Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy kolejny fotelik i jaki

edytowano wrzesień 2015 w Pomagajmy sobie
Dziecko nam rośnie i średnio się już mieści w pierwszym foteliku (taka kołyska). Nogi mu wystają, głowa jeszcze nie. Potrafi już stabilnie samo siedzieć. Pytałam po znajomych i mówili, że można mu spokojnie już kupić następny fotelik, w którym dziecko siedzi (taki 9-18 kg). Poszliśmy do sklepu a tam nam powiedzieli, że to dużo za wcześnie i niebezpiecznie... Pan w sklepie stwierdził nawet, że jego dzieci miały chyba po 1,5 roku jak im zmienił fotelik na kolejny i w tym mniejszym jeśli trzeba było siedziały po turecku. A wy kiedy zmienialiście dziecku fotelik na następny?
«1345

Komentarz

  • U nas ok 10 miesięcy, półtora roku w kołysce.??! Jak?
  • Jak kupiliśmy samochód T. miał 11 miesięcy i dostał od razu ten drugi fotelik.
  • Mamy syynka 14 miesięcy, dość dlugi i szczuply, ciągle w kołysce. Podobno póki glowa nie wystaje, można wozić. Gdzies slyszalam, żeby zmieniać foteliki możliwie najpóźniej, ale nie wiem, czy nie chodzili przypadkiem o zmianę na przodem do kierunku jazdy, ktoś jest bardziej niebezpieczna.
    Zaczynamy się rozgladac
  • @Hope, my zmienialiśmy koło roku, ale i wtedy młodsze dzieci wpinaliśmy w fotele odwrócone, akurat taki mieliśmy samochód, że mogliśmy dość długo wozić najmłodszych tyłem do kierunku jazdy. Nogi mogą wystawać, głowa nie powinna.
    Można też kupi fotel dla większego dziecka, który się ustawia tyłem, bo ważniejszy jest kierunek jazdy, niż model typu kołyska.
  • A ten tekst o siedzeniu po turecku slyszalam nie dalej jak w sobotę w sklepie w Wawie :)
  • @OlaOdPawla bywają takie niższe dzieci :)
    Naszej pierworodnej głowa nie wystawała w popularnym modelu do ponad 2 lat!
    Używałam kołyski jeżdżąc z nią do sklepu mniejszym autem.
    Na dłuższe wyjazdy miała inny fotel, siedziała przodem od ok 16mcy. Bezpieczniej to może nie było, bo proporcje głowy wciąż niemowlęce, ale ileż spokoju.
  • Ale te większe dzieci Wam wytrzymują w kołysce? Nam Tesia już bardzo chciała b siadać i się w takiej pozycji denerwowała
  • Półtora roku to nie, ale ponad rok dwoje młodszych jeździło w maxi cosi. Tyłem bezpieczniej.
  • A ile ma dziecko? Lat, wzrostu, wagi?
    Ma 9 miesięcy. Wzrostu i wagi? Myślę, że te 9 kg już waży, a mierzyć jej nie mierzyłam, ale nogi jej już sporo wystają.

    Usłyszałam właśnie o tym co piszecie, że głowa ma nie wystawać, i że dziecko nie może jeździć przodem do kierunku jazdy bo ma za słabe kręgi szyjne (?) i przy mocniejszym hamowaniu może je sobie uszkodzić.
    Pokazywali taki kolejny fotelik tyłem do kierunku jazdy, ale to chyba średnie i drogie przede wszystkim rozwiązanie... no nie wiem, a ten większy tyłem ktoś testował?
  • Dziecko nasze w aucie lubi spać, ale właśnie ktoś nam też powiedział, że zimą ciężko z całym ekwipunkiem szkraba w kołysce zapiąć.
  • @Hope - moich przesadzam ok. 9-11 miesięcy do fotelika stacjonarnego. Mam taki, co się daje trochę położyć, kubełkowy, więc dobrze podtrzymuje główkę, jak dziecko śpi.
    Prawda, że tyłem do kierunku jazdy bezpieczniej.
  • @Hope my mamy tyłem do kierunku jazdy
  • @chabrowa kiedyś pytała chyba o takie foteliki montowane tyłem
  • @Hope my mieliśmy maxi-cosi mobi, czyli ten 9-25 do jazdy tylem. U nas bardzo się sprawdził. Córka byla duza i jeszcze zima, wiec jak miała 9 miesięcy, to bylo ciasno w kolysce. Jezdzila w tym do 3,5 roku. Wtedy ja zrobiłam prawo jazdy i wygodniej mi było jak była przodem obrócona. Świetnie się sprawdzał na długie trasy, bo wygodny do spania i głowa nie leciała do przodu.
  • My też mamy tyłem. Esprit niedawno wypuścił cos tyłem, za ok 400 zł.
  • @Hope
    moja ma 7 miesięcy i nie toleruje tej jazdy na leżąco. Mogę ją tylko tam wozić, gdy rzeczywiście śpi. dzisiaj ja przesadziłam do fotelika dla starszego - a gondolkę będę wozić w bagażniku, jak będzie zasypiać na dłuższe jazdy to ją tam wsadzę.
    Jaka była dumna!
  • Mamy Mobi ten co @Kasia_ nasi chłopcy chętnie w nim jeżdżą ostatni skończył na ok 3,5 roku i został przesadzony nie z powodu wielkości tylko młodszego który wyrastał z kołyski-ale jak przestawić pasy to 5latek (110cm i 19kg ok) też by pasował, może trochę w ramionach miałby ciasno bo chłopcy moi barczyści...
  • Moj ma 10 m i nadal jezdzi w kolysce. Bunt straszny przy wsiadaniu. Przy wkladaniu w ten doroslejszy fotelik sie nie denerwuje. Niestety jest szczuplutki - ponizej 3 centyla. Jak zasypia w tym wiekszym foteliku to sie zapada ze go nie widac. Ma tez problem z napieciem miesniowym - moze to dlatego sie tak zapada, sklada podczas snu.
    W kazdym razie jestesmy na etapie szukania i zwlekania jednoczenie!
  • Zimą miałam taki śpiworek z wełny owczej w środku - z otworami na pasy - rewelacja.
  • Zosia w wieku 15 m się przesiadła, ale tylko po to, żeby Antkowi miejsce zrobić. Jeszcze by się mieściła.
  • Mam jeszcze pytanie o wybór fotelik, takiego 9-18 kg. Czym się kierować przy wyborze? Co jest ważne? Co uciążliwe? Lepiej fotelik zapinany normalnym pasem czy osobnym? z IsoFixem czy bez?
    Miał ktoś może takie fotelik:
    http://www.empik.com/caretero-defender-fotelik-samochodowy-isofix-9-18-kg-grey-caretero,p1102968582,dziecko-p
    http://www.empik.com/graco-coast-oxford-fotelik-samochodowy-9-18-kg-graco,p1051529092,dziecko-p

    i może coś na ich temat powiedzieć, albo może ktoś z jakiegoś powodu nie zdecydował się na ich zakup?
  • @Hope z tych dwóch to caretero bardziej - ma bardziej wystającą tą część na wysokości głowy dziecka. Mój kolega jeździł kilka lat w karetce do wypadków i uczulał, żeby na to zwracać uwagę, bo jak fotelik na wysokości głowy jest za płytki to dziecko przy uderzeniu wali głową/skronią w szybę np.
  • ja też jestem na etapie zmieniania fotelika :)
  • a jaki jeszcze ewentualnie warto kupić?
    wiem, że temat był wałkowany wielokrotnie ;)
  • Do tego caretero trzeba mieć jakieś TopTether w aucie. IsoFix to znaleźliśmy, ale wątpię, że tego to będzie w naszym kilkunastoletnim pojeździe :(
    A te opcje 9-25 kg, albo 9-36? Są dużo gorsze niż 9-18 ?? Czuję się zagubiona w temacie :(
  • edytowano wrzesień 2015
    In spe - jak mi Marcel wyrośnie z tego najmniejszego, to kupię taki chyba: http://www.besafe.com/en/car-seat-products/toddlers-car-seat-0-18-0-25kg/izi-plus
    W tym dalej będzie jeździł tyłem, a obawiam się, że przed rokiem to on mi wyrośnie, jak w takim tempie będzie rósł. Mam fotelik 9-18 kg przodem do kierunku jazdy, ale jest zajęty, i będzie jeszcze ze 2 lata. Tylko jeszcze nie rozpracowałam czy one są tyłem lub przodem, jak dziecko trochę większe, ale chyba tak.
    Kupiłam tej firmy dla wieku 4+, taki: http://www.besafe.com/en/car-seat-products/child-car-seat-15-36-kg/izi-up-x3, więc już pozostanę przy tej firmie chyba, bo jestem zadowolona.
    A i wreszcie znalazłam u nich belt collector. Bo mi Kostka z pasów wychodziła, nie chciała miec pasów na ramionach, a teraz już niewiele może zrobić ;) Aczkolwiek starsze i to zdejmie, ale ona nie ma 3 jeszcze i nie jest w stanie.
    Podziękowali 1Agmar
  • edytowano styczeń 2016
    Hope, bardzo ważne wg mnie jest przymierzenie fotelika do samochodu.
    Jak mieliśmy pierwsze auto to np. nie wszystkie które wytypowaliśmy " siedziały" dobrze - niby ok, ale się bujały, nawet sprzedawca w sklepie odradzał. A np.teraz nie było problemu, wic pewnie to zalaźy od wyprofilowania siedzenia.
  • @Hope podobnież mniejsze różnice wagowe - w sensie ten 9-18 jest bezpieczniejszy niż fotelik zakładający wagę dziecka 9-36...
  • jaki fajny ten izi plus 8->
  • @szczurzysko my mamy besafe z tego pierwszego linka, jesteśmy bardzo zadowoleni :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.