Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziecko śpiące w foteliku rowerowym

Polubiłam ostatnio wycieczki rowerowe z dziećmi, dokupiliśmy rowery, dzieci jeżdżą już sprawnie, nie marudzą. Problem tylko jest z najmłodszym 22-mies, który nam w foteliku zasypia. Czy macie jakieś sprawdzone pomysły, jak unieruchomić tą ''latająca'' główkę? A może są jakieś specjalne foteliki już, które rozwiązują ten problem?
«1

Komentarz

  • Ja mam Hamax Siesta i niedawno przerobiliśmy ten problem z 1,5 roczniakiem - głowa latała mu tragicznie mimo rozłożonego fotelika. Po prostu przewiązałam mu będący pod ręką szeroki szal przez czoło i resztę głowy i przywiązałam do fotelika - trzeba zwrócić uwagę czy nie spada na twarz, nie zasłania buzi i nie spadnie na szyję, żeby nie poddusić dziecka. Innej opcji nie było - albo tak albo się wracamy bo głowa dyndała strasznie...
    @manna, a Ty jesteś pewna, że głowa nie latała? Bo u nas fotelik miał zamontowany na rowerze mój mąż i uważał, że jest OK - po prostu nie widział dziecka, bo dziecko z tyłu. Ja jechałam obok i nie mogłam na to patrzeć, zwł. na leśnych wybojach...
  • Ale przyczepką się wszędzie nie wjedzie niestety...
  • Eee, nie jest ona taka szeroka. gorzej z garażowaniem.
  • My pozdrawiamy z Mazur z podwójnym chariotem :) poszły na niego resztki kasy z wesela 2 lata temu :p ale warto było, na leśne ścieżki nie ma opcji bez amortyzatorów, moim zdaniem.
  • @Malgorzata a ten na kierownicy to co to? I do jakiego wieku mozna wozić w nim dziecko?
  • ja mam też na kierownicę , nazywa się weeride ale u @Małgorzaty fajniejszy , bo przypinany na kierownicę , mój na stelarzu , który trzeba połączyć między kierownicą a siodełkiem , przez co rower jest jak męski . Utrudnienia to wchodzenie i schorzenie , zwłaszcza jeśli z tyłu jeszcze jest fotelik.
  • A firmę pamiętasz? @malgorzata
  • A od jakiego wieku dziecko może być w tym przednim krzesełku? Odkąd siedzi, czy można wcześniej? Działa od jak fotelik samochodowy, czy nie bardzo?

  • A w przyczepce od kiedy?
  • Czyli jazda z niemowlakiem (0-6 miesiący) jest możliwa tylko w przyczepce?

    I jeszcze jedno pytanie a propos kasku - z tego co kojarzę, to jest obowiązkowy dla dzieci. Olewacie? Bo ja w ogóle miałam problem, żeby kupić dla 1,5 roczniaka.

    w przyczepce można bez kasku?
  • Ja nieco z innej beczki, ale polecam dla starszaków hol rowerowy. U nas K. Zaczeła jeździć na nim mając 2,5. Teraz ma 4 i trudniejsze odcinki jeździ na holu, a część trasy sama.
  • @Malgorzata w przyczepce też trzeba?
  • My zaczeliśmy jeździć na rowerach jak K. miała 2,5 roku i juz wtedy jeździła na swoim biegowym i nie było szansy zeby siedziala w foteliku, bo tez chciala brac aktywny udzial, wiec dla nas, to bylo jedyne rozwiązanie na wspolne wycieczki.
  • Moja 11 miesiecy córka, w przyczepce nie daje rady... Tzn nie siedzi stabilnie i no nie daje rady!

    Mamy fotelik na tył ale ona zaraz zasypia i lipa jest. Moze taki na przód bedzie lepszy?! Hmmm
  • @Taja do przyczepek mozna dokupic takie pollezace siedzonka dla malucha, albo jak dasz rade, to maxi cosi wcisnac.
  • "Mają przewagę liczebną"




    =))
  • edytowano lipiec 2015
    My mamy taki:http://weeride.com.au/Product_detail.php?product=20
    Bardzo dobrze się sprawdza nawet gdy dziecko śpi.
  • Odnośnie pytania, wiem że koledzy mocują głowy dzieci w kaskach sznurówkami lub ściągaczami do fotelików tylnych nieodchylanych.

    Mamy fotelik na przód WeeRide, ten co ma Diana i dziecko się może zdrzemnąć na tym stanowisku z przodu. Aczkolwiek ja nie "pozwalam" spać. Spać ma w domu, by matka odpoczęła. I nam to się sprawdza. Jak dziecko śpiące to można opowiadać, lub podawać kawałki gałązek ;) Pod warunkiem, że się ma jedno takie dziecko pewnie ;)

    Bardzo sobie chwalę ten fotelik. Nawet bardziej niż przyczepkę Chariot CX, podobno wypasioną. Ale ona nie umożliwia "opowiadania" świata, bo dzieci są z tyłu.
    Starsze pewnie tam znowu wsadzę.
    A młodsze można super przytulać na tych przednich fotelikach :-D

    Jest też nowy fotelik Thule RideAlong Mini. Kcem go :) Ale roczna Ania jeszcze nie ma ciśnienia. Może ktoś z Was przetestuje przed nami.

    http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/active-with-kids/child-bike-seats/child-bike-seats/thule-ridealong-mini-_-100104


    @Diana, @Malgorzata wymiatacie! zaraz wołam Męża, bo nie uwierzy jak nie zobaczy ;)
  • Dzięki, też lookam tego bobike.

    Odnośnie fotelików, bardzo nam się przydał dodatkowy clips, firmy BeSafe, taki jak tu:

    image

    http://foteliki-pod-lupa.pl/prawo-i-foteliki/chest-clip-klips-piersiowy-przestanie-byc-nielegalny/
  • o, jest nielegalny? Kajtkowi pasy związuję na wysokości klatki, bo inaczej wyłazi - z pięciopunktowych
  • @Skatarzyna, no się też zdziwiłam. Prawdę powiedziawszy, chciałam dla Was wygooglać ten klips, bo to pożyteczny gadżet, a przy okazji taki wyszedł nius.
    Także używamy tego klipsa z fotelem samochodowym, bo by dziecko ręce wyciągało.
    @Dorotak, zobacz, bo Ty chyba miałaś ten problem.

    @Malgorzata to dobrze, ze jeszcze nie kupilam, Twój solidniejszy. W sumie oba holenderskie. Dzięki.
  • Ktoś mi kiedyś powiedział, że nie wolno wozić dziecka z przodu na rowerze. Po waszych wpisach wnioskuję, że głupotęi powiedział? Super ten podwójny system aż mam ochotę spróbować. do tej pory nie kupowałam roweru bo sobie myślałam, co ja zrobię z dziećmi. A tu proszę. Pojadę :-).
  • edytowano lipiec 2015
    my kaski każemy dzieciom zakładać nawet w przyczepce, żeby sie przyzwyczajały. W tym roku mieliśmy odwrotny problem, tzn, do ilu kg jest przyczepka i czy uciągnie dwóch 4,5 roczniaków normalnych gabarytowo i bagaż - dała rade i ja też :) (choć do Małgorzaty mi daleko!)
    20140717_112955
  • W przyczepie głowa też leci do przodu, ale przyjemniej jest się o co oprzeć.
    Mamy też tego hamaksa z opcją spania ale moje dziecko zwykle zasypało na moich plecach i stwierdziliśmy ze trzeba było kupić zwykły.
    Najlepsza opcja w której raczej się nie zasypia to hol :D ale ten raczej dla starszaków.
    20140717_113142
  • @Weronka, potwierdzam, dla starszaków :) 4-latek Sąsiadów potrafił zejść z tego patentu w biegu ;)
  • U nas córka zaczela jeździć na holu mając 2 i pół roku. Teraz ma 4 i pół i nadal używamy. Nigdy wypadku nie bylo. Ale znam starsze dzieci, których bym nie woziła. Pewnie od temperamentu zależy.
  • Pozyczylismy przyczepke i powiem wam że po płaskim to nawet ja uciagne ale po górach to już tylko mój mąż:)

    Nie wyobrażam sobie kobiety która by dala rady b u nas jeździć ale może mam słabą wyobraźnię choć znam Małgorzatę; )

    Przyczepka ma jedna wade niema tłumika; ) a te moje rozrabiary tak wrzeszcza że mi słabo jak je słucham.
  • A jezdzisz z przyczepka po drogach publicznych? Takich jak np.u nas trasa rynek-moi rodzice? Ja się trochę boje no ale co zrobić jak ścieżki tylko w centrum i to kilka km.
    ja jadę za przyczepka to słyszę jak się tluka i wydzieraja:d
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.