Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią a antybiotyk

Poratujcie radą... (sorki jeżeli już było, nie znalazłam)
Przechodzę ostre zapalenie ucha, niestety ani kompresy, ani środki p/bólowe i p/zapalne nie pomogły i musiałam wziąć antybiotyk (Augmentin). Karmię 13-miesięczną córkę. Jak postępować, żeby zminimalizować ilość przyjmowanej przez nią chemii? Wyczytałam, żeby nie karmić tuż po przyjęciu dawki, ale tuż przed. A może lepiej po antybiotyku ściągnąć mleko i wylać?

Komentarz

  • edytowano marzec 2015
    Ja karmilam normalnie i to 3tyg dziecko a antybiotyk byl niezbedny do dalszego mego funkcjonowania. Nie wiem jakie sa zasady ale ja nic nie wylewalam. Dziecko zyje i ma sie dobrze :)

    edit. lit
  • Bralam ostatnioantybiotyk, karmie 9
    -miesieczniaka, jadl prawie samo mleko niedawno. Lekarka kazala mi brać amttbiotyk po karmieniu, więc bralam na noc (wtedy mam najdluzsza przerwę). W ulotce bylo, by nie karmić w ogole, ale zaufalam lekarce. Efektow ubocznych u dziecka nie stwierdzono :)
  • Miałam mocne zapalenie piersi przy miesięcznej córce. Brałam antybiotyk (chyba Augmentin) i dziecka nie karmiłam. Gdy potem poszłam do gina i mu o tym powiedziałam, spytał tylko dlaczego dziecka nie karmiłam. Widocznie nie było przeciwskazań.
  • Ja bym karmiła i nic nie wylewała
  • Duomox czy augumentin to amoksycylina.
    Dostalam dożylnie podczas porodu i po 7mcach życia dziecka kp na oskrzela.
    W ulotce przestrzegają przed grzybicą ale nic złego się nie działo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.