Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bocian szuka żony

od jakiegos czasu na sasiedni slup przylatuje wieczorami bocian. Na slupie nie ma i nie bylo wczesniej gniazda. Zastanawiam sie, czy mozna temu bocianowi jakos pomoc, zachecic, zeby sie tam osiedlil. Zawsze mi sie marzylo bocianie gniazdo w zasiegu wzroku. Moze mozna np. gotowe gniazdo zamowic? Zreszta, nie wiem, czy w tym sezonie nie jest za pozno, wszystkie bociany juz z malymi, a ten samotnie przylatuje. Ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie?

Komentarz

  • Też myślałam, ze to powrót Adama :))
  • Żeby to Adam to tytuł brzmiałby : Bocian szuka żabki... =))
  • U nas na słupach jakiś czas temu pozakładano obręcze, żeby bociany miały na czym gniazda budować. Nie wiem tylko, czy to robiła gmina czy towarzystwo do spraw bocianów
  • To jest slup nalezacy do elektrowni, zastanawiam sie, czy w takim razie elektrownia nie musi wyrazic zgody?
  • Wczoraj od Łodzi w kierunku Wielkopolski na bardzo wielu drzewach i słupach widzieliśmy boćki w gniazdach...
    @Aniuszka dziś w ogóle jest Dzień Bociana Białego. Radio Niepokalanów podało. Podobno te słupy muszą być jakoś zabezpieczone dla ptaków? Nie znam szczegółów.
  • Współczuje temu co później parkuje pod tym słupem.
  • A u nas zamieszkał bocian na dachu. Cały brązowy dach jest biały :/ Czego on tu szuka? Macie jakiś pomysł?
  • A nam zeszłego lata zeżarło bocianicę :(

    Była piękna para i dość pracowita w sumie, patrząc na nasz staż małżeński.

    A teraz tylko sam smętny bociek przylatuje....
  • Ale one nie są dozgonnie wierne. To legenda.
  • edytowano sierpień 2015
    Legenda, nie legenda, faktem jest że siedzi sam w tym sezonie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.