Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Duda podpisał ustawę o przymusowym szczepieniu na HPV

«1345

Komentarz

  • Ja to w ogóle jestem pozbawiony złudzeń.
  • Już cały fanpage przeciwko szczepieniom szaleje... Stopnop jest bardziej zachowawczy ale mimo wszystko patrzę z niepokojem w przyszłość!
  • edytowano sierpień 2015
    Wiec co?
    Trzeba sie ewakuowac z tego panstwa?
  • O rety - to znaczy kogo będą przymusowo szczepili - jaką grupę wiekową?
  • Załamka. No i ciekawe co teraz na to PiSowska juz niestety TV Republika ...
    Ostatnio oglądałam tam zresztą bardzo dobry materiał o tej szczepionce.
    A tu takie kuku.
    A Terlikowska sie zarzekała. ze nie zaszczepi, i co teraz jak Duda każe? Eee, rozgoryczona sie czuje. http://www.fronda.pl/a/terlikowska-szczepionka-przeciwko-hpv-ja-naszych-corek-nie-zaszczepie,54709.html
  • Jak rozumiem te szczepienia, tak jak i te dotychczasowe - można na własną rękę się nie zgodzić - no bo chyba w obozach koncentracyjnych nas nie pozamykają?
  • Ale kary moga przywalic..albo i sstraszyc ogrniczeniem praw, bo "nie dbasz o dieci"
  • No to się popisał...
  • Dlaczego to szczepienie jest złe?
  • Ma baaardzo dużo skutków ubocznych.
  • gorszych niż sama choroba, na którą szczepi się?
  • Ale co serio?

    Pytam, bo nie wiem.

    Czy te skutki uboczne szczepionki są gorsze niż choroba HPV?
  • Jest wysoka śmiertelność dziewczynek zaszczepionych tych świństwem.
    A akurat ten wirus to przenosi się tylko drogą płciową (i oralno-płciową, jak i odbytniczo-płciową), więc jak ktoś się nie zadaje z osobą mającą te całe kłykciny to go nie dostanie.
    O raju: "Szczepionkę podaje się w 3 dawkach (drugą dawkę należy przyjąć po dwóch miesiącach od pierwszej, trzecią po sześciu miesiącach od pierwszej). Trzy dawki szczepionki to koszt około 1200 zł." - ale biznes będzie, jak przemnożymy przez obywatelki.
  • Najlepsze jest to: "Nie udowodniono skuteczności szczepionki w zapobieganiu rakowi szyjki macicy.

    Żadne badania kliniczne nie objęły okresu sięgającego czasu gdy nowotwór się pojawia (30 – 50 lat), a szczepionkę Gardasil stosuje się dopiero od 2006 r., Cervarix od 2007 r.)."
  • Jest wysoka śmiertelność dziewczynek zaszczepionych tych świństwem.
    ------------
    Jaka?
  • Też bym chciała poznać statystyki
  • A akurat ten wirus to przenosi się tylko drogą płciową (i oralno-płciową, jak i odbytniczo-płciową), więc jak ktoś się nie zadaje z osobą mającą te całe kłykciny to go nie dostanie.
    -----------------
    A jeżeli np. dziewczyna pozna swojego przeszłego męża, który wcześniej miał jakiś kontakt seksualny z kimś innym, to już nie powinna wychodzić za niego za mąż, żeby się nie zarazić?
  • niech się zaszczepi, jako dorosła odpowiedzialna osoba z okazji dnia slubu!
    precz z tymi szczepionkami od moich córek.
  • Jeżeli ktoś jest zarażony to ma najczęsciej konkretne wykwity. Można się zawsze przebadać.
  • Ciekawe jest to, że rząd Japonii wycofał się z tych szczepionek.
    W necie tyle pisze o powikłaniach: " Organizacja Judicial Watch oznajmiła, że otrzymała z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej dokumenty poświadczające, że narodowy Program Odszkodowań za Powikłania Poszczepienne (ang. Vaccine Injury Compensation Program) przyznał 5 877 710 USD odszkodowań 49 ofiarom wysoce kontrowersyjnych szczepień przeciwko HPV. Dotychczas w ramach Programu Odszkodowań za Powikłania Poszczepienne złożono 200 wniosków o odszkodowanie, z których rozpatrzono zaledwie połowę."
    " Wygląda na to, że powyższe twierdzenia stoją w sprzeczności z deklaracjami bezpieczeństwa wydanymi przez Agencję ds. Żywności i Leków (ang. Food and Drug Administration, w skrócie FDA). Raporty o skutkach ubocznych zawierają opisy kolejnych 26 śmierci pomiędzy 1 września 2010 r. a 15 września 2011 r., a ponadto przypadki napadów padaczkowych, paraliżu, ślepoty, zapalenia trzustki, zaburzeń mowy, utraty pamięci krótkotrwałej i zespołu Guillaina-Barrégo. Raporty pochodzą z Systemu Zgłaszania Skutków Ubocznych Szczepionek (ang. Vaccine Adverse Event Reporting System, w skrócie VAERS), narzędzia monitorowania bezpieczeństwa szczepień przez FDA.
    26 śmierci młodych, wcześniej zdrowych dziewcząt, po szczepieniu Gardasilem, odnotowano w ciągu zaledwie roku.
    W odpowiedzi na poruszenie raportami o zgonach osób zaszczepionych Gardasilem CDC przekonuje, że „nie pojawił się niestandardowy wzorzec zgonów wskazujący na to, że były one spowodowane przez szczepionkę”.
    Choć nie jest dokładnie jasne, co powoduje tyle skutków ubocznych, faktem jest, że Gardasil zawiera genetycznie modyfikowane wirusopodobne cząsteczki białka oraz aluminium, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie układu immunologicznego.
    Co więcej, zgodnie z charakterystyką produktu dostarczaną w opakowaniu przez producenta „Gardasil [...] nie został sprawdzony pod kątem kancerogenności ani wpływu na płodność.” (2007)"
    " Powstają pytania nie tylko o bezpieczeństwo stosowania, ale też o zapotrzebowanie na te preparaty. U ponad 90% kobiet z infekcją HPV organizm pozbywa się jej w sposób naturalny w ciągu dwóch lat, w ciągu których komórki szyjki macicy powracają do normalnego stanu."
    http://www.stopnop.pl/szczepionki/gardasil
  • no jasne, już lecę i córki razem ze mną 8-}
    ciekawe, czy Duda córę własną zaszczepi i dobry przykład da
  • edytowano sierpień 2015
    Czy to ignorancja czy uwikłanie prezydenta? Tak czy siak niedobrze :(
    Czy może nierzetelna informacja?
    @Maciek skąd wiadomość? I czy przymusowe, czy obowiązkowe szczepienie?
  • Uwikłanie.
  • Ja odnoszę wrażenie, że generalnie nasi posłowie czy tam politycy kompletnie nie mają pojęcia o szczepionkach i ich skutkach ubocznych. Kompletna ignorancja i mamy takie kwiatki jak niedawna nowa ustawa o szczepieniach czy teraz to. Mogliby chociaż się zastanowić, zebrać informacje. Można jakoś tego Dudę uświadomić co narobił i kogo będzie finansował kosztem naszych dzieci?
  • edytowano sierpień 2015
    Ale macie jakieś rzetelne info? Bo rownie dobrze może to być element walki przedwyborczej. Gdybym miała zamiar glosować na PIS to taka wiadomość poważnie zachwiałaby moim przekonaniem...
  • Oj dobrze,ze tu gdzie mieszkam nikt na sile szczepionek nie daje- tutaj zgłosiło sie do departamentu zdrowia duzo rodziców bo dziewczynki maja skutki uboczne i trąbią teraz o tym media,mam nadzieje,ze zbadają te sprawę i nie bedą tego cholerstwa promować.Tu jest dobrowolność tak czy siak.
    Duda mnie zaniepokoił podpisujac ...
  • Czyli macie dobrowolnisc i nikt sie epidemii np gruźlicy nie boi? :) @Pax Czy to gdzies w Anglii czy w Irlandii jest?
  • Hmmm, znalazłam (źródło b. mizerne) , że przymusowe szczepienie przeciw HPV to jednak Komorowski jeszcze podpisał. Duda podpisał przesunięcie finansowania szczepień, a to jednak zupełnie co innego. Czyżby jednak wybory? Kto ma źródła tej informacji? @Maciek???
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.