Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak prać kurtki (w poczekalni)

Mam już trochę doświadczenia z praniem kurtek i chciałabym dopisać tylko, że do prania kurtek szczególnie w ciemnych kolorach lepiej używać płynu do prania niż proszku, ponieważ podczas suszenia czasem wychodzą plamy z proszku.

Komentarz

  • prawdę pisze, odlistkować!
  • wystarczy dobrze wypłukać, to plam z proszku nie będzie :P

    właśnie skończyłam pranie kurtek - i zaczynam przygotowywać się mentalnie do wymiany kilku suwaków
  • edytowano wrzesień 2015
    Pranie kurtek w poczekalni?
    Ja piorę w pralce lub oddaje do pralni.
    :)
  • ja piorę w płynach :D
    i w pralce :D

    ale jak się pralka zepsuje...spróbuje w "poczekalni"
    dam tu ogłoszenie "kto wypierze kurtki moje" i jak się @wielomama zgłosi będę walczyć o odlistkowanie jak lwica :D
  • Bardzo mi sie podoba pranie kurtek w poczekalni. A myslalam ze wszedzie pierze sie podobnie... w pralce.
    No w kazdym razie ... a jakos pierzecie w jakims uszczelniaczu materialu by byla wodoszczelna? Chodzj mi o taki efekt kaczki ze kropelki pslywaja po kurtce a nie wsiakaja w material.
  • Tu sie pierze "nowych".
    Znaczy...czyści sie forum z potencjalnych trolli
    =))
  • @ramatha w sklepach sportowych (pewnie i w necie) sa odpowiednie plyny do prania i impregnacji ubran. Czasem sportowe kurtki tak piore, na buty fajne sa spraye. Ale to wszystko tylko w ramach odswiezenia goretexow, czy innych texow.
  • @Maciejka dzieki, a uzywalas jakis konkretnych? Potrafilabys polecic? Ja uzywalam wprawdzie z 10 lat temu ale tylko zacieki mi sie porobily. Normalnie jakbym w wosku wyprala.
  • @ramatha w sklepach sportowych często są specjalne płyny do prania tkanin technicznych - one niekoniecznie zapewniają efekt spływania wody, ale nie zapychają włókien tych sportowych ubrań, dzięki czemu one nadal przepuszczają powietrze itp (w "zapchanej" normalnymi środkami do prania odzieży sportowej człowiek czuje się jak w reklamówce) - to ważne, jak często pierzesz np. ciuchy rowerowe itd.
    Efekt spływania wody można osiągnąć tak, jak pisała Maciejka - impregnatem w sprayu, często też są w sklepach sportowych, ale coraz częściej zwłaszcza w sezonie można je dostać w supermarketach albo z rzeczami do domu (takie sklepy wszystko do domu, ogrodu itp, z artykułami gospodarstwa domowego).
    Polecam psikanie odzieży i obuwia na balkonie albo w ogrodzie, bo te środki strasznie śmierdzą zazwyczaj.
  • Kupowalismy pod kurtke Vaude impregnator z tez samej firmy, Nixwachs sie nazywa.
  • @Maciejka @stephanos naprawde dzieki za wyczerpujace odpowiedzi. Zapisuje, zapamietuję i przy okazji kupuję :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.