój szef tez byl zainteresowany i nie robił problemów, potrawa tez byla niewymagającą ciągłego patrzenia
  • A u nas byly chmury...marek obejrzal wiec w internecie i rozpaczal, ze to niesprawiedliwe. fakt, szkoda dzieciakow - cala szkola sie szykowala na to ogladanie.
  • @draconessa u nas było widać , super , wkleję później zdjęcie :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.