Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strony www o Świętych

Ktoś? Coś? Cokolwiek?

Komentarz

  • Głównie brewiarz.pl

    Ale są też strony o pojedynczych świętych, np. http://sienenka.blogspot.com/ , http://ukrycie.blogspot.com/
  • Nie.strona, tylko ksiazeczki Elizy Piotrowskiej Swieci Usmiechnieci. Przeswietne!
  • A czy Franciszek Kucharczak nie miał takiego cyklu w Małym Gościu Niedzielnym?
  • Kiedy Święci byli mali, jest taka książka, opisany jest Św. Mikołaj, Św. Urszula Ledóchowska i jeszcze 3 świętych.

    Potem jest seria rymowana Pani Ewy Skarżyńskiej o świętych, treść jest w formie rymowanych wierszy.

    Można też skorzystać z googla, dobrze Święci są poopisywani na Wikipedii, tylko dla dzieci, to trzeba streszczenie zrobić.

    Do kalendarza polecam: św.Jerzego, św.Piotra, św.Franciszka, św.Jana Pawła II, św.Józefa, bł Jerzego Popiełuszkę, św.Jana Bosco i św.Dominika Savio oraz św.Augustyna. Z kobiet św.Ritę, św.Monikę i św.Annę oraz św.Joannę d'Arc.

    Reszta do wyboru do koloru.

    Ale te postacie mogą przyciągnąć dziecko.
  • Jak się żywo opowiada, to pewnie każdy święty może pociągnąć :)
  • @kawusiowa, no nie wiem ;). My w rodzinie mamy takich Patronów, że po długich poszukiwaniach miałam jedno zdanie: zginął/zginęła męczeńsko i nic więcej.

    I jak tu interesująco "rzeźbić"? ;)
  • Ha, ja mam teraz taki problem z Franciszkiem Ksawerym - muszę napisać artykuł, a natrafiłam na jakieś fatalnie napisane książki, choć postać niezwykła.

    Jak miałam napisać o Karolci Kózkównie, to zastanawiałam się, co też wymodzę... a okazało się, że to była fajna, serdeczna rodzina, miejscowe dzieciaki w ogóle lubiły tam przesiadywać, Karolcia była lubiana, miała poczucie humoru, ale nie obgadywała - i nagle zupełnie inny obraz świętej...
  • Komiks mamy o Teresie znacie?
  • No nie jest www - zagapiłam się, jak sie wpisze w googlu to są pokazane strony jak wygląda.
  • komiks o Teresie? A której?

    Jest też komiks o Stasiu Kostce, ale to dla starszej młodzieży, trochę udziwniony, a szkoda.
  • Z komiksów jest też o św. Janie od Krzyża, ale to też raczej dla starszej młodzieży.
  • O Ignacym Loyoli tez jest komiks.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.