Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«13456719

Komentarz

  • Właśnie obejrzałam program na repuplice, Terlikowski się wypowiadał na ten temat. Kto tam teraz pracuje w tym szpitalu?, przecież tu już nie ma mowy o aborcji, to było nie udzielenie pomocy żywo urodzonemu dziecku.

    Biedne dzieciątko, tyle cierpienia. Może chociaż u wielu ludzi takie informacje lepiej uzmysłowią oczywisty fakt że aborcja to jest odebranie życia dziecku, bo to już nie był zlepek komórek, zarodek, tylko w pełni ukształtowany człowiek.
  • Ja nie mogę takich rzeczy czytać,załuję,że zajrzałam na fb,
    serce pęka :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
  • Serce mi pęka ;( Jak bezdusznym można być?? Widząc umierające dziecko!?



    Coś pisali, że niepewne czy z zespołem Downa... Może ta śmierć choć jednej osobie uzmysłowi sens życia KAŻDEGO.

    Jak można????!!!!
  • niestety, z tego co mi wiadomo, to nie jest jednostkowy przypadek... :(((
  • Tez na fb widzialam, az cos sie we mnie przewraca....
  • Juz dawno czytałam, ze taka jest stosowana procedura przy aborcji
    Jak dziecko przezyje to jest odkladane i czeka sie na śmierć. ..ale to dotyczylo Szwecji
    Tamtejsze pielęgniarki potajemnie okrywaly małe ciałka
    Chyba jest o tym reportaż na yt ..
    Jak widać "postęp" i u nas w publicznych szpitalach zagościł
  • Kurcze znam ten szpital z czasów Chazana.
    Szpital Świętej Rodziny...
    W każdej sali wisi (przynajmniej wówczas wisiała) kopia ikony Świętej Rodziny- ta nasza, z Łomianek.
    Ot taki paradoks...

    Zwyrodnialcy!
  • Aborcja w obronie życia.
  • Moja znajoma udostepnila, byl komentarz, ze to nie jest prawda.
  • Bo to jest tak straszne,że ludzie wypierają.
  • Wydaje mi sie, ze czasem wola myslec, ze rzeczywistosc jest piekna, ze nie ma zla.
  • Też udostępniłam na Fb. Mało mnie komentarze obchodzą. Może ktoś ze znajomych przeczyta, zastanowi się nad tragedią nienarodzonych dzieci. Chociaż moje udostępnienia giną wśród tych wrzucanych ostatnio przez znajomych "zaniepokojonych" zagrożeniami demokracji.
  • Coś strasznego.
    Jak mozna stać i patrzeć.

    Ja z usług tego szpitala juz nigdy nie skorzystam.
  • jednak tylko jedna polozna sie zgodzila w tym uczestniczyc, inne powolaly sie na klauzure sumienia
    i ktos to zawiadomienie zlozyl. ktos od nich kto tam byl, ale bal sie zareagowac
    a wystarczylaby jedna osoba ktora próbowala by pomóc, chocby ulzyc w cierpieniu. mysle ze pozostali by wtedy sie osmielili zachowywac jak ludzie a nie jak procedura
  • Naturalnie facebookowy lud wszystko wypiera
    "Nikt by nie ryzykował pracy dla nielegalnej aborcji"
    "Taki płód nie umie płakać"
    "Przecież z 24 tygodnia to nawet nie umieją oddychać"
    "To pisory wymyślił żeby Chazan wrócił i żeby Terlikowski miał o czym gadać"



    Czasem to się po prostu brzydze ludźmi. Brzydze się ich pustymi głowami i brakiem serca. Nie potrafią zobaczyć w tej historii cierpiącego dziecka, to takie trudne?
    Podziękowali 1M_Monia
  • To sie inaczej teraz nazywa, nie aborcja, tylko terminacja ciąży. Jest takie forum gdzie kobiety, które tego dokonały, wspierają sie...bo mimo wszystko nie radzą sobie z tym co zrobiły. I to sie dzieje w Polsce...niestety...
    @Daga, moze pamiętasz jak kilka lat temu na kafeterii była dziewczyna w 5 miesiącu ciąży.... Nosiła pod swoim sercem dziewynkę z zespołem downa. Nie chciała jej....nie pomogły namowy, nawet dziewczyn z forum dzieci z zespołem downa...przekonywały ja, ze to cudowne dzieci itp.
    Poszła do szpitala, dostała leki na wywołanie porodu i urodziła żywą córeczkę, którą położono obok na stoliku i pozwolono jej umrzeć... To sie dzieje w polskich szpitalach...przerażajace....
    Takich sytuacji było pełno opisywanych na wyżej wspomnianym forum terminacji ciąży... :(
  • Też czytałam o tych procedurach, ale jakoś wydawało mi się, że w Polsce tak się nie dzieje. :((
  • A jak po takiej "pracy" można iść do domu i tulić swoje dzieci...
    Nie, nie osądzam, ale sama zasnąć nie mogłam gdy to zobaczyłam.
  • Kiedyś pani onkolog opowiadała, że jak zaczynała w latach 80-tych pracę była w zaawansowanej ciąży. I jednym z pierwszych jej zadań w pracy było namowienie kobiety z rakiem piersi na aborcję. Kobieta się zgodziła. Po dwudziestu latach spotkały się w poradni i we łzach ona jej opowiedziała, że do dziś sobie nie wybaczyla, widzi swoją córkę w każdej mijanej dziewczynie. A w międzyczasie w badaniach naukowych wyszło, że te, które zdecydowały się urodzić mimo raka, miały lepszą przezywalnosc.
  • Ja nie radzę sobie z emocjami czytając o takich zbrodniach....znikam na jakiś czas, nie mogę ... :(
  • @Sylwik
    pamiętam i nawet nie wiesz ile razy myślałam o niej i o dziecku


    To jedna z tych sytuacji, która do mnie wraca...

    Zastanawiam się gdybym np. jasno napisała, ze zaopiekuję się tym dzieckiem
    czy doszło by do tego???

    Ale pamiętam, ze ona szybko ucieła kontakt
    :(

    to jest tak tragiczne, że serce mi się kroi
    nie mogłam przeczytać tych artykułów na fb :|
  • @Daga do mnie to tez często wraca... Pamietam na forum z ZD pisano do niej aby urodziła i oddała do adopcji. Ale ona tłumaczyła,ze nie potrafiłaby żyć wiedząc,ze jej dziecko gdzieś tam jest i moze cierpi... Nie brała innej opcji pod uwagę. Po aborcji kilka razy napisała do mnie na gg. Nie umiała sobie z tym wszystkim poradzić...Chyba nic więcej nie mogłyśmy zrobić.... :(
  • Moja znajoma młodziutka położna, jeszcze praktykantka, dostała niezły opieprz od starszych koleżanek i doktora, za to, że nakryla pieluszka dziecko urodxone żywe w chyba 20tyg ciąży. Podobno do któregoś tygodnia nie ratuje się dzieci, bo i tak nie mają szans na przeżycie :(i leżało takie maleństwo na blacie, gołe, mama nieprzytomna, nie wiem, co z ojcem, więc Karolina nakryla żywe jeszcze ciałko pielucha. Nie wiedzieć czemu wywołało to taki atak reszty zespołu.
  • Ja jestem cała za, kiedy Terlikowski się bulwersuje,że milczenie ze strony Państwa(min, zdrowia, sprawiedliwości) jest conajmniej niefajne........... :(
    Dziś w "Chłodnym oku" się nie cackał.
  • Ja jestem cała za, kiedy Terlikowski się bulwersuje,że milczenie ze strony Państwa(min, zdrowia, sprawiedliwości) jest conajmniej niefajne........... :(
    Dziś w "Chłodnym oku" się nie cackał.
  • Niepojęte jest to dla mnie i nieludzkie. Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje i tyle.
  • Jakie konsekwencje i wobec kogo? Lekarzy? Czy "matki"? Wszystko legalnie zgodnie z prawem się dzieje.
    Takie prawo mamy...
    Powinien być zakaz aborcji. Ochrona życia od poczęcia. Żadnych tam wskazań medycznych i wyników gwałtu. Co jak z zespołem downa albo z gwałtu to już nie człowiek?
    Potworne.
    Ale ludzie nie chcą wiedzieć. I jak była akcja plakatów przy kościołach ze zdjęciami ofiar aborcji to wielka awantura była. Ale nie o to ze bezbronne dzieci mordują. Tylko o to ze plakaty rażą ich estetykę i nie chcą oglądać takich rzeczy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.