Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wartościowe książki dla dzieci

2456714

Komentarz

  • A w środku? obrazki tak koszmarne jak okładka? czy bez obrazków?
  • Dla młodszych i nieco starszych dzieci :) "Świetliki" Jan Karafiat

    http://czytam.pl/k,ks_405787,Swietliki-OT-Karafiat-Jan.html
  • edytowano listopad 2015
    @skatarzyna te książki są takie szpetne tez w środku :(

    Czytam sobie jest fajne. Mamy jedna bo W kiedyś dostał ale zapomniałam o niej. Muszę mu dokupić pierwszy poziom bo zaczyna powoli czytać.

    Z fajnych książek bardzo polecam Pod woda i pod ziemią Mizielinskich. Fantastycznie podana wiedza nr rożnych zjawisk. Ostatnio wzięłam jesczedo ręki w księgarni Animalium i juz czekam na Mikołajki zeby ją nabyć :)

    Edit
    http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-animalium.html
  • Mamy też "Czytam sobie" ze względu na przejście na małe litery i nawet chciałam o tym napisać jakby w opozycji. Ilustracje co prawda piękne, ale przeczytane do tej pory przez nas na 1-szym poziomie historie są osadzone w wartościach znacznie płycej.
    Pojawiają się tam zwroty, których nie chciałabym uczyć 3-4 latka. Niekulturalne zachowania głównych bohaterów.

    Nie znalazłam nic lepszego do nauki czytania małymi literami, więc po prostu tłumaczę, że coś jest kolokwializmem, że tak się nie mówi, nie robi itd.

    Co do Jagody i Janka, to mogę mówić za siebie. Moja córka przez kilka minut mogłaby patrzeć na rysunek i wypytywać o szczegóły obrazka i potem motywowana całym tym opowiadaniem czytać stronę tekstu. Ta seria broni się sama.

    Egemont broni się ilustracjami i kreatywnością, ale nie są to książki o wartościach chrześcijańskich. W kilku na pierwszym poziomie jest mowa o magii.
  • Dorzucę ze środka, ze świadomością, że krytyków sztuki to raczej nie przekona.

    20151110_151503
    20151110_151540

    My czekamy na wydanie kolejnych książeczek, z innych części Polski.
  • Dzięki @Elunia, nie dalej jak wczoraj nasz syn Wojtek pytał, czy jest jakaś ksiązka o niedźwiedziu Wojtku. Się przywiązał do historii imiennika, jak pomnik niedźwiedzia w Szymbarku zobaczył.
  • Wojciech Widłak, autor tej książeczki o czarnoksiężniku jest głęboko wierzącym i praktykującym katolikiem. Zofia Stanecka, zdaje sie, tez.
  • Dzięki @Kerima, właśnie o to mi bardziej chodziło. Nawet chciałam googlać.

    A dlaczego @Elunia nie można wyrazić wątpliwości? Wątek jest o wartościowych książkach. Egemont proponuje tylko ładne ilustracje a historyjki na pierwszym poziomie takie "se". Jakieś dobro czasem tam jest, takie pomieszanie.
  • My mamy teraz z biblioteki "Wielkie przygody, małej kropelki wody". Książka dosyć ciekawie napisana, dużo wiadomości dziecko zdobywa (o stanach skupienia, obiegu wody w przyrodzie). Jeszcze nie skończyłyśmy czytać, ale wydaje mi się, że warta polecenia.
  • Za jaja bym powiesiła autora tych ilustracji do Cieszyńskiej. Ew. za kudły, jeśli kobieta. Czy naprawdę nie da się połączyć sensownej treści, wartości i TAKŻE RÓWNIEŻ JEDNOCZEŚNIE estetycznej formy?

    Wiem, że się da, patrz Pan Kuleczka.
    Czytam sobie jest dobre, moja Łu bardzo lubiła, jednocześnie nie znosząc klasycznych elementarzy. Zresztą nadal do nich wraca.
    Podziękowali 1Katia
  • @wiesia, jak napisałaś, że 3,5-latkę od roku uczysz czytać, to się mocnp zdziwiłam, ale jak zobaczyłam, że z zainteresowaniem czyta ona, że "wieża jest fragmentem murów obronnych, które zbudowano w średniowieczu, ponad 600 lat temu", to zbieram szczękę z podłogi... @-)
    Podziękowali 1Katia
  • Bardzo fajna jest seria o Martynce, w sam raz dla dziewczynek w wieku przedszkolnym. Mi się podobała ;)
  • @Marcelina mogłabyś przypomnieć tą książkę o anatomii ze szkieletem do składania? Gdzies pisałaś i nie wiem gdzie..
  • @Skatarzyna O Wojtku traktuje tez ' Dziadek i Niedzwiadek' Lukasza Wierzbickiego. W ogole bardzo polecam ksiazki tego Autora.
  • edytowano listopad 2015
    @Draconessa, tę Wojtek juz ma - wg syna za mała i za krótka.
  • @annabe, skeletona do składania mieliśmy bez żadnej książki. O anatomii mamy taką z postaciami z "Było sobie życie", dosć fajna, i super śwetną "Human Body", przywleczoną z UK.
  • A coś dla 3 latka? Ciekawe i z estetycznymi obrazkami żeby było? :-? Bo już mam dość obrazkowych potworków...
  • @Agnieszka88, "Mela na rowerze" i "Mela na zakupach".
  • Dziękuje :-)
  • edytowano listopad 2015
    Jeszcze seria "To nic strasznego" - Będę mieć rodzeństwo, Wizyta u lekarza, Szpital, Przedszkole
    Tekst prosty i jasny, obrazki może niepiękne, ale trochę zabawnych smaczków dla rodzica się znajdzie.
  • A grafika bardzo ładna w tomie "Julian i Irena Tuwim dzieciom" z ilustracjami Pękalskiego.
  • Czy teraz można kupić książki takie "3D" jak były kiedyś?
    Otwierało się stronę i było wrażenie przestrzeni?
  • @Bagata, przepraszam opuściłam na dłużej wątek. Motywacją do czytania takiej "historycznej nudy" jest na pewno przywiązanie do bohaterów serii.

    Z "magią" musiałam się przeprosić, bo nie bardzo mamy co czytać (młoda łyka po kilka pozycji na tydzień). Seria poniżej zawieraja właśnie dużo nawiązań do nadprzyrodzonych przedmiotów, a później się okazuje, że osiągnięcia są zasługą pracy nad charakterem itd., czyli dość koszerne; są reklamowane od 6 lat:
    https://publicat.pl/seria/ced/786,pierwsze-czytanki
  • @AN - takie jak były ... 35 lat temu.Domek Baby Jagi, las itp.Czy może jakieś wydawnictwo wznawia wydawanie takich książek?
  • Były parę lat temu. I są też przyrodnicze np. o planecie.
  • i zamek, był super...
  • edytowano luty 2016
    Zamek mamy, dodatkowo bardzo ładnie wydana książeczkę o motylach, podnoszona własnie, Reksio tez się tak wydaje, tez cos mamy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.