Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka zmywarka?

...już kiedyś chyba był tu taki wątek ale nie umiem znaleźć???? w końcu :) mamy zamiar kupić zmywarkę ...wybór duży...może ktoś podpowie....tak z doświadczenia :) co by nie przepłacić a żeby pancerna była ;)
«1

Komentarz

  • U mnie świetnie Bosh sie sprawdza. Pierwszy 9lat byl zajezdzany, teraz kupiliśmy nowy. Ceny sa przystępne.
  • Zdecydowanie Bosch i proponuję nie taką co jakoś super hiper oszczędza wodę, bo nie będzie domywać.
  • 17 lat temu to ja nie wiedziałam, ze zmywarki istnieją ;-)

    U nas sprzed chodzi ze 4 razy dziennie. 60-tka.
  • Ja mam whipool i czasem nie domowa. Ciagle sie zastanawiam, co robię nie tak. Pomaga zmiana tabletek (ogólnie zmiana, nie ze na konkretne), a po kilku razach znów to samo.
  • Boscha i ja polecam
  • @Sylwunia, pomagają co miesiąc tabletki do czyszczenia z F&M. Niby eko-sreko. Bez tego to bym walila głową w drzwi zmywarki.
  • Ja wsypuje cale opakowanie sody.
    Ale poszukam tych tabletek

    Skąd one?
  • @Elunia nie wiem jak kiedys, ale teraz simens i bosh to podobno na tych samych podzespolach.
  • A sól macie? U nas jak tylko nie ma soli zaraz naczynia są brudne.
  • Piszcie piszcie... bo ja też muszę nabyć zmywarkę, bo moje recę sa w opłakanym stanie...
  • My mamy Electroluxa od 5 lat i nie narzekam. Muszą być tylko spełnione trzy warunki:
    Musi być sól
    Musi być czyste sitko
    od czasu do czasu trzeba puścic pusta
    Używam tabletek i soli z lidla
  • Też bosch polecam, najlepiej prosty bez dziesiątek programów, bo i tak używa się dwóch. I jak Aga85 pisze czysty filtr i czasem puszczona pusta zmywarka ze środkiem czyszczącym. Bez tego po jakimś czasie nie domywa chyba każda nawet najlepsza zmywarka :)
  • Jak czyscicue filtr?
  • My rowniez kupiliśmy Boscha, ale jeszcze nam nie przywiezli. Po niedzieli powinnam już mieć.
  • Ja znalazłam blog Doskonała pani domu i tam są rady jak czyścić zmywarke.
  • generalnie w sumie mniej istotne jaka zmywarka ważne by miała na 5 lat gwarancję
  • @Anulcia-też pękają Ci i krwawią? Ja mam takie chore,że żaden krem nie pomaga. Może masz jakieś sposoby na regenerację? Prócz zakupu zmywarki;-)
  • dzięki :) powiedzcie jeszcze gdzie tabletki najtaniej i czy ta sól to koniecznie i jaka....? czy coś jeszcze się wrzuca...? ja zielono w temacie......
  • Czytałam, że sol konieczna. Nie mam jeszcze doświadczenia wiec opieram sie na tym co znalazłam w necie.
  • oo to sama chyba wypróbuje... Dzięki Jadwiga!! Mój dermatolog mówi, żeby zmywać tylko w rękawiczkach, ogólnie jak najmniej moczyć.. no ale się nie da...
    u mnie różne maści nie dają rady, ciagle robi się to samo.
  • Dziękuję, w bawełnianych rękawiczkach śpię czasem,ale wszystkie kremy działają tylko na powierzchni. Ta skóra nadal jest sucha i szorstka do tego stopnia, że czasem nie mogę rozprostować dłoni. Spróbuję tę parafinę.
  • siemens od 7 lat
    nie czuję potrzeby puszczania pustej a koszyk zgrubny czyszczę raz na 2 lata
    filtr dokładny czyściłam raz
    same tabletki z lidla głównie
    soli nie daję bo mamy centralny zmiękczacz na całą wodę w domu (czyli te tabletki co pisała aghi tyle że wsypuję gdzie indziej) :)
  • bosh albo siemens
    szuflada na sztućce jest cudownym wynalazkiem

    ps. nie polecam whirlpoola (miałam 7. lat i wystarczy - nie domywał porządnie od nowości)
  • My mamy bardzo twarda wode wiec sol konieczna.
  • Mam boscha i jest ok. Ale mam jakieś pół roku dopiero. Ja zwracałam uwagę, żeby była cicha. Zmywarka (tez bosch) mojego brata mogłaby umarłego obudzić. Ważne zwłaszcza jak się mieszka w bloku. Właczam przed pójsciem spać, tj ok północy i praktycznie jej nie slychać.
  • @Felicyta ja nie polecam stosowania parafiny na dłuższą metę - ona jakby obkleja skórę, nie nawilża wewnątrz - doraźnie pomoże, ale nie wpłynie np. na poprawienie stanu skóry w dłuższej perspektywie. Polecany też tutaj mocznik jest moim zdaniem skuteczniejszy - z takich aptecznych, gotowych kremów polecam pilarix.
    Ale najbardziej polecam wizytę u dermatologa lub alergologa i poproszenie o receptę na krem/maść z mocznikiem. Wtedy taki wielki słoik kosztuje o wiele mniej, niż ta sama pojemność drogeryjnego/aptecznego kremu, na dodatek stężenie mocznika będzie większe.

    Dodatkowo - chociaż niektórzy uważają, że to bzdura i fanaberia, ale mi swego czasu bardzo pomogło - polecam wodę termalną, taką do twarzy w sprayu z apteki. Ja psikałam skórę, czekałam chwilkę aż się wchłonie i wycierałam wacikiem. Nie wiem czy to nawilża, ale na pewno łagodzi zaczerwienienia, podrażnienia itp. I dopiero na taką skórę dawałam krem :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.