Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

strój zakonnicy x3 ma ktos pożyczyć??? PILNE

Moje trzy córki chodzą na tzw Marianki . Za tydzień tj w sobotę mają bal świętych. Mają przebrać sie za święte.
Cos bym moze im zrobiła, ale nie mam w tym tygodniu glowy ani czasu na szycie stojów.
Ma ktos moze pożyczyć stroj anioła lub siostry zakonnej??????? Oddam za przesyłkę i zaraz po balu odeślę.

Komentarz

  • w zamian mam duzo kostiumów dla przedszolaka - księzniczki, alicja w krainie czarow, dzwoneczek, motylek, piratka itp
  • A nie możesz spytać w jakimś pobliskim zgromadzeniu? Zazwyczaj siostry mają takie, co szybko szyją habity - może zrobią habiciki :)
    Ja nigdy nie spotkałam gotowych strojów dla dzieci za zakonnice.
  • A nie starczy jednolita czarna długa sukienka (tudzież szara czy granatowa zależnie od zgromadzenia) i coś na głowę w charakterze welonu?
  • Mam blisko lumpa, w ktorym strojow roznych po uszy. Zajde w pon. Jaki to ma byc rozmiar mniej wiecej?
  • Nie mal zadnych sukienek tego typu. Serio.
    Dorotak, dziekuje.zajrzyj prosze. U nas jest jeden Lumix,ale tam nic nie mają a ceny jak w butiku.
  • Rozmiar 116i 134
  • My właśnie po balu jesteśmy.
    Jedna była królową Jadwigą a druga Joanną d' arc.
  • widze desakralizacja Wszystkich świętych i zaduszek przez jakies głupkowate marsze i bale zamiast liturgii w pełnym toku
  • edytowano październik 2015
    Greg, a Ty co tu robisz? Na liturgii nie jesteś z zona i dziecmi? Wszak to Wigilia Wszystkich Świętych! Jestem oburzona! [-(
  • @Savia nie znalazłem w promieniu 100 km ani jednej Mszy Requiem
  • edytowano listopad 2015

    Twój Kosciol nie zadbal? :-B
  • edytowano listopad 2015
    Wiesz Greg, ja prosta dziewczyna jestem. Jak nie rozumiem słowa to googlam...

    Requiem (łac. requiem znaczy odpoczynek) – nazwa Mszy świętej lub nabożeństwa luterańskiego z formularzem przeznaczonym na okazję modlitwy za zmarłego w dniu jego pogrzebu, w kilka dni po nim, lub w kolejne rocznice jego śmierci.

    :-?

    Greg, za rok przyjdź do nas, do kościola katolickiego. Niemal w każdym Msza sw, czuwania i Pan Jezus w Eucharystii!
  • BTW @Gregorius czemu na Wszystkich Świętych miałaby byc Msza zalobna? To w Zaduszki prędzej.
  • @Gregorius nie wiem skąd jesteś, ale moi znajomi będą śpiewać na Requiem Aeternam w Łochowie, niedaleko Warszawy http://projekt-wschod-zachod.blogspot.com/
  • > nazwa Mszy świętej lub nabożeństwa luterańskiego

    Czyli może dotyczyć tego albo tego. Luter nienawidził samego słowa Msza, a jego wyznawcy mają tak do dziś. Gdybyś nazwała ich Wieczerzę Mszą, bardzo by się oburzyli.

    Ale oczywiście miejsce reqiuem jest nie w wigilię Wszystkich Świętych, a w Dzień Zaduszny.

    Liturgiczna ciekawostka: Dzień Zaduszny to w rycie klasycznym feria (czyli dzień zwykły) I klasy, czyli teoretycznie najwyższego stopnia -- jednakże dzięki temu, że to feria, przypadająca w ten dzień niedziela nawet niższej klasy ma pierwszeństwo i wtedy przenosi się obchód na 3 listopada.
  • Można ubrać się jak zakonnice bezhabitowe: bluzki przyzwoite, podkoszulki pod spodem, długie spódnice.
  • No tak - przebrać się za bezhabitowe :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.