Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

JAki internet domowy najlepszy?

Jak Wasze doswiadczenia w temacie?

Komentarz

  • A jakie masz możliwości?
    Jaka lokalizacja?
    W centrum Warszawy nawet mobilny działa tak, że można rozważać jako podstawowy.
  • Na mój najlepszy Internet,
    wielu z Was by nawet nie spojrzalo ;-)
  • @jan_u

    Chodzi o internet do wynajetego mieszkania, wiec zadnych kabli i wiercenia.

    Potrzebny internet do codziennego obslugiwania stron internetowych (poczta,wiadomosci itd.)
    Oglądania filmów, youtuba, czasem sciagania plikow.
    Ma być router domowy..

    Chodzi o miasto łódź :)

    Myslałam o ofercie z playa...
    Ale jest kilka pytań:
    Czy 50 GB to dużo :D ?
    Czy jak potem spada do 1 Mb/s to bardzo mało (da się przy tej predkosci cos ogladac online ?)

    Jest tez opcja na podpisanie umowy na kom na abonament i teraz sa te rozne pakiety rodzinne, ale praktycznie wszedzie BEZ LIMITU, oznacza, ze jednak jakis limit jest :D
  • my mamy plusa i zadowoleni jesteśmy, play testowaliśmy i to była porażka jesli chodzi o prędkość (filmów nie szło oglądać) i limit (jak bysmy oszczędnie nie korzystali nie szło się wyrobic)
  • a jesteś przekonana, że nie macie w budynku żadnej sieci?
    Ja też szukałam ponad rok temu, najpierw okazało się,że Orange się nie przeniesie, bo nie ma tu linii, a właściciel nie wyraża zgody.
    Potem się okazało,że całą kamienicę obsługuje Multimedia,mamy szybkie łącze, połowę tańsze niż w pomarańczowych.
    W dużych miastach jest jeszcze UPC i Vectra.

  • @Monica

    a dawno to play mieliscie?
    rozumiem, ze plis zapitala?
  • jak się tu wprowadziliśmy to najpierw play testowaliśmy (jest taka opcja, że przez tydzień możesz potestować)- czyli koło roku temu...z plusa naprawdę zadowoleni jesteśmy, filmy można oglądać, bajki, limit mamy chyba 20 czy 25 GB i generalnie starcza nam (tu jest jakoś tak też że jak np. wchodzisz na allegro to ściąga z limitu, ale potem przy przeglądaniu poszczególnych stron już nie)
  • w play wtedy żadnego filmu nie dało się pociągnąć i generalnie fatalną prędkość podaliśmy jako powód rezygnacji
  • W play tez jest mozliwosc korzystania z Lte. Wtedy predkosc jest ok.
  • @Monica

    Nie mieliscie LTE?
  • Play ma ten plus, ze korzysta z nadajników innych sieci - tzw roaming krajowy
    Jak wjeżdżasz w dziurę gdzie brak plusa to automatycznie wskakuje np tmobile .
    Ja nieraz miałam w kuchni play a w łazience już wskakiwalo na np tmobile ;)
    Minus tego,ze to powoduje szybsze "zjadanie"baterii
    Dlatego teraz mam na stałe plusa kliknietego :D
    Mam 25 GB
    Oglądam nieraz z nudów filmy jadąc samochodem (jako pasażer ofkors)
    W domu mamy netie - jeszcze stara umowa , bez żadnych limitow
    Musimy mieć coś "stałego" bo praca nasza to głownie tel i net!
    Niejednokrotnie jedno zdjęcie (np tabliczki znamionowej jakiegoś sprzętu czy jakiś szczególik) to zdjęcie w wysokiej rozdzielczości 13-14 MB czy jak sie to tam nazywa :D
    A takich maili ze zdjęciami wysyłamy ogrom!
    Wiec jakby nam sie skończył czy zwolnił transfer to d*pa blada.
  • mieliśmy LTE, i mimo tego, że centrum chodził katastrofalnie...
  • Czy 50 GB to dużo...

    Dzieci korzystają z oferty play na KDR i mają do podziału 25 GB + przez pół roku nielimitowany LTE.

    W domu mam internet z kabla bez limitu i spokojnie można przez WiFi się łączyć. Mieszkamy w Warszawie czyli dość dobry zasięg LTE czyli mogą się łączyć do bólu, a mimo wszystko już pierwszego miesiąca wyczerpali dostępny limit tego zwykłego przesyłu. jakby nie to LTE i WiFi, to chyba po tygodniu by się skończył transfer.

    Najbardziej transferożerne są filmy, ja w swojej komórce mam 2,4 GB i zużywam max połowę. Ale sprawdzam tylko mapy, rozkłady jazdy, ew. sporadycznie jakieś niezbędne informacje.

    W pracy korzystam tylko z internetu kablowego, bo wielkości plików graficznych jakie przesyłam i odbieram można w terabajtach liczyć :) Mobilny może być zatem tylko jako wspomagający podczas wyjazdu.
  • Lokalizacja chyba jest kluczowa.
    Niecałe 30km od Warszawy mieliśmy
    LTE Plus - porażka (5 minutowego filmu nie dało się obejrzec)
    Później LTE Play - to samo.
    Teraz mamy Neostradę i jest ok.

    Ale w dużym mieście sporo lepszy zasięg jest.

    Z czasów studenckich pamiętam, że w Łodzi bardzo popularne były kablówki (n Toya) i bardzo tanio to wychodziło.
    Tylko to też kable..
  • U nas tylko LTE wchodził w grę, bo po kablu nikt nie chciał założyć, a jak chciał, to po absurdalnej cenie. Mamy Plusa, jest bardzo ok, 35GB generalnie wystarcza (raz jak wpadliśmy w ciąg serialowy, był problem ;) ) Ich obsługa klienta to inna opowieść...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.