Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

[FT] Śledzik - reaktywacja

edytowano styczeń 2010 w Ogólna
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • dzięki Lila, wielkie dzięki
  • ja też dziękuję, czy może coś jeszcze sobie skopiowałaś?
    Bardzo żal mi przepisu na szybkie ciasto z truskawkami, które otwierało wątek truskawkowo, chyba Jadwigi, pomocy...
  • Mnie się coś wydaje, że Maciek odzyska archiwum
    Zbyt dużo cennych rzeczy tam było...:wink:
  • Wielkie dzięki tym, co odtwarzają ten wątek.

    Mnie brakuje pierniczków. Tam było tak pogodnie. Same słodkości i żadnych awantur.
  • Jakich awantur? Fajnie było, przecież to tylko internet

    :icon_alf::icon_rabbi::icon_mafia::icon_russky::icon_uzi::cf::ch::dk::ee::ec::dz::en::ey::ez::fa::fb::fw::ge::gj::go::ie::if::ij::iw:
  • Lila,

    Wielkie, OGROMNIASTE dziękuję - za śledziki :whorship:

    właśnie dziś jedne z nich robię - dzięki Tobie:flowers:
  • no to dorzucę, co przed chwilą znalazłem

    wątek Kuchnia z rewirów gajowego Maruchy

    http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?t=68

    mnóstwo czytania, a jakie smakowite...
  • Lila z góry dzięki:whorship: Jak sobie tak myślałam , to chyba był to jednak przepis Matki 5, ale chyba jeszcze się tu nie zalogowała. Ciasto robiłam z czym popadło, nie tylko z truskawkami i zawsze w tym celu wchodziłam na forum. :ab:
    Matko 5 , jeśli jesteś i to Twój przepis odezwij się:bx:
  • nasz przyjaciel google podaje w kopiach z forum:

    * CommentAuthormatka5
    * CommentTimeMay 30th 2009 zmieniony

    # 1
    przed chwilą wypiłam kawę z mężem , do której zrobiłam ciasto z truskawkami ; robię je tylko w sezonie truskawkowym , może ktoś skorzysta i poda inne pomysły truskawkowe :bigsmile:



    1 masło lub margaryna
    1 szkl cukru
    6 łyżek śmietany
    cukier waniliowy
    4 jajka
    3 szkl mąki ,
    1, 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
    truskawki, cukier puder

    rozpuścić masło ( lub margarynę) z cukrem
    (nie studzić ), dodać śmietanę, jajka - wymieszać
    dodać mąkę, proszek do pieczenia, cukier waniliowy - wymieszać dokładnie
    wylać na formę, położyć regularnie połówki truskawek , tak aby sok z truskawek nie wylewał się do ciasta piec ok 1/2 godz w 180 stopniach , po upieczeniu posypać cukrem pudrem:dinner:
    Dziękuję za ten wpis - _Joanna _, Agnieszka63, elmo


    a tu link do kopii wątku truskawkowo
    http://209.85.129.132/search?q=cache:k75iRoyT-cgJ:wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=4113+ciasto+z+truskawkami+matka5&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
  • Chwała Ci Marsjanko:whorship::hs::hs:
  • a ja dla odmiany wkleję przepis na ciasto z jabłkami, który to przepis namierzyłam na http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81113

    zrobiłam, wyszło super, ze sporej blaszki zostały zostały nędzne resztki :boogie:

    "Składniki:
    -4 jajka
    -1szklanka cukru kryształ (ja dodałam 2/3)
    -2szklanki mąki tortowej (tu tez się wyłamałam - dałam mąkę chlebową 850, innej nie mam)
    -3/4 szklanki oleju
    -5 jabłek
    -1łyżeczka cynamonu
    -1łyżeczka sody
    -1łyżeczka proszku do pieczenia
    -bakalie (niekoniecznie)
    -cukier puder do posypania

    Jajka ubijamy z cukrem,do tego dodajemy olej,mąkę,proszek i sodę oraz cynamon.Mieszamy.
    Jabłka obieramy i kroimy w kostkę,najlepiej sporą wtedy są smaczniejsze i się rozpływają w ustach.Dodajemy je do ciasta i mieszamy delikatnie. Można tez dodać bakalie.Smacznie wychodzi kiedy dodajemy rodzynki oraz śliwki suszone. Po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem.
    Pieczemy 45 minut,do godziny zależnie od piekarnika w 180 stopniach. (ja piekłam z włączonym termoobiegiem 170 stopni przez 40 minut)
    Ciasto musi mieć kolor cynamonu pod koniec pieczenia.
    Teraz odnośnie blachy,tutaj mamy dowolność może to być blacha okrągła,prostokątna czy wąska.Jeśli zrobimy ciasto w okrągłej wtedy będzie wysokie, ja osobiście polecam typowy prostokąt, wtedy mamy ładny placek."

    dopiski w nawiasie moje
  • i taki stary śledź
  • To powinno byc w kuchennym przeca. Gdzie takie sledzie na ogolnej?!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.