Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Spowiedź Święta w UK

Bylam ostatnio na Komunii Św. u córki mojej siostry w UK. Bardzo sie zdziwiłam, bo tam dzieci nie ida do spowiedzi. Uznają tylko spowiedź powszechną i potem każdy, kto uczestniczy w Eucharystii przystępuje do Komunii. Szczerze mówiąc zdziwiłam się bardzo, bo to Wika przystępowała do Komunii Św. w KK i do tej pory byłam przekonana, że w kwestii sakramentów w każdym kraju wygląda to podobnie.

Kolejną ciekawostką jest przystapienie do Bierzmowania na dwa tygodnie przed Komunią Św. Sa tu mamy z UK?

Komentarz

  • O spowiedzi powszechnej slyszałam , w kościele konfesjonałów nie ma , jak jest dokładnie to nie wiem , bo chodzimy do polskiego Kościoła.
  • u nas jak najbardziej spowiedz jest, ntomiast zamiast konfesjonalu jest taki jak gdyby pokoik. Sa okreslone dni i godziny spowiedzi, mozna sie tez umowic z ksiedzem na jakis odpowiedni termin. dzieci do spowiedzi jak najbardziej ida. Do bierzmowania przystepuje mlodziez. Ale np w parafii w Dundee bierzmowanie bylo przed i Komunia. A ze do komunii podczas Mszy leca wszyscy - to juz efekt kiepskiego nauczania w danym kosciele i zametu w glowach wiernych. Do polskiego kosciola nei chodzimy, dodam.
  • edytowano lipiec 2015
    Do parafialnego kościoła już nie chodzimy, bo... no, nieważne, taki mało katolicki duch tam panuje, ale spowiedź jest w konkretnych godzinach. I ksiądz również zachęcał, jak pamiętam, by się umawiać. Jedno dziecko przystępowało w tym kościele do I Komuni św. i żadnych odchyleń nie było (przynajmniej w kwestii spowiedzi).
    Jest jedna diecezja, chyba Liverpool, gdzie wprowadzili zasadę bierzmowania przed I Komunią św. To akurat nie jest nic dziwnego.
    A może był to "kościół" anglikański?
  • W Szkocji w kosciolach katolickich maja taki zwyczaj bierzmowania przed I Komunia Sw, to moze w Anglii tez w niektorych? Tutaj w ogole panuje duza...hmmm... dowolnosc i wszystko zalezy od proboszcza i biskupa miejsca.
  • U nas za czasow starego proboszcza dzieci przystepowaly do Komunii Sw., a rok pozniej do spowiedzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.