Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

śledzie, sałatki sledziowe i inne rybowe:)

edytowano listopad 2010 w Kuchnia
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Pierwszego przepisu nie znam - wypróbuję, natomiast drugi króluje na naszym stole pod nazwą sałatki śledziowej sułtańskiej już dobrych kilka lat... :bigsmile:
  • Znalazłam, znalazłam!!!
    Mnóstwo super przepisów na rybkę!!!

    http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=5769&page=1
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Właśnie sobie większość przepisów pokopiowałam i też mam podręcznik śledziowy...!
    Ale jazda się zacznie - mój Mąż kocha śledzie, a my przy nim!!!:bigsmile:
    Ale przepisów miałam zaledwie kilka - teraz to co innego...!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • [cite] Agnieszka Barbara:[/cite]kroimy w piórka, dusimy na oleju,

    Pytanko - jak się DUSI na oleju? Wytłumaczcie głupiej...:shamed::shamed::shamed:
  • [cite] E.milia:[/cite]Pytanko - jak się DUSI na oleju?
    Oleju dajesz więcej niż mniej, cebulę smażysz tylko do momentu zeszklenia- ma zmięknąć, ale nie zbrązowieć.
  • Ja robię taką sałatkę śledziową pod nazwą SZUBA



    Składniki
    6 ziemniaków
    8 filetów matiasów marynowanych(najlepiej gdyby były już w occie czyli takie gotowe do zjedzenia )
    słoik majonezu
    4 buraczki
    szczypiorek do dekoracji
    6 ogórków konserwowych
    4 jajka na twardo

    Gotujemy w osolonej wodzie osobno ziemniaki osobno buraczki
    Na dno miski wykładamy trochę majonezu i potem przepuszczone przez sito ziemniaczki warstwa majonezu
    warstwa sledzika
    warstwa majonezu ,warstwa startych buraczków ,warstwa majonezu ,warstwa ogórków ....majonez ,,,i tak do skończenia wszystkich składników przy czym doprawiamy każdą warstwę według uznania (sól i pieprz )
    Na górę dajemy przepuszczone jajka i majonez możemy udekorować szczypiorkiem
  • ostatnio ktoś mi mówił o śledziach kawowo musztardowych - brzmi szokująco podobno pyszne, może się odważe.

    Na pewno zrobię sałatkę śledziową z ziemniakami, śledzia z cytryną, śledzia z ananasem i nie wiem co jeszcze???
  • A ja marynowane kroję w kostkę, jabłko w kostkę i cebulę mieszam majonez ze śmietaną i tym przekladam śledzie. Na wierzch sypię koperek. Proste i smaczne.
  • Ja w zeszłym roku robiłam śledzie korzenne-przepis chyba z Kwestii Smaku. Pyszne były, choć specyficzne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.