Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaki wozek-parasolka

Ma byc lekki, wytrzymały, rozkładac się na płasko i lekko się składać (oczywista - jak najbardziej kompaktowo :P)

I dawać radę nie tylko po idealnych podłogach sklepowych.

O!
«13

Komentarz

  • Maclaren. Li i jedynie.
  • Można rozważyć model Inglesina Trip.
    Może być model sprzed 2014/2015 roku. Te nowsze nie mają zasłanianego okienka i są chyba droższe. Te "stare" wciąż były w sklepach.

    Zalety:
    - budka całkowicie ukrywająca dziecko przed pogodą zbyt słoneczną i lekko deszczową
    - folia p/deszczowa
    - załączony pokrowiec na nóżki
    - uchwyt na picie
    - barierka
    - waga 6.8kg - w miarę
    - matka wąskich biodrach, ok 50kg może w nim usiąść i np. nakarmić ;-)
    - da się złożyć jedną ręką i nogą
    - chyba cena w porównaniu do Maclarenów/mercedesów

    Z wad:
    - dwa uchwyty do prowadzenia.
  • A jeśli masz sponsora/sporo luźnej kasy, to Bugaboo Bee. Skubaniec rewelacyjny. Składa się w parasolkę a ma jeden pałąk, amortyzowany, leciuki. Mega.

    Bardzo mało traci na wartości, używane chodzą za 3/4 ceny pierwotnej.
  • edytowano styczeń 2016
    Inglesina trip
  • A polecacie jakiś wózek z jedna raczka? Właśnie oglądaliśmy różne parasolki ale prawie wszystkie z dwiema, a jak chcesz drugie dziecko za rękę trzymać albo książkę to juz kiepsko
  • Ola, z tańszych to Baby Design, ale opinii nie znam. Z firmówek Cybex, Bebe Confort, Peg Perego (b.fajny) i rzeczony cholerny bugaboo, na którego zaczynam chorować.
  • Na innym wątku też pytałam o parasolki i malwiju polecała o taki: http://allegro.pl/wozek-dzieciecy-skladany-quick-smart-defekt-i5420978269.html
    i wydaje się na prawdę bardzo sensowny, tylko nie ma go gdzie pooglądać :(
    Jeszcze taki:
    http://www.amazon.com/dp/B000BN3T0Y/?tag=reviewsofbo0a-20
    a Skatarzyna ten:
    http://babywaggon.ru/catalog/kolyaska-801240.html
    i gdzieś na forum ktoś polecił Peg Perego Pliko Mini, ale nie ma jednej rączki.

    Tylko strasznie drogie te wózki .... :( ok 600 zł.

    A jak Wam się w ogóle parasolki sprawdzają zimą? Bo idzie pewnie nieciekawa pogoda i tak szukam i szukam a się zastanawiam, czy parasolka da radę po śniegu np.
  • a baby joggery ?? znacie?

    @Taja ma chyba?
  • @Marcelina

    pomijajac kase, serio Bugaboo Bee sie sklada parasolkowato?
  • Mi w sumie taka typowa parasolka sie nie podoba… wkurza mnie awaryjnosc, brak statecznosci, głosne kólka, ktore jada praktycznie tylko po kostce…

    No szukam czegos lepszego! ;)
  • @chabrowa, ja mam baby joggera
    city lite

    jest super

    duzy do jazdy, mnostwo miejsca dla dziecka
    sklada sie jedna reka, po zlozeniu jest maly
    latwo odczepia sie kolka

    kola sa dosc duze, fajnie, lekko sie prowadzi

    ostatnio city lite byl za okolo 700 zl, nowka w necie, ale tylko czarny

    my mamy czerwony z czarnymi dodatkami, 800 zl zaplacilismy

    jestem zadowolona

    wczesniej mielismy Bebetto, duzy, taki co to na wyjazdy nie zabieralismy tylko po naszym miescie jezdzilismy

    na wyjazdy byl babydesign

    glowna wada babydesign, jest niski, bardzo niski

    My potrzebujemy wysokiej raczki w wozku, wysocy jestesmy, baby jogger robi wysokie wozki
  • Eee, jednak nie - składa się tylko na płasko, nie na "patyk". Pożądanie mi zaćmiło wzrok ;) Ale jedzie się tym super.
  • @MonikaN

    A po jakim terenie jezdzicie nim?
  • Typową parasolką, z dwiema rączkami, ale stabilną, nieklekoczącą i wygodną, jest Maclaren Techno xlr.
    Jedzie po bruku, ma szerokie siedzisko, łatwo się prowadzi.
  • Ja niezmiennie polecam Chicco Enjoy. Kupiliśmy cały zestaw używany za 200 zł i wozi już trzecie dziecko, tyle że dość okazjonalnie, głównie do dziadków i po sklepach, ale próbowałam nim i w zimę jeździć ze dwa razy i jakoś dał radę. Z naciskiem na jakoś ;) ale kółka ma gumowe i nie hałasują. Rozkłada się na płasko. Gdzieś mi się zdaje że widziałam łącznik do kupienia, tak żeby rączka była w całości, ale głowy nie dam.
  • A te dwu raczkowce da sie jedna reka prowadzic?

    @Marcelina
    Ja tez chorowalam na BB...ale przegonilam ;) mamy emmaljunge na skretnym podwoziu i wymiata!
    A mam porownanie bo nasi przyjaciele, z ktorymi wakacje rozmaite spedzamy,maja BB.
  • @chabrowa, byl z nami na wyjezdzie. Teren zroznicowany: np. mieszkalismy w lesie, nad jeziorem, kamienie, kamyki, piaszczysta droga, szyszki, patyki. Jechal, nie blokowal sie.
    Tylko w taki terenie najlepiej zablokowac przednie kolo.
    On jest trojkolowcem, ale to przednie kolko jest podwojne. Jak zablokujesz, to latwo sie prowadzi po nierownym terenie.
    Po miescie lepiej z odblokowanym kolkiem.

    O co jeszcze ma ogromna budke.

    I co dla nas wazne: do 25 kg wagi dziecko moze jezdzici. Nam sie to przydaje, bo Jasio sie miesci ;) w razie totalnego zmeczenia i zmeczania nastepuje wymiana czlowieka w wozku ;).
  • @chabrowa po w miarę płaskim terenie da się jedną ręką, ale po większych wybojach, czy krawężnikach już nie...
  • A jak sie trojkolowcem wjezdza na krawezniki?

    Bo nigdy nie mialam,a slyszalam ze ciezko..?
  • Dla mnie lzej, bo ten wozek wazy tylko 7 kg, a ma duze kola.

    W porownaniu do babydesign, ja jestemzachwycona joggerem.

    A ten duzy, wazyl 14 kg, wiec trzeba bylo trudu troche do pchania.

    Ten pcha sie tak lekko, ze mi Jasiek porywa czesto wozek i prowadzi i sie nie meczy, to swiadczy dobrze o tym jak latwo i lekko jezdzi sie tym wozkiem.
  • Ale widze,ze sa i baby joggery 4 kolowce ;)
  • edytowano sierpień 2015
    I ma duzo takich fajnych rozwiazan, rozne dodatkowe kieszonki, schowki.
    Nozki dziecku nie zwisaja, bo wozek jest caloscia.
    Moj syn ma prawie 90 cm i 14 kg, a w tym wozku jest drobniutki. Dwoch bym takich wsadzila.

    Jak masz konkretne pytania o ten model, to pytaj.

    Poza city lite, jest city mini, drozszy okolo 300 zl, dlatego, ze ma z tworzywa raczke, a nie z pianki, ma chyba wieksze kola, ma folie pod nogami i inny material, solidniejszy podobno.

    Mnie sie podoba bardzo model za 2000zl, baby joggera do biegania typowo, swietny byl wysoki bardzo. ale cena duza, kola ogromne i sie okazalo, ze wcale sie tak prosto z nim nie biega.

    Cena 800 zl za city lite jest cena bez zadnych dodatkow: folia, palak, poleczka, torba na wozek itp.
  • A poleczka sie sprawdza?
  • @MonikaN

    I to chyba city Elite,co?
    Bo innego,podobnie brzmiacego,nie widze ;)
  • Nie wiem w babydesign mialam i sie cieszylam jak odpadla ;).
  • City mini lite, o tak sie dokladnie nazywa.
  • @chabrowa sa, ale mi sie nie podobaly te czworki z joggera.
  • @MonikaN

    Wizualnie czy przy macaniu?
  • @chabrowa wizualnie i macalnie.
    W sklepie kupowalismy wozek nie przez net.
  • @MonikaN

    Ale w macaniu 4 w czym gorsza od 3 ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.