Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Detektywi pokarmowi - aktywizować się!

2»

Komentarz

  • hmm w sumie wzdymające to miała po fasoli - naprężony brzuch i popierdywanie całodniowe, a teraz ją podejrzewam o jakąś ostrą reakcję bólową

    Mamy całodzienny mniej więcej taki stan, tylko mocniejszy, z bezdechami


    Wkleiłabym Wam dźwięk, ale się nie da
  • to jest cyba największy problem. Nie chce mi się przechodzić na restrykcyjna dietę i staram się sobie wmówić, że wykluczenie jednego czy dwóch produktów pomoże :(

    U F. w testach wyszły:
    jaja, mleko, cytrusy, ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, soja, por,
    na gluten nie wyszło, ale dopiero wyeliminowanie glutenu sprawiło, że zaczęła rosnąc (startowała w wieku 14mcy z wagi 7,5kg)

  • Haku, jak ja Ciebie rozumiem...
  • @Haku współczuję skoro trzeba ;) U nas Jasiek stawał na pięty i czubku głowy wyginał się w mostek i darł. Szedł mu czwarty miesiąc, poszłam do lekarza wtedy modne było napięcie mięśniowe, za słabe, za mocne za słabo-mocne, no byłam pewna, że to co w tym stylu. Lekarka powiedziała, że dziecko zdrowe, voltów tyle co trzeba. Zęby nie - bo nawet nie ma rozpulchnienia i za małe dziecko. Kilka dni późnej ząb był już na widoku.
  • Haku... Bede do granic szczera i zdecydowanie sie wspowiadam: przy trzecim dziecku juz mi sie na maxa nie chciało :( normalnie wyeliminowałam co powodowało ból. Pojechałam na rekolekcje. Tam ktoś podszedł ze mogą sie nad mała pomodlić o uzdrowienie. Nie protestowałam. Uznałam ze uzdrowiona. Nie trzymałam restrykcyjnie dety. Sama nie moge nabiału (jem małe ilości) glutenu, soi i kury jajek... Marela generalne jest najmniej alergiczna. Czy mocno to nie wiem bo ogolnie jak reszta dostaje sporadycznie zakazane alergeny. Rewelacji nie ma. Od 7 miesiąca od tej modlitwy... Ale mam wyrzuty sumienia ze juz nie miałam takiej duzej zaciętości i ochoty w diatach...
  • u Himka sprawa była prosta - tak chlustał, że się trzy razy zadławił bardzo mocno, więc nie miałam problemów co do diety
    U F. nietolerancję długo żeśmy ignorowali i wyszło jak wyszło
    U k. po zjedzeniu szybko nietolerowanych pokarmów (mleko,jaja) pojawiają się wypryski na twarzy, łzawiące oczy - niemal natychmiast - z tymi produktami nie mam problemu, a reszta to taka zgaduj-zgadula.

    Inna sprawa, że szansa na alergie na mleko i jaja u nas to 90% - rodzina Haczora z alergiami silnymi, moja także.
  • To może zapytam przy okazji:

    Znany mi człowiek, lat dwadzieściapare ma ciągle problemy z trawieniem tzn bóle brzucha, wzdęcia i biegunki.

    Od czego zacząć poszukiwania przyczyny? Zrobić testy na robale (i jakie?), wykluczyć coś z diety? Wina wody z kranu (pije przegotowaną ale warzywa zjada myte z kranówy)?

    Po pieczonych, smażonych i po słodyczach typu czekolada ponoć mu lepiej.
  • edytowano listopad 2015
    lamblie? albo kandydoza. Ja bym wzięła procha na grzyba - diflucan za moich czasów był i się odcukrzyła.
  • edytowano listopad 2015
    Podejrzewam wode bo się nasiliło po przeprowadzce.
    Jaki probiotyk najlepiej?
    Jak sprawdzić czy to grzyb?
  • grzyb - podobno kał w sanepidze na ilościową candidę tak lekarz mówił
  • U nas surowe jabłko powodowało straszne zaparcia i kolki :/ po gotowanym nie było problemów.
  • moze być jeszcze sok jabłkowo gruszkowy.
    Matko i córko, ile tropów jest w tej sprawie ;)
  • a m lekarz powiedział , że choćbym miała uczulenie na pylącą brzozę to przy każdej infekcji od dzieci organizm będzie robił atak alergii. Takie wiecie ćwiczenia wojskowe. I właśnie teraz mam. Na pleśnie nie mam (bo teraz jest spektakl zarodników jesiennych saprofitów), bo jak jest ok to jem wszystko co jest zabójcze dla pleśniowych alergików i nawet nie smarknę, a jak dziecko Jaś było tydzień chore a potem ja, to od razu alergia i poranione od niej gardło.
  • Ja mam tak jak @Joanna39 - normalne objawy infekcji plus cały karnawał objawów alergicznych i widzę, że syn też tak zaczyna. W moim przypadku to suche gardło i bardzo bolące zatoki itd.
  • Sama mam nietolerancję na słonecznik, więc go ścigam.
    Napój ryżowy.
    Składniki: woda, ryż 13.8%, olej słonecznikowy, fosforan wapnia, sól morska, Witaminy D2 i B12
  • Odpowiedzialne za akcję były surowe owoce, a ściślej jabłka lub/i sok wyciskany jabłkowo-gruszkowy.

    Dziekuję za pomoc :)
  • Czyli jaglanka niewinna?
  • jaglanka została wypuszczona za kaucją
    Na razie jest w grupie podejrzanych o wywoływanie zamieszek bąkowych w jelitach
    Ale zbrodni przeciw ludzkosci nie popełniła
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Ja muszę owoce wykluczyć mojej 2 latce i to będzie chyba najtrudniejsza eliminacjia jak dotąd.
    Bo czym je zastąpić? Warzyw surowych nie chce jeść. Inne przekąski mnie nie przekonują
  • @uJa, u mnie warzywa surowe są chętnie jedzone jako frytki - pokrojone w zapałkę. Stawiam miskę na stole i każdy sobie bierze. Warto zacząć od słodkiej marchewki, jej trudno się oprzeć.
  • właśnie coś jej marchewka nie wchodzi, nie wiem czy za twarda czy co
    chętnie je tylko surowe ogórki ;) no a na nie już się sezon skończył

    tak się zbieram do tego odstawienia owoców bo ta permanentna dwuletnia sraczka (za przeproszeniem) to mnie wykończy
    wszystko inne już odstawiałam i poprawy nie było
  • "Zapałki" są najlepsze, bo dobrze się je gryzie. Można też dać na zachętę marchew startą na najmniejszych oczkach, jest wtedy delikatna i słodka. Ale dzieci są rózne i lubią różne rzeczy.
    Mój kuzyn miał wiele lat temu alergię na wszystkie owoce, było to kilkadziesiąt lat temu. Nic nie mógł jeść z surowizn. (Nie wiem, czy to była alergia czy coś innego, tak mówiła rodzina).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.