Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sałatki na imprezy - sprawdzone przepisy proszę

Jeśli było, to linki zamiast przepisów ;)

Ale chodzi mi nie o tradycyjne "sałaty", na bazie sałaty, rucoli itd., bo te mam opanowane, tylko takie imprezowe, bufetowe ;) Takie z kurczakiem, kukurydzą, brzoskwiniami, tuńczykami, serami, majonezami itd., co to się łączy jakieś tam dziwne składniki, ale razem smakuje. Na pewno wiecie, o co mi chodzi. Na kolację pokomunijną potrzebuję. Sprawdzone przepisy, please, takie, co ludziom smakują, nie chcę eksperymentów na gościach.

Komentarz

  • no gdybym tylko przepis miała, a robię na oko i zawsze w dużej mierze smak jest odtworzony tej, co bratowa na nasze wesele zrobiła:
    makaron kokardki, pieczarki uduszone z cebulą, papryka podsmażona lub konserwowa, oliwki i kapary + pieprz, w każdych dotychczasowych proporcjach - pyszna, znów na Komunię chłopców zrobię miks podanych wyżej składników :)
    wczoraj Zosia wspominała i szukała przepisu, nie znalazła, więc znów zostaniemy przy naocznym.
  • Da się zrobić w wieczór poprzedzający imprezę czy skwaśnieje?
  • edytowano maj 2015
    puszka ananasa (w kawałkach)
    200g sera żółtego dość twardego
    majonez, jogurt naturalny
    duży ząbek czosnku
    trochę soli

    ananasa odsączamy dokładnie, ser tarkujemy na grubych oczkach
    czosnek wyciskamy, troszeczkę solimy, dodajemy 2 łyżki majonezu, 2 łżyki jogurtu. Sos mieszamy, zalewamy ananasa z serem, mieszamy.
    Może postać w lodówce, najlepsze nawet na 2. dzień, trzeba tylko szczelnie okryć folią spożywczą, bo pachnie

    Teściowa też to robi, ona dodaje kukurydzy i tarkuje ser na cieńszych oczkach, jest lżejsze

    e: nie pamiętam, ile tego majonezu i jogurtu, jakby co można trochę dodać po zmieszaniu wszystkiego.
  • Ja tyz na oko i zawsze schodzi- makaron w ksztalcie ryzu, ogorek swiezy, szynka, kukurydza + sos jogort i majonez pol na pol, koperek (duzo) i czosnek ;)


    Lub sledzie z octu 4 podwojne platy, por caly, dwie garsci zurawiny suszonej, 4-5 srednich ogorkow konserwowych z chilli +majonez.
  • @Aga, ta moja to ze trzy dni dobra - dłużej nigdy nie została, warto zrobić wcześniej, żeby sie ładnie przegryzła, ona bez majonezu, tylko tłustość z duszenia pieczarek/cebuli/ewentualnie papryki.
  • Najprostsza jak dla mnie:

    Ugotowany ryż (może być pełnoziarnisty, tylko gotować trzeba ok. 60 min), tuńczyk w sosie własnym, fasola czerwona z puszki, sól, pieprz, majonez
  • a na chrzciny Mikołaja któraś bratowa, tylko nie wiem, czy mojego, czy Krzysia brata żona przywiozła taką sałatkę: na liściach rukoli połówki winogron z żółtym serem startym, z majonezem i duża iloscią czosnku, te winogrona z czosnkiem coś pysznego :)
  • aha, jeszcze jedna, mój osobisty hit
    makaron razowy świderki paczka - ugotować al dente
    duże opakowanie tuńczyka w puszce w oleu - tuńczyk w kawałku lekko odsączyć, rozdrobnić na mniejsze kawałki
    słoiczek karczochów z oleju - karczochy pokroić, lekko odsączyć
    20 pomidorów suszonych - pokroić na paseczki (jeśli są twarde można zalać ciepłą wodą na kwadrans)
    wszystko wymieszać. Trochę na pewno może stać, ale nie wiem, jak długo
  • edytowano maj 2015
    Kapusta pekińska(pokroić)
    pomidory
    ogórek świezy
    puszka kukurydzy
    rzodkiewka

    sól ,pieprz ,trochę majonezu z jogurtem naturalnym.
    Pasuje do wszytkiego -do obiadu do grilla itd.
  • Łosoś-mango
  • @Kociara, coś bliżej, bo łososia mam na stanie, a mango kupić nie problem (nawet się zastanawiałam dzisiaj chwilę nad sernikiem z mango, bo generalnie jeszcze bryndza owocowa).
  • Juz Cie Aga wywołałam do właściwego wątku
  • Pierś z kurczaka grillowana
    seler naciowy
    jabłko
    orzechy włoskie
    sałata lodowa
    sos jogurtowo-majonezowy (3:1)
    sól, pieprz
  • Bardzo sie zdziwilam, ale wszystkim smakowala ostatnio na grillu ta salatka, nawet mojemu bardzo wybrednemu mezowi (mozna, a nawet nalezy dzien wczesniej zrobic)
    http://www.chefkoch.de/rezepte/700651172648139/Murmels-Nudelsalat.html
  • 25 dag mortadeli
    25 dag sera żółtego
    2 puszki ananasa
    2 puszki kukurydzy
    majonez/śmietana pół na pół

    Wszystko w kostkę, ananasa i kukurydzę dobrze odsączyć, żeby wszystko nie pływało. Wymieszać z majonezem. Musi być delikatny, jakiś Babuni albo Dekoracyjny, żeby nie zabił smaku składników.
  • No i oczywiscie tradycyjna bawarska Kartoffelsalat :)>-
  • Tortellini, że 2-3 rodzaje, por, rozyczki brokula al dente, koper, sos czosnkowo majonezowo jogurtowy . Można kukurydzę, kurczaka wedzonego
  • szprotki podwędzane mała puszka ( około 100 gram chyba, z Biedry)
    3-4 jajka
    koperek
    pierz
    ugnieść i wymieszać .
    nie typ[owa sałatka "w kawałkach" ale u nas zawsze brakuje.
  • ugotowany brokuł
    pomidorki koktajlowe
    serek feta
    sos czosnkowy
    papryka
    kukurydza
    druga część sosu czosnkowego
    podprażone ziarna słonecznika
  • Podsmazony kurczak - pierś w przyprawach;Orzechy wymoczone w ciepłej wodzie  , czerwone winogrono bezpestkowe ,najlepiej , dużo czarnego mielonego pieprzu i majonez
  • Nie wiem czy na imprezę ale ja ostatnio obieram się taka.. sałata lodowa, pomidory, pomidory suszone, oliwki, ser sałatkowy, tuńczyk , papryka olej od pomidorów suszonych. 
    Podziękowali 1Bridget
  • @jukaa - ja tą pierś piekę w piekarniku, i duuużo pieprzu to podstawa,można przekroić winogrona
  • ja robjlam taką lub zbliżoną,  chyba z mandarynka a nie ananasem http://majanaboxing.blox.pl/2009/05/Salatka-z-ryzu-i-kurczaka-na-slodko.html
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.