Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rolety i inne pomysły na okno

Potrzebuję coś na okna, zasłony odpadają. Nie znam się na roletach. Co można zrobić (da się samemu zrobić?) by były tez podciągane od dołu? Nie za drogie, by było coś blisko każdej szyby?

Komentarz

  • Jak rolety, to trzeba pamiętać o szynach w których ta roleta będzie się przesuwać, żeby wiatr nie podwiewał.

    Samemu można zrobić tzw. zazdrostki.
  • Jest coś takiego, co się nazywa rolety podwójnie plisowane. Możesz odsłaniać i zasłaniać od góry i od dołu. Fajne, tylko moim zdaniem tylko na okna, nie na drzwi balkonowe, bo niewygodnie się podciąga od od podłogi.
  • rolety rzymskie, @Malgorzata sama szyła
  • Aniu, mogą być też takie rolety bez szyn, wtedy nie zasłaniasz szynami szyb. Ale wtedy warto jakiś obciążnik dać dołem, żeby nie podwiewało. Jak duże okno, to sam ciężar rolety powinien wystarczyć (w szkole mamy takie). Montaż łatwy.
    W Leroy widzę cały wybór:
    http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-okien/rolety-i-zaluzje/rolety,a929.html
  • Ja mam bez szyn i z obciążeniem. Przy otwartym sąsiednim skrzydle, wiatr po prostu zrywa roletę z okna.
  • O właśnie takie prowadnice na roletach to ideał.
  • edytowano maj 2015
    Nie do końca ideał. Te rolety są bardzo fajne, ale... Jeśli u kogoś okna mają tendencję do parowania to za tymi roletami w prowadnicach woda płynie po szybie i pojawiają się kropki grzyba/ pleśni. W zimie rolet nie możemy używać. :( Może to kwestia grubej podumowanej tkaniny rolet ( taka totalnie światłoszczelna) Być może przy bardziej przepuszczalnym materiale nie byłoby problemu. Druga sprawa, że przy rolecie umiejscowionej na szybie otwarcie okna umniemożliwia jego zasłonięcie.
  • Efektowne i praktyczne ( nie trzeba prać) są zazdroski ;) soneczniki1
    Wystarczy tylko przetrzeć mokrą szmatką ;)
  • Właśnie się przymierzam do zakupu rolet plisowanych. Czy ktoś potwierdzi, że warto?
  • edytowano sierpień 2015

    Ja sie zastanawiam co u siebie w sypialni zrobic z oknem. Mamy rolety zaciągane. Strasznie mi sie sąsiedzi gapią w okno. To jest dość krępujące bo mam łóżko przy oknie i dużą część dnia leże. Nie zasłonie bo wtedy powietrze świeże nie leci. Okno mi sie otwiera od połowy wysokości więc do połowy chociaż musi być odsłonięte. Myślałam o jakiś naklejkach ale nic nie moge znaleść.
  • @Silesia wpisz "folia statyczna", lepsze niż naklejki, zasłoniłam tym najpaskudniejszy widok z okna, światło przepuszcza ale mocno rozproszone, moje są mleczne, jak okna w ubikacji, bardzo jestem zadowolona. :)
  • edytowano sierpień 2015
    Albo folie lustro weneckie naklej - Ty bedzisz miała widok, a sasiedzi nie. Ale wieczorem jak zapalisz światło to już zaciągnięcie rolety zostaje.
    Jak całe okno chcesz zasłonić a powietrze mimo to mieć to pozostaje tylko firanka.
  • Gdyby ktoś szukał solidnego i z pomysłem wykonawcy (z normalnymi cenami) do rolet, markiz i żaluzji, to mogę polecić mojego kolegę. Stacjonuje w Lublinie, ale dojeżdża, do Wawy w ogóle bez problemu, a do większych zleceń i dalej.
    Fajny, uczciwy chłop.
  • poszukuję sklepu internetowego z firankami (żakardowe na metry) w troche nietypowej wysokości bo 150
  • Aneczka08 powiedział(a):
    poszukuję sklepu internetowego z firankami (żakardowe na metry) w troche nietypowej wysokości bo 150
    @Aneczka08 a szukalas na stronie Wisan? Mają spory wybór. Też przycinaja.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • blaekie powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    poszukuję sklepu internetowego z firankami (żakardowe na metry) w troche nietypowej wysokości bo 150
    @Aneczka08 a szukalas na stronie Wisan? Mają spory wybór. Też przycinaja.
    bardzo dziękuję  za radę, kupiłam na stronie Wisan najpierw dla siebie a teraz kupuję dla mojego taty - sliczne są  i w dobrych cenach
    Podziękowali 1blaekie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.