Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sztućce

Jakie marki polecacie?
Do codziennego użytku , ale żeby nie rdzewiały i wyglądały porządnie.

Komentarz

  • o też mnie to interesuje, bardziej świąteczne ale proste i żeby nie kosztowały majątku
  • Myślę, że w to akurat warto umiarkowanie zainwestować, bo różnica w zużyciu jest znaczna.
  • wiesz można komplet na 12 os kupić za 200, 300 czy 500 zł a można za 1800
  • Gerlach na sztuki np celestia (jakoś tak) - można kupić komplet można sukcesywnie.
  • To już wiem. Nie, nie myślę o 1800.
    Zresztą raczej póki co na 6, z widokiem na dokupienie w przyszłości.
    Fajnie byłoby tez moc dokupić mniej używane elementy, jak łyżki do sosu z czasem, osobno.
  • Ja polecam gerlacha. Bardzo dobry sprzet. Moi rodzice maja swoje z 17 lat, codzinny uzytek, mycie w zmywarce i nic sie nie dzieje. Nasze mamy 5 lat i tez super. Nasze udalo nam sie kupic caly zestaw za mniej wiecej 400zl. Nie niszcza sie tez te z ikea.
  • obok Geralacha jest też Gerpol - podobno robiony w tej samej fabryce co Gerlach, trochę tańszy równie dobry
  • Gerlach. Z tanich-ikea. Kiedyś zamówiłam też Berhoffa ale odesłalam ze wzgledu na piekny wzór ale odesłąlam bo wykonanie beznadziejne.
  • Tu jest fajny sklep internetowy. W dziale "jadalnia"-sztućce ośmiu producentów, w tym Gerlacha i Hefry. Dokładny opis z czego wykonane, jakie pokrycia, etc.

    https://www.bellodecor.com.pl/jadalnia/sztucce/hefra/carmen/hefra-carmen-oksyda-noz-do-tortu-darmowa-dostawa
  • Ja bardzo lubiè ikeowe
  • Na co dzień też mam z Ikea ,a od święta z Biedronki kiedyś cały komplet dostałam na dzień kobiet.
  • Mamy od 4 lat ikeowe, sa super na codzien. Cenowo chyba 6x4 za ok 40zl.
    O swiatecznych na razie nie myslimy;-)
  • Mamy od 4 lat ikeowe, sa super na codzien. Cenowo chyba 6x4 za ok 40zl.
    O swiatecznych na razie nie myslimy;-)
  • edytowano listopad 2015
    Na co dzień mam z IKEA - Dragon. Takie, jak poniżej i bardzo sobie chwalę - klasyczny dizajn, dobrze się używają, zmywarka ich nie niszczy. Już z 10 lat mamy i są w dobrym stanie. O takie:
    image
    Od święta mam Hefry wzrór amerykański, platerowane. W prezencie ślubnym dostane. Też sobie chwalę, ale kłopotliwe, bo do zmywarki szkoda ich dać. Za to elegancie bardzo są. O takie:
    image
    Jak by ktoś chciał uniwersalne, na co dzień i od święta, to polecam Gerlacha.
  • ja na co dzień i od święta Gerlach
  • tych ikeowych, takich jak wyżej mamy kilka kompletów - na co dzień,

    a od święta image
    kulig, rodos, choć teraz sparta by mi się bardziej podobała, ale wtedy, co kupowałam sparty nie było:
    image
  • Polecam hoffburg . Dostałam na ślub od babci prawie 10 lat temu i naprawdę nic się z nimi nie dzieje a używamy tylko ich. Nie wiem ile kosztują ale moja babcia nie jest zbyt zamożną osobą.
  • Czyli człowiek myśli, myśli, a wreszcie ląduje w ikei.

    Bardzo mi sie podobają, @Katarzyna .
  • Nie rdzewieją (myte m.in. w zmywarce) i wyglądają porządnie, nie są lekkie jak plastik.
  • edytowano listopad 2015
    Fajne jest to, że do tych Dragonów jest też w komplecie chochelka, łyżka do sosów, sztućce sałatkowe, nóż do masła i łopatka do tortu i łyżeczki deserowo-koktajlowe na długim trzonku. Są też sztućce dziecięce (widelce dziecięce mogą robić za widelczyki do ciast). Wszystko w tym samym dizajnie.
  • Aż idę poszukać na stronie :)

    Też jestem na kupnie - jak mówią w naszych okolicach ;)
  • Cenna uwaga z tymi Dragonami
  • podbijam bo znowu szukam, jak widać od 1,5 roku nie dokonałam zakupu echhh ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.