Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyspa Wolin - atrakcje w słońce i deszcz - wymiana informacji i okazja do spotkania :)

Spędzamy na Wolinie (w Kołczewie) kolejne wakacje i odkrywamy uroki wyspy i okolic.
Proponuję, aby wymienić się, podzielić informacjami nie tylko tymi, które są w przewodnikach, ale takimi praktycznymi:
- jakie trasy rowerowe są fajne, czy dzieci dadzą radę, czy przyczepka przejedzie?
- gdzie dobrze zjeść nie narażając portfela wielodzietnego na znaczny uszczerbek
- gdzie jechać z dziećmi jak pada deszcz?
- która plaża jest mało zaludniona:)
itp.
Mam też nadzieję na spotkanie forumowe w czasie Dni Wisełki:):):) kto chętny?

W tym roku z racji braku słońca zaczęliśmy urlopowanie od intensywniejszych wycieczek rowerowych (w ubiegłym roku była cały czas lampa to tylko nad morze i z powrotem jeździliśmy)

- szlak zielony rowerowy przez lasy i bezdroża z Kołczewa, przez Źółwino, Domysłów, Warnowo do Wisełki ok 14 km - miły finał w jeziorze Wisełka. Pięknieie.
- szlak czerwony pieszy (ale my na rowerach :)) z Kołczewa - lasem wzdłuż morza, przez Kikut (latarnia morska) do Wisełki - miły finał w barze MIX na naleśnikach albo dorszu:)

kiedy padało pojechaliśmy przed siebie (samochodem) i okazało się, że w Międzyzdrojach jest bardzo fajne muzeum przyrodnicze. Maluchom - 4l i 7l bardzo sie podobało.
Uwzględniają kartę 3+!!! wtedy bilety sa za złotówkę!
Tak samo jest w Zagrodzie Żubrów (są tam też dziki, sarny, jeleń i bieliki) - warto.

Zapraszam do podzielenia się Waszymi doświadczeniami i wrażeniami.

Chcielibyśmy jechać do Świnoujścia, ale nie wiemy kiedy lepiej, żeby nie stać w korku do promu i co warto tam zobaczyć.
Czy muzeum w Wolinie warte jest obejrzenia? a Lubin?

Komentarz

  • My wstępnie planujemy Wolin od 15 sierpnia. Macie jakieś sprawdzone tanie noclegi? Jeszcze nic na ten rok nie znalezlismy W zeszlym roku byliśmy też. Muzeum w Wolinie nas nie porwalo ale osada wikingów fajna. W Świnoujściu polecamy podziemne miasto i ewent fort gerarda. Są po tej stronie.
  • dziękuję za informacje. To podziemne miasto byłoby fajne dla mojego 11-latka.
    Co do kwater to szukaliśmy przez internet i dzwoniliśmy po kolei:) ale my chcieliśmy samodzielny dom, tak, żeby można było trochę odetchnąć i nie przeszkadzać innym:) no i miało być daleko od plaży:) bo przecież przyjechaliśmy na rowery.
    Znajomi są w Wisełce na końcu wsi i tylko jeden dom na działce, bo dopiero zaczynają, zapytam o namiar.

  • @Weronka-byłabym wdzięczna. My będziemy tam za trzy tygodnie a jeszcze nie mamy noclegu. Też chcemy w ciszy i spokoju i też będziemy mieli rowery.
  • Jak dziś do Wisełki, to się możecie spotkać :). Idę na priv, @manna
  • Ej! My od czwartku w Wiselce! Mozna tam rowery wypożyczyć czy trzeba mieć swoje?
  • @agnodike5 napisałam na pw.
    @manna dzieki za telefon. Jeszcze nic nie wiem ws noclegów ale dam znać. Wiem ze w Kołczewie blisko plaży jest pole namiotowe. Znajomi byli mówili ze fajne.
    @taja od przyszłego czwartku czy od wczoraj? Nie widziałam typowej wypożyczalni ale może wasi gospodarze mają rowery do wypożyczenia. Na pewno jest Wypozyczalnia w Międzyzdrojach. My mamy swoje rowery.
  • Ja też jestem zainteresowana tymi noclegami, na wrzesień
  • Zaczynamy turnus w domu rekolekcyjny sw Rodziny od 30.07
  • W Wisełce
  • To się miniemy, my w środę wyjeżdżamy
  • Dziś pada, może uskutecznimy przejażdżkę samochodowa do Wolina i potem do Świnoujścia.
  • Sprawdzone noclegi
    Wisełka - u Benka - domek na 6 osób - są jeszcze miejsca na wrzesień
    Kołczewo - Pod Strusiami - pokoje z łazienkami i aneksem kuchennym - sa miejsca wrzesień i koniec sierpnia
    Kołczewo - U Freda - dom z ogrodem
    Noclegi które z ulicy wyglądaja na całkiem całkiem ;)
    Kołczewo:
    - Sami Swoi - agroturystyka - domki i można namiot rozłożyć
    - Pawełkowo - Dom z ogrodem
    - Zielonadolina - agroturystyka
    - Camping w Kołczewie

    (znajomi mieli kwaterę gdzieś w młynie/koło młyna - nie polecają...)
  • edytowano lipiec 2015
    @Manna, a wasze kwatery byly ok?

    @Taja w DW muszelka w Wisełce jest Wypozyczalnia rowerów, przynajmniej tak informuje tabliczka na ogrodzeniu, ale rowerów nie widziałam. Jak macie możliwość to chyba lepiej wziąć swoje, tym bardziej ze masz cala brygadę :D podziwiam. Ja boje się jeździć z fotelikim... Przyczepka bardziej stabilna
  • edytowano lipiec 2015
    Wczoraj byliśmy w wiosce Słowian i wikingów w Wolinie. Bardzo się nam podobało, szczególnie to ze spotyka się tam prawdziwych zapaleńców, niektórzy mieszkają w wiosce na stale. To "prawdziwi" Słowianie :)
    Wysłuchaliśmy m.in. opowieści o instrumentach muzycznych oraz jak się garbowało skóry zwierząt, bardzo ciekawe.
    Chaty słowiańskie można zwiedzić od środka. Zobaczyć jak kowal kuje... Śledzie do namiotu;) postrzelać z łuku, stoczyć bitwę na miecze, zjeść podpłomyki oraz jak ktoś chce - zostawić gotówkę na wiele pamiątek :D
  • @Weronka dzięki za namiary, a jak jest tam z odległością do morza? Co najbliżej i jakie to odległości?
  • edytowano lipiec 2015
    Najbliżej jest z Wisełki, Swiętouścia i Międzywodzia (tam gdzie byla @manna) i z campingu w Kołczewie.
    Z centrum kolczewa jest nad morze 4 km. My jeździmy rowerami na dwie plaże ok. pół godziny. (Samochodem 4 min pod las).
    @Zuzapola, ale jak wy chcecie we wrześniu to tu będzie duży wybór, sezon kończy się w sierpniu.
    W Wisełce jest wszystko co trzeba, sklep, bary, lody, gofry i tylko kilka stoisk z "atrakcjami" chyba dwa :D . Msza o 19.00 w dzień powszedni.
  • Wczoraj byliśmy na spacerze w wapnicy, oglądać jezioro turkusowe. Niebieskim szlakiem dotarliśmy nie tylko nas punkt widokowy nad jeziorem ale też na Zielonke - punkt widokowy na wsteczną deltę Świny. Pięknie. Spacer zająl nam ok 1,5 h. Szlak jest pieszy, rowerami i wózkiem byłoby ciężko, czasami zrobione są stopnie, schody.
  • Buu...dopiero tu zajrzałam. Tydzien temu wrócilismy z Wiselki. Byla okazja do spotkania.
  • Buu... wypatrywałam was w kościele, (tak myślałam ze możecie być, jak w zeszłym roku), ale żadna rodzina mi nie pasowała
  • Bo mysmy w Domu Św. Rodziny urzedowali. Ale czasu wolnego bylo dużo. Nie było by problemu ze spotkaniem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.