Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

edytowano lipiec 2015 w Ogólna
Obiecuje PiS - dla mniej zamożnych rodzin. Dla wszystkich rodzin po 500 zł na drugie i kolejne dzieci. Co o tym myślicie? (pomijam sensowność rozdawnictwa gotówki, bo w tym momencie partie biją się, kto da więcej) Moim zdaniem niepotrzebne jest to rozróżnienie na mniej i bardziej zamożne rodziny - łatwe do storpedowania przez przeciwników.
«134567157

Komentarz

  • Jak dadza to nie pogardze ;)
  • A może w euro?
  • Dodam tylko, że - niestety - takie rozwiązanie może pogorszyć obraz rodzin wielodzietnych. Już pojawiają się głosy, że "patologia będzie rodzić dzieci dla pieniędzy". Trudno zaprzeczyć, że "kochliwe" dziewczyny, które co 2 lata zmieniają faceta też te pieniądze dostaną. Ciekawe jest też, jak będą wypłacane te dodatki. Czy bogata papierologia w MOPS-ach, jak przy wypłacie becikowego, a jednocześnie spowiadanie się w urzędzie i wgląd urzędników w nasze życie?
  • Nie kumam, to chcą obniżyć? Teraz jest 1000 przecież na każde, o ile się progu 1922 nie przekracza.

    Co sądzę? - lepiej mieć 500 niż nie mieć. Z jednej strony wolę 500 do ręki niż w KDR zniżkę 5% do wólczanki :p

    ....z drugiej - toż to taki majątek - o ile mówimy o jednorazowym "rozdawnictwie", jak to ujęłaś, że normalnie - zaszaleję =))

    a BTW - jeśli już to wolę określenie "oddawnictwo".
  • Taaa dadzą. Na pewno :/
    To są wielkie pieniądze. Jesli pis dojdzie do wladzy to albo szybciutko się wycofa albo da takie obostrzenia ze niewiele rodzin sie zalapie.
    Populizm pierwszej wody
  • edytowano lipiec 2015
    1000 zł to jednorazowa zapomoga po urodzeniu dziecka, czyli becikowe. Rozumiem, że te 5 stówek to ma być co miesiąc.
  • aaaaa takie buty...


    to nie wierzę :P
  • A można nie przyjąć tych pieniędzy? ?
  • 1000 jest 1x a 500 będzie na miech

    Co do korwinistycznych resentymentów:
    http://www.wprost.pl/ar/511992/Hardt-dla-Wprost-Do-bolu-ekonomicznie-o-rodzinach/

    "Głosuje na Kukiza"
    Spoko, ludzie głosują nawet bezpośrednio na PO.

    :P
  • Wiedzą, skąd wziąć pieniądze :) :) - Wiemy, skąd wziąć pieniądze - zapewniła kandydatka PiS na premiera.

    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1471207,Beata-Szydlo-realizacja-naszych-projektow-bedzie-kosztowac-39-miliardow-zlotych
  • Ale jakby mieć te 500 na miesiąc/ 1 dziecko $-)

    to by można się tak bardzo o pracę nie martwić...

  • W sumie racja @Malgorzata z tym obrazem. Naprawdę mnie interesuje, jak oni chcą to w praktyce zrealizować. Może od każdego 500 zł będzie podatek, dodatkowi urzędnicy do obsługi wypłat, "asystenci" pomagający wypełnić wnioski o dodatek...Tak jak teraz becikowe - miało wspierać, ale takiego stosu papierów dawno nigdzie nie wypełniałam.
  • @elizarybka - siłą chyba nie będą wciskać :D
  • Acha, czyli PO proponowało też 500 zł, tylko jako bon wychowawczy. Dlatego PiS mówi o 500 zł bez podania formy, bo to nie brzmi tak chwytliwie :) Podają jakieś wyliczenia, jakieś miliardy ;) tylko nie wiem, czy to ma być na każde dziecko od drugiego wzwyż do 18 roku życia czy inaczej.
  • pożywiom uwidim
  • Rozdawnictwo to patologia. Znacznie lepszym rozwiazaniem są jak na Węgrzech ulgi podatkowe. Tam rodzina z trójka dzieci praktycznie nie płaci już podatków. Można też rozliczać dochód uwzgledniająć wszystkich członków rodziny, np na każdą osobę odliczyć kwotę wolną od podatku. Z ekonomicznego i społecznego punktu widzenia najlepiej aby rozmnażała się klasa średnia, pracująca, a nie beneficjenci pomocy społecznej z pokolenia na pokolenie...Zasiłki są zawsze upokarzające i demoralizujące.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Zrobiłaś mi dzien @Malgorzata
    Z tym stac mnie na dzieci a jak nie to Tokio
    No padlam
  • Joanna, ich argument jest taki: polityka prorodzinna musi kosztować. Generalnie można by się z tym zgodzić, tylko podyskutować co do formy. A skąd wezmą, to podają chociażby w tym artykule, tylko ja np. nie jestem w stanie ocenić, na ile to jest wiarygodne.
  • Wg mnie powinni mi placic ze siedze w domu z dziećmi ..nie zabieram miejsc pracy mlodym i starszym nie zabieram miejsc w przedszkolu ..obnizam koszty pracodawcom i placowkom
    Za to powinni mi dac kasę!
  • Ale wiadomo juz czy w euro ? Bo wiesz tobie wystarcza zl na Tokio..ja zeby nadgonic.to musza mi dac w euro =))
  • Oczywiście w porównaniu z pomysłem PO, żeby "wspierać" rodziny zapewniając żłobki lub dotując nianie już od 1 roku życia ten jest bardziej egalitarny, bo dotyczy też niepracujących. I tu jest własnie ta wątpliwość. Jeśli prawdziwa patologia całymi rodzinami żyje z samych zasiłków i nie kwapi się do pracy (faceci zwłaszcza), to z takim dodatkiem stracą motywację totalnie.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Ewentualnie przyjme w zlocie lub dolarach
  • Nie chce nic mowic @asiao, ale w Niemczech dostaje sie kase wlasnie za siedzenie w domu i nie zabieranie innym dzieciom miejsc w zlobkach. Jest to zawrotne 100€/ miesiac (czy cos w tych okolicach), ale zawsze na waciki jest ;)
  • @Ergo no widzisz, jak latwo zostac patologia :D Nie garne sie do pracy, tylko leze & pachne, roczniak ze mna. Zawrotna kwota 100€ wystarcza akurat na dwa bronki dziennie/ miesiac. Albo kilka flaszwk czegos mocniejszego i fajki. Zalezy, jak kto liczy....
  • Patologia wcale nie myśli o dzieciach -tekst usłyszany z wczoraj-
    -zobacz jakie maleństwo...
    -PRZESTAŃ!!! nasza x budziła się co pół godziny! w życiu!!! jeszcze raz przez to przechodzić ???!!!

    Patologia jest wygodna, byle browarek się nie kończył a nie jeszcze żeby "bachorami" się zajmować...
    K
  • Niech oni mi nic nie dają. Gdyby tylko zechcieli nie zabierać tego, co mój mąż uczciwą pracą zarobi, to już będzie git.
  • A czy ja piszę, @Joanna_91, że to rozdawnictwo to jest w ogóle pozytywne rozwiązanie? Faktem jest, że i PO i PiS mają największe poparcie i jest duża szansa, że PiS może rządzić z kimś po wyborach, więc warto jednak porozmawiać o ich sztandarowym pomyśle. Przecież jakiś swój pomysł będą wprowadzać w życie i wszystkich to będzie dotyczyć, niezależnie od tego, jakie ma poglądy. Zaczną od wieku emerytalnego, a to może być następny.

    @Malgorzata - patologia jest też bezdzietna, stara, w ogóle różna. Niestety jest dziedziczna właśnie dzięki zasiłkom. Pewnie też znasz takich. A teraz ma być kolejny zasiłek. Jasne, gdyby to 500 zł dostawał każdy w formie karty prepaid (takiej jak dają jako bon świąteczny w niektórych firmach) i można by nim było płacić za wszystko poza używkami, to by to miało sens.
  • @Maciejka-również w Republic of Korea każde dziecko dostaje 200 S na miesiąc, nie majątek ale cieszy
  • @Katarzyna, dokladnie. Osobiscie tez nie wiemy juz, czy smiac sie czy plakac z tego calego "rozdawnictwa". Jeszcze Kindergeld maja podniesc o 2 eur miesiecznie (!!!) i prawie sie posikali z dumy. A cala polityka fiskalna jest tak naprawde jednym wielkim okradaniem rodzin, chociaz teoretycznie przysluguje im ponad 150 roznych swiadczen, ulg, zwolnien i dodatkow. Jedynie armia urzednikow sprawdzajacych te wszystkie wnioski korzysta, bo maja pewnosc zatrudnienia...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.