Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warzywa i owoce sezonowe

Czy sezon na truskawki jest teraz w szczycie czy będzie jeszcze taniej?
Ile jeszcze będą truskawki?
W warszawie ceny 4-7zł za kg
Chciałam zrobić przetwory - mogę się wstrzymać do poniedziałku czy trzeba już teraz?
«134567

Komentarz

  • Nie ma jeszcze sezonu
  • Tzn pełni sezonu, te truskawki nie sa przetworowe, czekaj na marmoladę gatunek tak się nazywa
  • Ja kupuję co roku ze sprawdzonego źródła.
    Pod Warszawą.
    Zamówiłam dwie skrzynie.
    Są po 2,5zł za kg.
  • a nie "konfitura"? Bo coś takiego się pojawiło
    Ok!
  • Na pewno nie będę zwlekać, bo przetwarzam stopniowo. Robię jeden rzut, zamawiam drugi.
  • Gdzie zamawiasz?
  • W Mszczonowie. Dzwonilam dzis, ale dopiero na środę będę miec bo takie oblężenie stalych klientów.
  • U nas dopiero się zaczęły. Pierwszy zbiór dwa dni temu. Więc spokojnie można czekać do poniedziałku, bo na krzakach sporo zielonych. Taniej będzie kupić bezpośrednio od producenta.
  • Truskawki...
    8 zł za kg
    Czereśnie
    22 zł
    Jabłka
    4.50 zł.
    Jak żyć??????
  • @MamaMika, u nas podobnie...
  • A nie, czeresnie chyba po 28 dzis byly.


    fasolka szparagowa po 22.... :(
  • Strasznie drogo :O

    U nas
    truskawki - standard 5, ale można za 4 kupić i za 7
    czereśnie - 35 w butiku egzotycznym , 18 u chłopa
    fasolkę dziś za 9zł kupowałam
    szparagi - 10
    jabłka 2,5-3,50
    cukinia ok 8zł
    kalafior - 4
    kapusta - 3
  • arbuz - 5zł
  • Też chciałam zadać to pytanie, dzięki, @Haku :)

    @MamaMika, przyjeżdżaj na owocowe zakupy do stolicy :D (u mnie truski za 3 zł, jabłka 1,5).
  • U mnie ceny zblizone do tych u asi

    w zachodniej Pl od kilku lat sa takie wysokie ceny w stosunku do wschodniej

    i stale mnie to zadziwia
  • A mi w tym roku truskawki nie smakują, jakieś bez aromatu u was też?
  • jak dostane drobne, malutkie, to sa pyszne
  • raz z mamą zrobiłyśmy kompot czereśniowy

    po ugotowaniu wyglądał jak rosół :( tyle było robaków
    dlatego czereśnie tylko na surowo bez patrzenia co jest w środku :D
  • Jestem oburzona cenami... truskawki po 8zl, a mrodzic chcialam... fasolka ponizej 12 nie schodzi, szparagi poszybowaly w gore, czeresnie nadal 28, kalafior, mala glowka po 4-5zl... jak tak dalej pojdzie... to mi dzieci pomra z tesknoty za owoco-warzywami...


    mlode ziemniaki 2,5zl/kg...
  • DorotaK też jestem oburzona cenami u was
    jak żyć jak truskawki takie drogie?

    zupełnie serio piszę, to nie są normalne ceny w sezonie :/

    a po ile są szparagi? u nas w ogóle nie widziałam, nigdy nie jadłam, a przez was chciałabym spróbować
  • Szparagi wiazanka ok pol kg za 7,9 dzis rano... a my 2 do obiadu jemy..
    juz byly w zeszlym tyg po 4,9...
    arbuz na ten przyklad po 2zl/kg w biedrze, ale w warzywniaku, na targu po ponad 4...

    ja nie wiem, my jestesmy mocno owcowo warzywni i mnie te ceny zabijaja...
  • 4,9zł ! ha! To wyjaśnia czemu Wy ciągle te szparagi i szparagi.
    U nas 10-12zł
  • Arbuz na targu u nas to 5-7zł
  • Dorotak lepiej kupic ćwiartkę arbuza za 4/kg niż ten w biedrze bez smaku...
  • Wlasnie tez mam takie obserwacje. te ktore maja teraz, z taka skorka w jasne pamki w biedrze sa bardzo slodkie i porownywalne do warzywniakowych. melony, mango, awokado - choc bardzo lubimy to i biedrowe dla nas za drogie...

    truskawki mnie zalamuja, nie idzie sie najesc... a moj F. wciaga na garsci...


    rabarbar za to 2,5zl/kg. O.. Chociaz cos w zakresie naszych mozliwosci finansowych:D
  • u nas szparagi za 8 zl, ale widzialam dzis w Lidlu za 4,5 zl

    truskawki 3/4 zl
    czeresnie 6 zl takie czerwiensze
    czeresnie 10 zl sama wielkie i mocno borodowe

    morele za 7-15 zl
    kalafiory 3 zl

    no tanio jest
  • Czy to prawda, że rabarbar jest niezdrowy? Ostatnio ktoś mi tak powiedział. A my w sezonie bardzo lubimy kompot rabarbarowy.
  • Nadmiar na pewno, cos tam chyba o te szczawiany, siarczany czy cos tam chodzi.
    Nie wiem, moi tez ciasto i kompot lubia, nie jemy go na okraglo, wiec mam nadzieje ze przezyjemy;P

    ostatecznie wszystko jest troche niezdrowe:D
  • Szparagi 11 za pęczek... Ten tydzień źle się zaczął :(
  • U mnie jest własnie rzut truskawek, wczoraj zebralismy trzy miski, z których zostało poltorej, reszta w formie zmiksowanej z cukrem została zjedzona (wypita) z lodami i bez. Ogólnie sa mało słodkie. U nas dobrze popadało (az tak dobrze, ze po burzy nie mielismy pradu), wiec wszystko znowu ruszyło. ogródek podlewałam jak bylo tak goraco, ale truskawki tylko raz w tym czasie. Czeresni mamy mało, teraz sa te wczesne, ale nie opryskalismy ich na robaka, wiec podejrzewam, ze moze byc słabo. Ja z czeresni robie dzem - wydlubujac pestki widze, czy sa robaczywe, wiec potem nei ma niespodzianek, a moim dzieciom taki słodki, łagodny dzemik bardzo podchodzi. Mozna jeszcze zrobic mieszany z truskawkami. Raczej robie je żelfixowe, wiec nei sa nadmiernie słodkie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.