Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

edytowano styczeń 2019 w Ogólna
Zamieszczam tutaj linka, gdyż domyślam sie że wiodące media zrobią wszystko aby to zatuszować lub przeinaczyć fakty.
http://kontrowersje.net/comment/160212#comment-160212
«13456744

Komentarz

  • A na gw jest (a przynajmniej bylo wczesniej) , ze wygrał ;)
  • Rano w samochodzie słuchałam Trujki - to było jeszcze przed wyrokiem ale zapowiadali, że ma być dziś ogłoszony. Cały news skonstruowany tak, żeby Matkę Kurkę przedstawić w możliwie najgorszym świetle. (np. "oskarżony Piotr W.", "był już skazany prawomocnym wyrokiem za pomówienie" itp...).
    Ciekawe jak to teraz podadzą...
  • Doczytałam co pisze MK. Już wiadomo jaki będzie główny przekaz. Piotr W. przegrał sprawę o zniesławienie ale sąd łaskawie odstąpił od egzekwowania kary i uniewinnił go z pozostałych zarzutów....


    >:) >:) >:)
  • To w końcu Owsiak przegrał?
  • No przegrał!
  • wierzyć się nie chce :)
  • @Aniela
    Przeczytaj tekst pod linkiem od maliwiju.
    MK zapowiada dalsze działania :)
  • tak temat wraca,bo i final nie dlugo,i mimo wszystkiego co jest zle,gdyby níe sprzet od orkiestry ja pewnie bym miala 3 dzieci nie 4, klinika dostala sprzet do leczenia dzieci po oparzeniach, mala byla jedna z pierwszych osob ktorym potrzebny byl
  • Mój Kuba mógłby nie przeżyć.
    Nie rozumiem tej nagonki na Owsiaka.
  • Wspieramy różne akcje charytatywne, na ile możemy. WOŚP też. Co roku pojawiają się te same zarzuty i oszczerstwa. Finanse Orkiestry można przejrzeć w internecie i zweryfikować jakieś zmanipulowane artykuliki. Najciekawszy jest fragment o manierowaniu młodych ludzi i postawach sprzecznych z ideą pomocy charytatywnej. Wypisz wymaluj casus wolontariuszy ŚDM, którzy jeszcze do swojej pracy muszą dopłacać. Zaprzeczenie idei wolontariatu.
  • Z punktem trzecim wpisu zgadzam się.
  • Temat wraca, bo większość ludzi rozpatruje cała sprawę w sposób jednowymiarowy. To tak samo jak dylemat co począć z pedofilem który właśnie uratował całe miasto przed powodzią.

    W tym przypadku zbierana kasa idzie na oprocentowane konto i po roku kupowany jest za nią (odsetki idą na inne cele) sprzęt ratujący życie. Kwestia przetargów na sprzęt i prowizji jakie dostaje się od sprzedawcy za takie kontrakty też pomińmy milczeniem.

    Dlaczego jednak gmin jako właściciela szpitali nie stać na taki sprzęt, a stać na organizację imprez dla orkiestry? Ktoś zrobił podsumowanie kosztów imprez orkiestry ponoszonych przez samorządy w skali całego kraju? Jak to jest że czeka się na sprzęt ofiarowany, zamiast kupować skoro jest taki niezbędny? Akcje charytatywne powinny być drobnym uzupełnieniem, a nie całą machiną zastępującą system zaopatrzenia szpitali w sprzęt medyczny.

    Kto jest rzeczywistym właścicielem tego sprzętu? Co ze sprzętem z likwidowanych oddziałów czy szpitali? Co ze sprzętem z prywatyzowanych szpitali?

    Trochę dużo pojawia się pytań, a nikt nie chce odpowiadać merytorycznie posługując się dokumentami. Wszystkich którzy wspomną tylko o dokumentach nazywa się zadymiarzami, podpalaczami czy innymi epitetami. To budzi uzasadnione podejrzenia.
  • To przeanalizuj całą działalność Caritasu i porównaj, ile kasy idzie faktycznie na pomoc a ile na całą rozbuchaną działalność [procentowo najlepiej]tej organizacji
  • @kociara - a słyszałaś o tym, żeby Caritas miał całodzienny program w telewizji publicznej? Albo jakiś koncert wielotysięczny, żeby za publiczne pieniądze na cele Caritasu ktoś organizował? Ja nie słyszałam, ale może dlatego, że telewizora w domu nie mam, a i radia rzadko słucham...
  • Żeby nie pisać co roku tego samego, temat zakupu sprzętu budzi wątpliwości. Żeby nie było, żem sprofilowana, także w moich niusłikowych współpracownikach. Acz oni mają hipotezę, że tu korzyści czerpać mogą zatrudnieni eksperci z branży medycznej. Nie oczekuję, że Owsiak musi się na tym znać. Natomiast nie podoba mi się, że fundacja ani nie pyta się wpierw o potrzeby i preferencje, ani nie zbiera ankiet ewaluacyjnych, czy zakupy były trafione.
  • Natomiast nie łapię dawania na Caritas zamiast, bo profil pomocy jest całkiem inny. Chętnie wrzucilabym swoją cegiełkę na rzecz szpitala, o którym mam dobre zdanie, jeśli już.
  • To prawda @Katarzyna - nie ma takiego programu
    ale wystarczy jakakolwiek tragedia, a już się pojawiają numery konta-tylko Caritasu, PCK na przykład już nie
    do tego niemal w każdym, cotygodniowym programie Jaworowicz w telewizji publicznej pojawia się wątek, materiał itp, a potem w studiu szef Caritasu, konta tej instytucji zbierającej po raz enty kasę dla jakegoś nieszczęśnika (dość głośno było o tym, że Caritas nie przekazał pieniędzy ludzi, na których Caritas zbierał pieniądze, dopiero po kilku interwencjach i mętnych tłumaczeniach przekazał część tych sum)
    dodajmy do tego miliony zebrane po tragedii na wystawie gołębi, w kopalni Halemba, wypadkach z udziałem polskich turystów zagranicą itp.
    Jak się zsumuje, to pewnie wyjdzie więcej tego, niż jeden całodzienny program w tivi publicznej
  • "Kwestia przetargów na sprzęt i prowizji jakie dostaje się od sprzedawcy za takie kontrakty też pomińmy milczeniem."
    @Turturek, znam ten temat od podwórka :( Orkiestra kupuje najtaniej, firmy sprzedające na tym nie zarabiają (czytaj: pracownicy robią charytatywnie), sprzęt jet wątpliwej jakości.
    @kociara, myślę, że każda organizacja charytatywna ma zaplecze, bo jakżeby inaczej. Pracujący tam ludzie mają rodziny, nie można też pozwolić sobie na amatorszczyznę w księgowości, reklamie itp itd. nie chodzi o to, że WOŚP ma dodatkowe wydatki tylko o to, jakie ma te wydatki. Gigantyczne kwoty i to nie od prywatnych darczyńców, ale od państwowych instytucji. DO tego Woodstock i cała ta oprawa pod hasłem "róbta, co chceta". Nie wesprę WOŚPu, choć moje dzieci ze sprzętu korzystały, bo uważam, że ten sprzęt mógłby być mimo Orkiestry. No i argument poniżej pasa. nie płacisz za WOŚP, nie korzystaj ze sprzętu. Matka Teresa zbierała z ulicy nie tylko katolików.
  • @kociara, uzasadnianie jednej patologii drugą to chyba nie najlepszy argument.

    Ja bym chciał żeby charytatywność nie pochodziła z budżetu samorządowego tylko z prywatnych kieszeni i żeby nie zastępowała obowiązków naszych włodarzy tylko uzupełniała precyzyjnie i punktowo faktyczne potrzeby.
  • Ależ to nie jest uzasadnianie patologii drugą patologią tylko zwrócenie uwagi na to, że Owsiakowi się zarzuca coś co skrzętnie pomija się w innym przypadku a ten inny przypadek stawia się za przykład tego, ile zbiera po cichu bez fajerwerków
  • Przykład efektywnej charytatywności? To chyba najbliżej ma Szlachetna Paczka
  • Owsiakowi zarzucam korzystanie z pieniędzy publicznych które idą na organizacje imprez towarzyszących finałowi zamiast na bezpośrednie wspomaganie szpitali. Tego u innych fundacji charytatywnych nie ma.

    Gdyby Owsiak robił wszystko z pieniędzy zebranych, to nie byłoby żadnej dyskusji. A tak mamy słomianego misia raz w roku którego wielkości nikt nawet nie jest w stanie ocenić.
  • Ze Szlachetną Paczką też nie jest do końca różowo (jest np taki profil na fb Szlachecka Paczka), chociaż generalnie popieram i w tym roku braliśmy udział.
  • Szlachetna paczka to zupełnie inny problem. Duża skala do jakiej doszła powoduje przyjmowanie wolontariuszy o niskich kompetencjach lub nastawionych na rekordy zamiast na faktyczną pomoc. Stąd pojawiają się błędnie zakwalifikowane rodziny, które nigdy nie powinny otrzymać takiej pomocy lub absurdy w opisach rodzin. Do tego dochodzą pseudodarczyńcy którzy mylą konkretną pomoc z rzuceniem ochłapu. Szlachetna Paczka nie korzysta jednak z pieniędzy publicznych i nie robi przy okazji własnego biznesu.
  • Podpisuję się pod Turturkiem ws. SzP.
    Moim zdaniem problemem jest młody wiek większości wolontariuszy. Pojawiają się postawy skrajne-bądź daję wszystkim, bo nie potrafię odmówić żalom i płaczem, nawet czując, że coś tu nie gra, bądź odwrotnie, postawa "ja bym sobie poradziła"
  • edytowano grudzień 2015
    Matka Kurka demaskuje przepływ pieniędzy w WOŚP

  • @Turturek @MartynaN mi raczej chodziło o to, że tzw "koszty poboczne" nie związane z darami są w przypadku SzP najmniejsze.
  • https://galopujacymajor.wordpress.com/2014/01/14/ten-wspanialy-caritas/

    nie, wcale nie organizują imprez, koncertów id ;)

    A można wspierać obie akcje.

  • I jeszcze: używacie argumentu, że nie powinno być tak, że akcje charytatywne fundują sprzęt medyczny bo od tego jest służba zdrowia, itp. Czemu więc Szlachetna Paczka jest ok? Skoro jest MOPS i inne instytucje, to może osoby prywatne też nie powinny składać się innym na pralkę, makaron i buty dla dzieci?
  • Szlachetna Paczka jako organizacja nie kupuje niczego ludziom. Jest tylko pośrednikiem. To zasadnicza różnica. I w założeniu (w praktyce różnie bywa pewnie) ma docierać przede wszystkim do tych, którzy wstydzą się/ nie potrafią sami prosić o pomoc, więc do MOPSu np. nie pójdą. Sama byłam parę lat wolontariuszką i wiem, że jest wiele takich rodzin.

    Już nie mówiąc o tym, że sprzęt, który powinien być w szpitalu, sfinansowany z pieniędzy, które wszyscy płacimy na służbę zdrowia, to kompletnie coś innego, niż pralka czy żywność dla konkretnej rodziny.

    Oczywiście każdy robi i wspiera to, co uważa za słuszne. Ja, przy pewnych zastrzeżeniach, jakie mam do SzP, jeśli mam wybierać, to zdecydowanie wybieram tę akcję. Tutaj ja sama wspieram konkretną rodzinę, wiem, że całość mojej pomocy trafi do tej, wybranej przeze mnie rodziny. WOŚPu nie wspieram i wspierać nie będę.



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.