Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

sposób na brudny dywan (?)

Jak w temacie :) macie sposób na bruuuudny dywan, co by go samemu wyczyściś. Żaden wełniany....zajzwyklejszy.....

Komentarz

  • Moj sie pieknie "upral" jak nam zalalo mieszkanie, ale tej metody nie polecam.

    Najlatwiej to odkurzaczem pioracym, a jak nie ma to ja pralam vanishem i szczota, ale to pracochlonne.
  • Ja swój brudny dywan sprzedałam na allegro i kupiłam nowy... :-\"
    Podziękowali 1Monira
  • Odkurzacz pioracy najlepszy. Nie wiem, czy w Polsce sa wypozyczalnie? pamietam, ze moja mama wieki temu zamwiala faceta do prania dywanu, nawet sofe jej tez wyczyscil przy okazji. Nie pamietam, ile to kosztowalo, ale nie bylo bardzo drogo.
  • W warszawie to kilkadziesiąt zł, a można kupić płyn do dywanów, robi się pianę, szoruje szczotką i wyciera ręcznikiem, można pod spód dać folię żeby podłogi nie przemoczyć.
  • ...wybieram szczotę :)
  • Ja też polecam gościa do prania dywanów(nam pierze wykładziny w całym domu). Nie wiem, jaki koszt,bo to i kolega, i inne realia,i inna waluta. Ale maszyna z gorącą wodą i pod ciśnieniem,usuwa brud bez chemii.
    Gdybym miała jednak jeden dywan,to z pewnością próbowałabym go sama wyczyścić.
  • Niedługo zima - polecam szeroką, twardą szczotkę i śnieg. Śnieg idealnie pierze dywany, bo nie ma wody - takie pranie na pół-sucho.
    Daweniej też kapustą kiszoną pocierali i odzyskiwały kolory, ale to pewno te naturalne.
  • Kiedyś to było: odkurzanie zwykłym odkurzaczem, potem czyszczenie kawałek po kawałku gąbką nasączona płynem do dywanów (a raczej pianą)potem wycieranie sucha czystą ścierką a potem znowu odkurzanie i suszenie- czasochłonne, ale efekt był. Teraz wszystko myjemy myjką pod ciśnieniem- efekt ten sam ale pracy dużo mniej.
  • No właśnie pytanie, czy samemu to się zawsze opłaca. Bo te usługi z myjką ciśnieniową nie są zbyt drogie. Tzn. jakie wymagania ktoś stawia dywanowi. Ale koleżanka ma biały, płaci 40 zł i on po tym czyszczeniu wygląda jak suknia panny młodej. Jak nie robi się tego raz na miesiąc, to może warto.
    Chyba , że ma się soją myjkę.
  • Gosc przyjechal z odkurzaczem, wysprzatal. 60 zl zaplacilam, dwa dywany. Jeden spory, drugi maly.

    Polecam.
  • Warto kupić myjkę jak się ma sporo dywanów, dywaników w domu, samochód itp. My czyścimy nią prawie wszystko: pucujemy samochody, dywaniki, nawet drewniane rozkładane krzesła (nigdy takie czyste nie były, jak po myciu tą myjką) Nawet chodnik z kostki brukowej można wyczyścić:)
  • Ja prałam specjalnym sprejem. Spryskasz, za chwile z dywanu wyrasta piana a w niej wszelkie brudy. Pianę się ściera, dodatkowo szoruje lekko mokrą szczotą, wtedy wyciąga się więcej paskudztwa, ponownie wycierasz szmatą. Na jeden duży dywan poszedł cały sprej. Wyschło w jeden dzień na podłodze (w lecie). Szału nie ma, pewnie białego dywanu by nie wyprało z plam, ale ładnie się odświeżyły kolory i ładnie pachniało.
  • ... ilośc wolnego kurzu walajacego sie po domu jest trudna, już wolę jak czepia sie dywanu.
  • My wszystkie dywany mamy takie miękie jak chodniki z ikea jak jakiś jest brudny wrzucam do pralki i po kłopocie.
  • ...wyprubowałam (znalazłam w internecie) woda+ocet+szczota i aż nie wierze ale zadzaiałało ! =D>
  • Bo to nowsza wersja mojej kapusty kiszonej z przedwojnia.
  • u nas niestety drogo: (wykładzina dywanowa) 20m2 placimy 120 zł (jak zaczynalismy czyścic to brali 80 zł, mocno podrożało). Wolę czyścić odkurzaczem piorącym, bo wtedy więcej brudu wychodzi. jak się samemu czyści to ten brud na samym dole jednak zostaje.
  • Odkurzacz piorący ma ktoś? Żona twierdzi, że za mocarny jest gotowa dobrze zapłacić.
  • A ja zapytam skoro wątek wyszedł, pierzecie te dywany chemią (typu Vanish) przy małych raczkujących dzieciach? Jak to rozwiązać wtedy? Jakoś mam obawy...
  • Nie odpowiem na pytanie @jan_u , bo nie jestem zorientowana, ale
    z dywanami radziłam sobie tak 
    a. zawiozłam do pralni, ale trochę to kosztowało;
    b. prałam sama na dworze, tzn. latem  pilnowałam kilku bezdeszczowych dni, przewieszalam dywan na płot ( mocny  :)  )  albo rozciągałam na kostce brukowej, albo na południowym tarasie 
    i myłam myjką ciśnieniową. Wcześniej namoczylam wodą z płynem do prania, do zmywania , vaniszem, co tam miałam.  I potem kilka dni na słoneczku. Był jak nowy  :)
  • Ale zdaję sobie sprawę,że nie wszyscy mają takie możliwości.
  • gahana powiedział(a):
    Nie odpowiem na pytanie @jan_u , bo nie jestem zorientowana, ale
    z dywanami radziłam sobie tak 
    a. zawiozłam do pralni, ale trochę to kosztowało;
    b. prałam sama na dworze, tzn. latem  pilnowałam kilku bezdeszczowych dni, przewieszalam dywan na płot ( mocny  :)  )  albo rozciągałam na kostce brukowej, albo na południowym tarasie 
    i myłam myjką ciśnieniową. Wcześniej namoczylam wodą z płynem do prania, do zmywania , vaniszem, co tam miałam.  I potem kilka dni na słoneczku. Był jak nowy  :)
    jaką masz myjkę i co ona może?
  • Zawsze jest też możliwość wypożyczenia takiego odkurzacza i hurtowo ogarnięcia mebli i dywanów a sprzęt nie zalega w domu (nie wszystkim to przeszkadza, niektórzy mają miejsce :-)). Z tego co kojarzę koszt wypożyczenia na dobę to ok. 50/60 zł + dokupienie środków ale to rpzy własnym sprzęcie też by było konieczne. 
  • ganna4 powiedział(a):
    gahana powiedział(a):
    Nie odpowiem na pytanie @jan_u , bo nie jestem zorientowana, ale
    z dywanami radziłam sobie tak 
    a. zawiozłam do pralni, ale trochę to kosztowało;
    b. prałam sama na dworze, tzn. latem  pilnowałam kilku bezdeszczowych dni, przewieszalam dywan na płot ( mocny  :)  )  albo rozciągałam na kostce brukowej, albo na południowym tarasie 
    i myłam myjką ciśnieniową. Wcześniej namoczylam wodą z płynem do prania, do zmywania , vaniszem, co tam miałam.  I potem kilka dni na słoneczku. Był jak nowy  :)
    jaką masz myjkę i co ona może?
    Z Karchera, ale wiele lat i nawet nie wiem jakie robi ciśnienie. Używam jej do mycia pomieszczeń gospodarskich. 
    Podziękowali 1ganna4
  • Ma 2 dysze, z szerokim strumieniem i okrągłym. Myję też kostkę przed domem, tynk na domu, samochód itp.  Dywany miałam z wełny i pięknie wyprane . 
  • gahana powiedział(a):
    Ma 2 dysze, z szerokim strumieniem i okrągłym. Myję też kostkę przed domem, tynk na domu, samochód itp.  Dywany miałam z wełny i pięknie wyprane . 
    @gahana, o takie dane mi chodziło, przymierzamy się do zakupu. Dziękuję!
    Podziękowali 1gahana
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.