Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ciemieniucha

edytowano październik 2011 w Ogólna
Macie jakieś sposoby na ciemieniuchę.

Komentarz

  • Si, bonita. :wink:
    Smaruję oliwką na pół godziny przed myciem, potem wyczesuję ile się da (miękką szczoteczka oczywiście) a resztę dokładnie zmywam przy kąpieli.
  • Jak się utrzymuje długo, np. u dwuletniego dziecka albo starszego, może być objawem alergii.
    U nas oliwka doraźnie, żeby zmyć to paskudztwo, ale leczymy już niestety lekami na recepte i używamy super delikatnego szamponu, bo po "normalnym" szamponie nie mogę z dzieckiem i jego głową dojść do ładu. Ale ja mam prawie dwu-i-pół latkę.
  • podbiję bo walczę z problemem
  • Moja teściowa w mojej nieobecności zdrapywała :D
  • Ja uwielbiam zdrapywać. U mnie Stas nawet ma( 8 lat)(trudno wytępić, No ma gęste włosy), tak samo u Jagody
  • A ja się boję że przez zdrapywanie włosy nie będą rosły.
    Gęste włosy mile u nas widziane ale takowych nie ma.
    :-B
  • Podbijam temat. Co stosujecie oprócz oliwki? Ja walczę już miesiąc i mam wrażenie, że to się odnawia cały czas. Słyszałam, że oliwka przy dłuższym stosowaniu wysusza. Wiem, że zasada dermatologiczna mówi, żeby albo nawilżać albo natłuszczać. Znacie może jakieś preparaty jeszcze?
  • Ja stosowalam specjalny szampon naprzemiennie z oliwka. W koncu sie pozbylismy problemu...
  • @Jutka mama mi kiedyś mówiła, że tego w 3 dni da się pozbyć. Coś tez kojarzę z oliwką i wyczesywaniem , ale jak się dowiem, czy jest coś ponadto, dam znać
  • Sposobem mamy palusi też się pozbywałam ciemieniuchy, trochę jak Cart&Pud: oliwka na 15-30 min przed kąpielą, ale wyczesywałam po kąpieli i takim twardym grzebieniem o jak z tego zestawu:
    pol_pl_CANPOL-Grzebien-i-szczotka-z-naturalnego-wlosia-18216_4
    Schodziło jak ta lala, ale też wróciło 2-3 razy. Jak się ją trochę przetrzymało to lepiej schodziła :D ale pewnie nic nowego nie napisałam.
    A ciekawe z tym mlekiem, bo Cynka rzeczywiście jest na nie uczulona :-?
  • są jakieś specjalne kremy na ciemieniuchę (zamiast oliwki - chyba z serii AA) podobno rewelacja, znajome zachwalały, ale drogie upiornie
  • Nasza 5latka ma fragment na głowie z ciemieniuchą. Gdy wyczesuje schodzi z włosami....
  • Pediatra kazała linomagiem smarować co godzinę. Ja kupiłam olejuszkę - chyba lepsza. Parę lat temu zwalczyłam ciemieniuchę olejuszką właśnie u córki, która urodziła się z dużą czupryną.
  • Szampon na coemieniuche mustella, drogi bo 30-40 zl ale przy średniej dlugosci włosów i codziennym myciu starcza na 3 miesiące. Problem znika pp 2-3 myciu.
  • Dzięki, będziemy walczyć dalej tą oliwki i wyczesywać, wyczesywać
  • Ja jakoś się nie przykładam do ciemieniuch. Trochę wyczesuję na sucho, ale nie codziennie. Sama schodzi z czasem.
  • Właśnie problem na czasie. Moja Julka dostała ciemieniuchę dopiero po ukończeniu roczku
  • Mam taki specjalny szampon na ciemieniuszkę ... lekarka mi poleciła ale jakoś efektu nie widać... z Ziaji
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.