Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Spowiedź generalna

Chciałam się o tym więcej dowiedzieć. Chodzi to za mną juz od dłuższego czasu. Czy może ktoś skorzystał?
A tak przyziemniej, znacie może księdza który by sie tego podjął w Sosnowcu lub okolice (Katowice, Dąbrowa Górnicz, i tutti quanti). Nie wiem czy trzeba sie umówic (raczej tak?), czy długo trwa, czy to za jednym razem, czy wielokrotne spotkania?
«13

Komentarz

  • Isako, genialny kaplan jest w Jaworznie. Specjalista od generalnej! :-)
  • Mogę Ci na priv namiary podrzucić. Trzeba się umówić wczesniej.
  • Bardzo chętnie @Savia. Dzięki! <:-P
  • edytowano październik 2015
    @Isako nie mogę znaleźć maila do niego, normalnie ze skrzynki wyparował. :-S Ale już napisałam do znajomych organizatorów rekolekcji (którzy z nim współpracowali) z prośbą o kontakt.
  • Jak masz pytania to służę na priv. Do dziś błogosławię tego Kapłana za hardcorowe 3 godziny. I do dziś widzę błogosławione skutki. A minęło już 8 lat... :x
  • korzystałam na rekolekcjach ignacjańskich.
    Chyba warto najpierw pogqadać właśnie, dostać coś do przygotowania, ale i teoria,po co,dlaczego i tak dalej.
    Ja zawsze miała karteczkę. Pamiętam,zawsze mi mówiono,że to ma być wyznanie grzechów,nie musi trwać 2 godziny.
  • @Isako jak chcesz to podeślij mi maila - mam dobry, bardzo szczegółowy rachunek sumienia.
  • @groszek wysłałam Ci. Możesz dalej przesyłać? Bo ja na walizkach siedzę...
  • @groszek, ja też poproszę.
  • edytowano październik 2015
    @groszek! masz pw! ja też chcę rachunek sumienia.
    ed: Moja córeczka ma fazę: "Jak się mOwi?"
    Oczywiście zapomniałasm magiczne słowo: PROSZĘ. ;)
  • @groszek, ja też poproszę.
  • Jak to? Nie korzystasz? :O

    Myślałam że w pracy jest inaczej. ;)
  • nie ma spowiedzi na raty ja generalną miałam 2 x w życiu - pierwszy pod wpływem impulsu serca po okresie nawracania się, po prostu normalnie poszłam i powiedziała, że chcę z całego życia.
    Oczywiście nie poszłam tam gdzie spowiadają 15 minut przed mszą tylko tam gdzie mają kilkugodzinne dyżury.

    Drugi raz przed ślubem już u mojego spowiednika, który mi powiedział, że jeśli czuję takie rpzynaglenie to jak najbardziej.
  • @Aneczka08, to znaczy że pierwszy raz poszłaś sobie o tak po prostu do pierwszego księdza?
  • dokładnie tak, konkretnie do zakonników którzy mają dyżury w warszawie po 5 czy 6 h dziennie. Mają takie zamykane konfesjonały, wiem, że tam ludzie nieraz z ciężkimi kalibrami przychodzą naprawdę
  • w konfesjonale mu to powiedziałam nie umawiałam się wcześniej, ale oczywiście można się umówić celowałabym w jakichś kapucynów jeśli są w okolicy
  • Ja słyszałam różne opinie ludzi, którzy podeszli do generalnej. Czasem pozostawali... "zniesmaczeni" , nie wiem jak to nazwać. Po prostu kaplan nie pomógł im przez to przejść. Czasem trafili extra.

    Ks. u którego ja bylam ma w tej kwestii olbrzymi charyzmat. Dzielil życie na etapy, wypytywal, naprowadzal. Cala spowiedź podsumowana została aktami wybaczenia sobie i konkretnym osobom, które przez życie sie przewijaly. Dal tez wskazówki co dalej... Jak to wspominam to jakby wczoraj bylo, niesamowita spowiedź.

    Juz mu podsylalam różne osoby i tez byly zachwycone jak bardzo to byl wyjątkowy czas, jak bardzo oczyszczający. I jak konkretnie rozpoczynal życie na nowo.
  • @groszek ja rowniez poprosze :)
  • ciekawe czy ktoś taki jest w Irlandii...
  • @Savia podziel się namiarem, jeśli możesz. dzięki.
  • No pewnie. Na pw idę.
  • My niedawno odbyliśmy.
    A historia o tyle ciekawa, że z przyczajenia podchodzimy do Proboszcza naszej Parafii z zapytaniem: czy zna kogoś kto mógłby nas wyspowiadać, mnie i męża? Że chodzi o spowiedź z całego życia....

    A Proboszcz wyjął swój telefon i mówi: to co przyszły czwartek?

  • Dxieki @groszek ! Bo ja od wczoraj tylko na komórce klikam i nie mam jak wysyłać. :-)
  • @Isako- priv Ci posłałam.
    k.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.