Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mrożenie pokarmu

W śerodę mam operacje i przez +- 48godzin nie bedę karmić małego a nie chciałabym żeby był tylko na sztucznym.pomyćlałam o zamrożeniu pokarmu ale nigdy tego nie robiłam.Rzeczywiście są potrzebne specjalne pojemniki?Ajak rozmrażać? w lodówce??

Komentarz

  • Można zamrozić nawet w małych słoiczkach, tylko je wyparz przed wlaniem mleka. Rozmrażać można w lodówce albo w temperaturze pokojowej, albo nawet w kąpieli wodnej (byle nie za gorącej).
  • Mleko matki można przechowywać w lodówce (bez zamrażania) do 5 dni. Pojemnik dowolny, byle czysty, wyparzony.
    Odciągniętych porcji niby nie należy łączyć, ale ja zawsze mniejsze łączyłam i nigdy to moim chłopakom nie przeszkadzało, a ściągam pokarm już 11 miesięcy.
  • Są w aptekach dostepne specjalne pojemniczki do przechowywania pokarmu. Takie woreczki plastikowe wyjalowione z zamknieciem strunowym. Ja rozmrazalam w temp pokojowej i potem podgrzewalam w cieplej wodzie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.