Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

podręczniki-kl.4

Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • tajemnice przyrody ,matematyka wokół nas, wczoraj i dziś ,słowa na start oprócz przyrody mam wszystko
  • Nie wiem, czy darmowe, ale mają być jakieś pakiety zamawiane przez szkołę i wydawnictwa muszą obniżyć cenę, żeby być konkurencyjne. Sama jestem ciekawa, czy będzie można kupić sobie w księgarni podręcznik.
    My używaliśmy "Tajemnice przyrody", "Matematyka z kluczem" i "Klucz do historii". Język polski z Operonu - taki sobie. Z pozostałych byliśmy bardzo zadowoleni. Matematyka jest super, bo jest klucz do zadań i dzieci mogły sobie same sprawdzać. Przyroda fajnie napisana, do tego ciekawe ćwiczenia. Z historią nie będę obiektywna, bo jestem współautorem tego podręcznika :\">
  • My odkryliśmy podręcznik z esejami o sztuce (dla tych, co lubią temat, bo nie jest obowiązkowy): "Na ścieżkach wyobraźni" WSPiP-u. Piękne eseje, ładne reprodukcje, pomaga rozsmakować się w plastyce (mój syn nie jest rysujący, ale tematyka wciągnęła go, młodsza córka, która ma zalążki zdolności w tym kierunku, chętnie podpatruje tematy prac).
  • Matematyka z plusem GWO albo Matematyka wokoł nas WSiP

    Przyrodo, witaj! WSiP

    Słowa z Usmiechem WSiP

    A historia to jeden wieli balagan, my korzystamy z Nowej Ery: A to historia albo Dzień dobry historio
  • Z przyrody Franek ma przyrodo witaj. Całkiem fajny ale jeśli lubicie przyrodę to będziecie chcieli jeszcze inne książki.
    Z matmy matematyka z plusem, łopatologicznie wszystko wyjaśnione, ale trochę mało przykładów do ćwiczeń, więc mieliśmy jeszcze zbiór zadań.
  • do matematyki z plusem zbiory zadań koniecznie :)
  • Mieliśmy wszystkie z przyrody pozyczone ale Klimuszko najlepszy. Z matmy mialam fajny zbiór zadan dla kolek matematycznych i jakas ksiazke z pitagorasem. Nieco trudniejsza niz podstawowa matematyka z plusem. Korzyatalam z takich ksiazek jakie mi dobrzy ludzie dali lub pozyczyli.
  • Też mieliśmy "Matematykę z plusem" GWO (do końca maja dziabaliśmy zadania z podręcznika, a ćwiczeń wcale nie kupiłam, bo wydawało mi się dużo, ale ciekawe, nie na jedno kopyto). Nasza szkoła na podstawie podr. Operona przygotowała na egzamin większy zakres materiału (dodatkowo mnożenie ułamków), więc tu trzeba uważać. Dodatkowo trochę ćwiczyliśmy z Kangura i Kółka matem. dla szkoły podstawowej (oba wyd. Aksjomat). W przyszłym roku zamierzam bardziej przyłożyć się do matmy.
    Uczyłam sama angielskiego z "World Explorer" NE, z płyt dla nauczyciela (3 CD, DVD). Zadowolona jestem, chociaż w przyszłym roku postaram się znaleźć jakieś konwersacje, bo jednak nie nauczę dzieci rozmawiać po ang. , ale gramatyki jak najbardziej.
    Poza tym "Tajemnice przyrody" i historii z "Wczoraj i dziś" oraz "Historii wokół nas". Z przyrody i historii okazało się przed egz., że musimy uzupełnić zakres z podręczników wybranych przez szkołę, bo rozbieżność była duża (cała starożytność i całe średniowiecze). Polski - "Słowa na start" + omówienie lektur z internetu (mogliśmy wybrać dowolne z listy z podstawy programowej).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.