Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaglanka szkodzi?

czy komuś nie służy jaglanka? po każdym posiłku z jaglanką (jem ją w roznych daniach, z jabłkami, owocami, warzywami, w zupie, ale nie przesadzam z ilościami) mam ucisk i wrażenie przepełnienia i zaleganiu w żołądku, potem wzdęcia, czasem bolesny ruch jelit. Nie jem od dłuższego czasu miesa i nabiału a od miesiąca też glutenu. Mozliwe ze mój organizm nie toleruje jednak jaglanki czy szukać innej przyczyny dolegliwości?

Komentarz

  • Miło było, kitek... Własnie się autozbanowałaś.






    ;))
  • Znam jedną osobę uczuloną na jaglankę.
  • @E.milia może jak napiszę że mam 17kg nadwagi to się admin zlituje:)
  • @kitek a po innych rodzajach kasz nie masz takich objawów? Mam dwóch synów z dziwna nietolerancja na kaszę (jaglana, jeczmienna, gryczana to juz masakra) - reagują wzdęciem i silną biegunką po jakimś czasie.
  • Nawet w wersji zblendowanej czy przetworzonej tez im szkodzą kasze.
    I to na bank, sprawdzone wiele razy w wielu konfiguracjach, przy czym jeden był na diecie beznabial, bezgluten. Nie konsultowalam jeszcze tych obserwacji nigdzie, ale nie da sie ukryć ze fantastyczne, wydawałoby sie, kasze im po prostu szkodzą.
  • Szkodzi Ci, bo nie kupujesz pewnie w badapaku z rabatem dla wielodzietnych...
  • nie wiem czy mam takie objawy po innych kaszach bo załozyłam że jaglanka najzdrowsza i się jej trzymałam ;)) Jakie kasze warto wypróbować a jakie lepiej sobie odpuścić (które są zbyt przetworzone)?
  • @E.milia ano nie kupuję w badapaku:) u mnie dzieci mało, nikt oprócz mnie jaglanki nie tknie to i kupuję w ilościach mało hurtowych:)
  • Kitek a prażysz jaglankę przed ugotowaniem?
  • Kasza gryczana biała (niepalona) tez jest bardzo wartosciowa.
  • przelewam wrzątkiem, wychodzi smaczna, bez goryczy.
  • Spróbuj może lekko uprażyć(?) Mnie było niedobrze po nieprażonej (nie była gorzka).
  • Naszemu Jerzowi szkodziła okrutnie się zagazowywał. Chyba długo mu zalegała w żołądku bo odbijało mu się po niej strasznie śmierdząco.

    RESZTA DZIECI JE I IM KASZA JAGLANA BARDZO BARDZO SŁUŻY.
    A PRZEPISY I INSPIRACJE CZERPIĘ Z FORUM WIELODZIETNI.ORG
    ODKĄD JEDZĄ TĘ KASZĘ STALI SIĘ ZDROWSI GRZECZNIEJSI LEPIEJ SIĘ UCZĄ I DŁUŻEJ MODLĄ.
  • Moja mama nie toleruje kaszy jaglanej i zawsze bardzo źle się po niej czuje.
  • @maliwiju no to dokładnie tak jak u mnie - zaleganie w zołądku, odbijanie, a potem okropne wzdęcia.
  • A ja go wtedy doprawiłam. Bo im bardziej miał problemy tym wiecej rzeczy eliminowałam ale nie kasze bo kasza szkodzic nie może.
    Aż tu mnie olśniło.
    Ale tak go złatwiłam że potem przez ponad pół roku żadnej kaszy nie mógł teraz powoli wprowadzam gryczaną i przetworzoną jaglankę ale w bardzo małych ilościach.
  • To w badapak sa rabaty???
  • Bo im bardziej miał problemy tym wiecej rzeczy eliminowałam ale nie kasze bo kasza szkodzic nie może

    o to, to. Ja też szukałam i szukałam bo byłam absolutnie przekonana że szkodzić może wszystko tylko nie kasza:)
  • A tu jednak....
  • Mój synek też miał straszne kolki i gazy po jaglanej, gryczaną je bez problemów.
  • O matko, co za co za coming out'y. Czytam i własnym oczom nie wierzę :-S
  • Taaaa....

    :]
  • no i jak teraz rzyć, jak rzyć z takim piętnem?
  • Nie smuć się, na pewno coś znajdziesz równie niesmacznego a zdrowego :D
  • ODKĄD JEDZĄ TĘ KASZĘ STALI SIĘ ZDROWSI GRZECZNIEJSI LEPIEJ SIĘ UCZĄ I DŁUŻEJ MODLĄ.
    ---
    @maliwiju zrobiłaś mi dzień :D
  • ja polecam ryż taki jak do sushi albo jaki na Zachodzie używają do deserów
    ostatnio kupuję tutaj

    http://allegro.pl/wo-ryz-do-sushi-premium-kimpo-9-07kg-i5158412222.html
  • Ja mam świetny przepis na jaglankę, by smakowała.

    Składniki:
    500 g jaglanki (patrzeć, by nie było tych czarnych kropek)
    dobra, mleczna czekolada
    chipsy (smak w zalezności od gustu)
    piwo

    Schłodzić piwo w zamrażarce. Jaglankę przelać wrzątkiem i zimną wodą (by ostygła), a następnie przesypać do woreczka (koniecznie jeszcze mokrą), szczelnie zamknąć i wystawić w ciepłe, trudno dostępne miejsce. Otworzyć czekoladę, chipsy i wyciągnąć zimne piwo. W pokoju w spokoju skonsumować.
    Po kilku dniach, będąc zwabionym smrodem, odnaleźć skisłą jaglankę i z uśmiechem na ustach wygłosić sentencję: "przecież nie będę jadł śmieciowego żarcia" i wywalić do kosza.

    W zależności od liczby ciepłych, trudno dostępnych miejsc w domu, procedurę można powtarzać nawet kilka razy w tygodniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.