Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

3 foteliki w samochodzie - poradźcie proszę / kupię samochód

edytowano październik 2015 w Pomagajmy sobie
Witam was,

Poszukujemy intensywnie samochodu dla naszej rodzinki. Warunkiem jest to żeby samochód był 6-7 os. i żeby dało się zmieścić 3 duże foteliki w drugim rzędzie siedzeń. Na zdjęciach samochodów słabo można określić to czy takie foteliki się zmieszczą, a nie mamy możliwości jeździć z nimi na oględziny. I bez sensu jest jechać kawał drogi oglądać samochód a potem okaże się że nie da rady zamontować 3 fotelików.

Proszę was o pomoc. Powiedzcie w jakich samochodach mieszczą się takie foteliki do 36kg?

Interesuje nas np. Mazda5 , Volkswagen Touran, Toyota Corolla Verso, lub wieksze typu VW Sharan, Seat Alhambra itp

Komentarz

  • @camille jest taki wątek Troje dzieci w aucie
  • wszystko zależy od fotelików, ich szerokośc jest od ok 43 cm do chyba 65. jak jeden masz taki szzeroki to mogą się nie zmieścić.. My mamy węższe i do 5 os Octavii się mieszczą
  • W kangoo mieliśmy problem. W traficu już nie. :)
  • W Galaxy w drugim rzędzie spokojnie się mieszczą. To są normalne siedzenia. Gorzej będzie z tyłu, w trzecim rzędzie.
  • Mazde 5 moge sprawdzic dopiero 23-25 jesli Cie to interesowac nadal bedzie. Daj znac :)
  • W citroenie c4 grand picasso mieszczą się spokojnie 3 foteliki z tyłu.
  • Ale trzeci rząd to totalna porażka, dorosły nie ma szans, dzieci ze dwa razy tam upchaliśmy, było ok, ale bagażnika wtedy praktycznie zero... Generalnie to nie jest samochód siedmioosobowy.
  • My teraz jeździliśmy seatem altea xl i sie mieściły 3 foteliki (ona jest 5os) teraz jeździmy jeep choroke starym z 93 r i Rez many 3 foteliki z tylu.
  • W VW Sharan - w drugim rzędzie bez problemu 3 foteliki bo fotele są samodzielne, w trzecim rzędzie - dwa fotele.
  • spróbuj napisać do ludzi z fotelik.info
    może coś też doradzą
  • Ludzie, dzięki. Czekam na dalsze info.

    Foteliki mamy 45cm szef.

    @Patia, tak wiem ze był taki watek ale nie umiem go znaleźć i też chodzi mi precyzyjnie o drugi rząd siedzeń a nie ogólnie jak upchac dzieci w samochód w dowolnej konfiguracji. ;)

    @ramatha Byłoby super jakby Ci się udało sprawdzić. Myślę ze to tego czasu jescze nie kupimy. Dzięki z góry.

  • Zmieniłam tytuł wątka, bo jesteśmy też otwarci na oferty. Jakby ktoś słyszał o jakimś dobrym samochodzie, 6-7 os., w benzynie do 20 000pln, to byłabym wdzięczna za znak. No i zeby te nieszczesne fotele się mieściły of kors ;)
  • Ja bardzo sobie chwalę renault espace , w wersji grand oprócz wygodnych 7 siedzeń jest jeszcze spory bagażnik
  • Jeszcze chyba niektóre alhambry i sharany mają od razu wbudowane foteliki dla dzieci.
  • Galaxy tez. Zintegrowane fotele to sie nazywa ;)
  • @Lila - w alhambrze w trzecim rzędzie 3 fotele? w sharanie wchodzą tylko 2, chyba, że w jakimś starszym modelu, bądź najnowszym :-)
  • Renault grand scenic, w 2 rzedzie wejda na luzie 3 foteliki, ale 3 rzad ma siedzenia 'z podlogi' wiec to opcja dla 2+3+czasem przewiezc tesciowa;-)
  • Mazda 5 super nam sie sprawdza.
  • no i Multipla (nie jest już produkowana) - 3 foteliki z tyłu bez żadnych problemów się mieszczą, a mogą też być z przodu :) - jeździłam z czterema
    bo auto 6 osobowe, z 6 sześcioma pełnowymiarowymi fotelami

    jak to włoskie auto ma swoje mankamenty ale jeździmy nią od 11 lat
  • Chryslery mają siedem miejsc i bagażnik, zwłaszcza Grand Voyager. Jeżdżę i lubię, chociaż dobrze mieć speca, który się zna na amerykańskich autach. Bo np. często im się robią zwarcia w elektryce (a to światło, a to wycieraczki) i człowiek, który wie o co chodzi, naprawi to szybciutko i tanio.
  • @joahim Piszesz o corolli verso, avensis verso czy verso?

    @kerima i macie takie foteliki duże w 2 rzędzie siedzeń?

    @Agax4 Podobny układ ma Honda FRV. Podoba nam si ta honda, ale podobno duży problem z rdza, trudno dostępne części i obawiamy się o wygodę kierowcy z dwójka pasażerów z boku. Czy w Multipla wygodnie tak sie jeździ?

  • A jeśli chodzi o foteliki to marka Avionaut ma na tyle zewnętrznie wąskie foteliki, że 3 mieszczą się np. w alhambrze na luzie. Jak patrzę na naszego cytryniarza C4Grand to też wejdą. To nie tylko kwestia auta, ale i fotelika.
  • @camille
    kierowcy jest wygodnie, chyba, że siedzi koło niego jakiś dryblas ;) jak mój synek (178 cm)
    długo na tym miejscu woziłam najmłodsze dziecię tyłem do kierunku jazdy (z wyłączoną poduszką pasażera)
    najmniej miejsca na nogi ma pasażer pośrodku z tyłu
    ale nie jest źle - teraz mam już duże dzieci (najmłodsza ma 11, najstarsza 17) i spokojnie można się tym autem zabrać na 2 tygodnie nad morze z bagażami (nawet bez dachowego bagażnika) z kompletem pasażerów :)
  • @TecumSeh Dzięki za wpis. Który macie rocznik?
  • my mamy obecnie alhambrę i spokojnie 3 foteliki się mieszczą, bo tam są trzy oddzielne siedzenia, które można wyjmować i wsadzać do 3 rzędu, także polecam
    nie jest to kanapowiec w stylu chryslera, ale to już jest kwestia gustu, co kto lubi :)
  • My mamy VW sharan i sytuacja taka jak w Seacie Alhambra. Tyle że my mamy 2 fotele zintegrowane z fotelikami są umieszczone 2 z tyłu,bardzo fajna sprawa- w każdej chwili gdy jadę bez dzieci mogę je błyskawicznie zamienić w normalne siedzenia.
  • My mamy citroena c4 picasso i się mieszczą.

    Dodam jeszcze, że ostatnio mierzyliśmy foteliki dla najstarszej córki (3lata) i pan w sklepie mega zachwalał jeden fotelik z najnowszymi bocznymi jakimiś amortyzatorami. (dokładnie nie powiem o co chodzi, ale w testach na boczne uderzenia wymiata)
    Przymierzyliśmy do samochodu i się okazało, że jest tak ogromny i te boczne amortyzatory tak odstają w bok, że na trzeci fotelik nawet nie ma szans...
    Także fotelik fotelikowi nie równy i my z zakupu zrezygnowaliśmy. Z nieba spadł nam używany od znajomych. ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.