Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Oszuści z olx i innych allegro - jak sobie radzić po szkodzie?

Jestem załamana! Wypatrzyłam okazję na olx, ale nie w miejscu zamieszkania i wysłałam pieniądze... do oszusta!!! :(( To miał być pociąg duplo na prezent świąteczny dla synka. A teraz zero kasy (250zł) i zero prezentu :(( Dla mnie to duża kwota i muszę przyznać, że jestem w dołku :(( Okazało się, że oszust działa cały czas i tylko zmienia nicki na olx. Zero kontaktu oczywiście-ani telefonicznego ani przez maila. Czy jest nadzieja na odzyskanie pieniędzy? Jakie macie doświadczenia?

Przez tę stronkę dowiedziałam się, że to oszust, działa na ten numer rachunku: http://www.jakitobank.pl/konto/PL83105019241000002297497758/usun_komentarz/3438

Komentarz

  • Współczuję,
    Nas kiedys oszukano przez allegro, mąż zgłosił na policję, po kilku miesiącach umorzono, kwota podobna
  • My nie otrzymaliśmy wylicytowanej książki. Mąż poszedł na policję. Okazało się, że to spowodowało, że pan po pół roku kase oddał.
    Wiem, że inni skaładli przeciwko niemu pozew zbiorowy.

    O dziwo policjant sam namawiał, żeby takich spraw, nawet przy drobych kwotach , nie zostawiać, bo oszuctwo jest ścigane z urzędu. I trza tępić.
  • Właśnie, 250zł. Dla jednych to mało (niska szkodliwość społeczna czynu), dla innych to dużo. Zamierzam zgłosić to na policję, ale jestem załamana już teraz. Wątpię, żeby dało się coś zrobić, skoro wedle wpisów na podanej stronie ten proceder trwa już niemal rok! :((
  • Nie wiem, jak w Pl, ale jak się płaci Paypalem, to zwrot gwarantowany. Do tego stopnia, że towar dojdzie do kupującego, ten powie, ze nie doszło i musisz oddać... W drugą stronę oszustwo.
  • Poprawiam linka, może komuś się przyda do sprawdzania kont: http://www.jakitobank.pl/Konto/PL83105019241000002297497758
  • @PonuraKura , tak czy owak zgłosić trzeba. Choć wiem, że to nie pocieszenie.
  • u nas mąż naciął się na apartacie fotograficznym (choć ja od początku mówiłam ze coś nie gra, ale mnie nie sluchał). Sprawę zgłosił na policji, część pieniędzy zwróciło mu allegro. Oszust oszukał wiecej osób i zwiał do Anglii, ale złożono przeciw niemu pozew. Wrócił do Polski i policja szybko go aresztowała, sprawa się odbyła, zwrócił wszystkie pieniądze.
  • Na fb na grupach handlujących ciuchami często dochodzi do takich numerów
    Ludzie zgłaszają nawet mniejsze kwoty!
    I tez powtarzają, ze policjanci zachęcaja do zgłaszania każdych takich przekrętów!!!
  • trzeba to też zgłosić do Allegro!
  • Na all kupuje bardzo dużo i nie zdarzyło mi sie oszustwo. Ale ja kupuje u "super sprzedawców".

    Za to na olx raz przelalam 12zl i cisza... Rzeczy kupowane bezpośrednio - lux.
  • Na olx wystawiałam poraz pierwszy
    Ale to samochód, wiec poczta ni kurierem nie wyślę ;)

    Raz chciałam kupić, ale sprzedająca koniecznie chciała wpierw przelew
    Odpuściłam
    Kupuje na Allegro
    Patrzę na ilośc komentarzy
    Czytam negatywne jeśli są - czego konkretnie dotyczą
    Miałam raz spor na all rozpoczęty, ale koniec końców sprzedawca okazał sie rozsądny ;) i zrobił co trzeba
    Raz tez miałam akcje, ze dluuuuugo czekałam na paczkę, sprzedawca przekonany ze paczka wysłana.
    Koniec końców wyszła pomyłka ze strony sprzedawcy (błędne oznaczenie w jakimś ichniejszym dokumencie odznaczone)
    Zostałam przeproszona i obdarowana gratisem, który zreszta przypadł mi bardziej do gustu niz zamawiany towar :))
  • Takie pomylki/drobne nieporozumienia to często miałam. Ale nigdy oszustwo.
  • Ja jeden jedyny raz nacięłam się na allegro, a kupuję tam dość często od około 11 lat.
    Kwota 100 zł. Poszłam na policję, poinformowałam o tym fakcie złodzieja. Dzień później kasa była już na koncie.
  • od ponad 10. lat kupujemy na allegro, te gorsze sprawy, to tanio wylicytowalismy, sprzedający nie chciał sie za tę cenę towru wyzbyć, więc jakies gadki wciskał, a to sie potukło, a to dziecko przez przypadek podarło, a nawet pracownik przez niszczrke przepuścił - drzwi okuwane ;)
    jeśli chodzi o olx, to najpierw szukam okolicznej forumki by odebrała i przesłała, choć kilka razy kupikiśmy zwyczjnie ufając i było ok, ale wiemy, że to ryzykowne.
  • na olx kupuje się za drobne kwoty, bo to nie jest pewny portal
    z allegro raz na oszukali perfidnie a my naiwni uwierzyliśmy :D i przelaliśmy 100 zł oszustowi, zgłosiliśmy na policję i do allegro po roku allegro nam oddało kase, złodzieja nie złapali
  • Oszuści, wszędzie oszuści... Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło "zostałem oszukany na olx/allegro". Aż strach. Ja to naiwna jestem. Wierzę w dobre intencje ludzi po drugiej stronie monitora. Naprawdę nie mieści mi się w głowie, że można kogoś oszukiwać w taki sposób :(

    Na allegro też staram się kupować u sprzedawców z dobrymi opiniami. Olx to inna sprawa. Zazwyczaj kupuję na miejscu, ale czasami nie ma tego, czego szukam. Lub gdzieś dalej jest bardziej interesująca oferta. Do tej pory nigdy się nie zwiodłam nawet na takich okazjach. Ale to jak mówię, do tej pory. Jeszcze długo będę przeżywała tę stratę, niestety. Na bogatych takie oferty nie trafiają, bogatych stać na nowe. Już nawet nie mówię o sobie, ale jak można oszukiwać ludzi, którzy przecież z braku pieniędzy, a nie ze sknerstwa starają się wytropić jakieś okazje z drugiej ręki? Przeież to bogacenie się na krzywdzie ludzkiej.

    @Malgorzata, ja szukałam takiego pociągu http://www.smyk.com/lego-duplo-pociag-zestaw-deluxe-klocki,p1077032666,zabawki-gry-dla-dzieci-p W cenie 250zł, to była okazja, chociaż nie aż taka, żebym podejrzewała oszustwo.
  • PonuraKura od drogich rzeczy na olx to jest forum i odbiór osobisty :D a potem przesyłka ;)
  • mi się jeszcze nie zdarzyło oszustwo na allegro
    a kupuję tam chyba z 90% rzeczy, które się kupuje poza jedzeniem i ciuchami dla mnie i męża, (dla dzieci też większość ubrań mam z allegro)
    Przy czym zawsze sprawdzam komentarze, musi być ich kilka tysięcy co najmniej i 99,9% pozytywów
  • Nas oszukali i to na duza kwotę, mój mąż chcial rozwinąć firmę i kupić koparkę....zapożyczył się i wpłacił zaliczkę...ale okazało się ze nie byliśmy jedyni i w sumie ze wszystkich poszkodowanych najmniej straciliśmy, lidzie po paręset tysięcy wpłacali na sprzęt którego nie dostali... mąż nie poszedł na policje, wiem ze inni zgłaszali oszustwo i nic nie odzyskali a oszustów nie znaleziono...to na allegro było.
  • Ja mysle, ze oszustwa sie trafiają z braku orientacji jak działa system, z naiwności lub gdy ryzykujemy świadomie.
  • Ok, przyznaję, że powyżej 300zł za pojedynczą rzecz na allegro nie zdarzyło mi się wydać, może to dlatego nie mam złych doświadczeń.
  • Mój mąż zanim zaliczkę wpłacił wszystko sprawdził, firma istniała, sprawdził ją w rejestrze, facet z nim normalnie przez telefon rozmawiał, dostaliśmy fv pro-forma, po zaksięgowaniu u nich pieniędzy odzywali się ze towar juz w drodze... I nagle koniec kontaktów...mąż się przejechał pod adres siedziby firmy, ochroniarz powiedzial ze nagle zamknęli interes i się zmyli.... Okazało się tez w toku śledztwa ze firma była założona na bezdomnego...
    Mój mąż pracuje w budowlance a tam oszustwa na każdym kroku i zanim w cos zainwestuje dobrze sprawdzi...tak miało być, ale nie ma tego złego, reszta pieniędzy którą pożyczył poszła na wkład własny do kredytu na ziemie na której teraz stawiamy nasz dom :) wiec koparki nie mamy, ale mamy juz fundamenty :)
  • Nam też się zdarzyło oszustwo na Allegro. Gdybym 5 min później zrobiła przelew... Niestety za późno dostałam informację o zawieszeniu konta, na które podobno ktoś się włamał :/ Na szczęście Allegro pieniądze zwróciło. Policja oczywiście sprawę umorzyła :)
  • Chyba zależy,ja tam dużo na allegro kupiłam i zawsze było,na olxie wózek i fotelik,ale odbiór osobisty. Tam jest nawet taki komunikat,żeby kasy nie przelewać....
  • @uJa, tylko że ja nie znam nikogo z forum tam gdzieś hen w Polsce i głupio by mi było takie osoby kłopotać :)

    Do mnie też wysłano z OLX maila, że konto oszusta zostało zawieszone. Ale za późno! Za późno!
  • Na olx tylko za pobraniem na niewielkie kwoty -- albo osobiście. Kupiłem w ten sposób parę rzeczy i jestem zadowolony. Na przykład żarnowy elektryczny młynek do kawy za 30 zł (z kosztami przesyłki i pobrania).
  • Przez OLX też starałam się kupować osobiście. Do czasu...
  • O nas w ten sam sposób oszukali ale allegro oddało wszystko.
  • Na olx tylko bezpośrednio obiór (lub po spełnieniu pewnych warunków - za pobraniem). Tam nie ma żadnych zabezpieczeń.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.