Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaki spiwor, jaki namiot - karimata czy materac?

Chciałabym rozpocząć przygodę z biwakowaniem ale mam sto pytan. Jaki namiot polecacie dla 3 osób. Jakie śpiwory? Co pod śpiwór, materac czy karimata. Biwakowanie weekendowe w polskich warunkach latem. Dojazd autem wiec waga noe ma znaczenia. My dwoje i 4 latka.
«1

Komentarz

  • Używaliśmy tego namiotu z decathlonu już dwa sezony http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz-family-41-id_8294502.html
    Dwie osoby dorosłe i jedno dziecko.
    Do tego duży materac z Jysk'a zajmujący całą sypialnię i mamy wygodniej niż w naszej sypialni, bo większa powierzchnia :D
    Nawet podczas dużego deszczu nic nie przemokło. Przedsionek jest na tyle duży, że mieści się stolik i krzesła, żeby zjeść (jeśli pada, bo tak to na zewnątrz stał), do tego torby z ubraniami.

    Śpiwory mamy różne. W promocjach znalezione. Dla córki mamy campus z odpinanym dołem, bo jak jest za długi, to zimno w nogi.

    Tylko my na dwa tygodnie jeździmy. Nie wiem czy na weekend nie starczy coś mniejszego, łatwiej rozkładalnego. Choć z tym też nie ma jakoś dużo problemu...
  • Dziekuje. Właśnie się wybieram do dechatlonu pooglądać. Tez wstępnie mysle o czymś mniejszy bo mamy zamiar robic wypady weekendowe na tyle blisko ze jak by się zrobilo za zimno/ mokro czy cus to chwilka i jestesmy do domu. O takie z nas biwakowicze. A śpiwory na jaka temperaturę kupujecie bo sa -25, poprzez zero do 20,stopni.
  • @andora na letnie biwakowanie z dziećmi +5-10 stopni wystarczy. Tylko śpiwór kupuje się na lata, wiec można rozważyć 0 stopni. Poniżej w Waszej sytuacji nie warto.
  • Mój jest do 0 i na pewno tyle nigdy nie było, a zdarzało się zmarznąć. Wychodzę z założenia, że lepiej do niższe temperatury kupić, bo zawsze można się rozpiąć.
  • Na takie biwakowanie to i łóżko polowe można zabrać. ;)
    My od zawsze uzywalismy karimat. Teraz używają ich nasze dzieci. @Yucami dlaczego nie?
    Rozwazam zakup młodzieży mat samopompujacych. Macie doświadczenie czy to lepsze od karimaty i na co zwracać uwagę?
  • edytowano marzec 2016
    Ale maty są chyba cięższe niż karimaty i bywają całkiem spore co do plecaka na grzbiecie nie jest wskazane. Ostatnio co prawda widziałam małą i stosunkowo lekką. Ale czy 2,5 cm to mało czy dużo to nijak nie wiem.
    Dobra karimata nie jest zła, zakładając, że się szyszki uprzątnie, a czlowiek padnięty ;) Nie w skalistym terenie, fakt, ale tu mata pewnie tez wiele nie zmieni...
  • 6,5 cm to juz chyba materac dmuchany nie mata samopompująca. Czy rzeczywiście istnieją takie grube?
  • Jak ktoś lubi ciepło to śpiwór od 0 czy 5+ to za mało. Dużo jeździłam na biwaki itd.i jako że jestem zmarzluch to dla mnie śpiwór tylko taki od temperatury minusowej.
  • Oj ja cie. Dzieki za rady. W planach mam dobry śpiwór 0 stopni. Najtańszy dmuchany materac. Namiot jeszcze nie podjelam decyzji ale sklaniam sie do taniego jakiegoś na allegro.
  • tani jakiś na allegro może być jednorazowy - do pierwszego silnego podmuchu wiatru, nie strasząc burzą z bardziej porywistym L-)
  • Spałam w takim tanim promocyjnym z biedronki, jednowarstwowym (niby dwu ale drugą warstwa to była taka żałosna mała narzutka że jej nie uznaję).
    Masakra. Po pierwsze jak nie ma dwóch warstw to w nocy z niego kapie na twarz, nie musi padać, rosa wystarczy. Po drugie szybko ucieka z niego ciepło. Co do trwałości też nie pochwalę, trzeba również liczyć się z tym że nie będzie wyglądał jak na pokazowym zdjęciu -materiał słabej jakości po dniu od rozłożenia rozciągnie się i opadnie. Dochodzą też takie atrakcje jak dziurki w materiale od byle szarpnięcia, potworny smród plastiku, zacinające się suwaki od wejść, rozdarcia na szwach. Ntańszy namiot może naprawdę popsuć wyjazd.

  • na taki z biedronki nasze dzieci mówiły taniot nie namiot ;)
  • Andora, decathlonowe namioty nie sa drogie, a jakosci wystarczajacej.
  • Hmmmm, a myślałam ze mogę isc po taniości. Ale perspektywa smrodu plastiku do mnie przemowila. ( to kapanie na nos jakos bym przeżyła). W decathlonie jeden mi się podoba ale kosztuje 450,zl.
  • My mamy z decathlonu ale duży, trzy sypialnie. Jest całkiem ok, ale kupiliśmy też chyba dwójkę, bo nie mieścimy się w sypialniach :). Pomysł jest taki żeby dwójkę wstawić do przedsionka ;) i będzie sypialnia rodziców. W zeszłym roku strasznie marzłam jak staliśmy w przedsionku.
    Dla mnie karimata jest zabójcza, mój kręgosłup nie daje rady.
  • A nie jest Wam zimno na dmuchanych materacach? Wydaje mi się, ze bardo.zo zimno, ale nie mam dużego porównania :)
  • Ok, to juz nie narzekam ;)
  • mnie samopompujący kiedyś zawiódł
    kupiliśmy przed przyjazdem jednej forumki i biedaczka spała na podłodze, bo powietrze uszło bardzo szybko
  • @Malgorzata jakie dokładnie te materace macie?

    Zimno na karimacie??? :-O Nasze izolują bdb. Zastrzeżenia do komfortu rozumiem, ale żeby na karimacie miało być zimniej niż na materacu, to już mocno naciągane? Chyba, że na jakiejś chińskiej podkładce do jogi... ;)
  • Z dziećmi w namiocie polecam raczej pidzame plus dresik niż gruby śpiwór. Wszelkie akcje z nocnym wstaniem na siusiu itp. znosi się łatwiej.
  • My do spania mamy tzw śpiochy, takie z polaru albo z grubszej dresówki.
  • Jej, to wszystko sos skomplikowane. Osobiescie jeździłam regularnie pod namiot jako nastolatka na weekendy. Zawsze autem, namiot jakiś koleżanki miały, ja brałam karimate, śpiwór a później czasem normalna pościel bralysmy. Jak bylo zimno to w aucie sie spalo. :D
  • Kiedyś nie było wyboru między lepszym a gorszym namiotem czy śpiworem. Inaczej jest też jak jadą nastolatki na wypad i wtedy extra przeżycia są mile widziane a inaczej jak się jedzie z dziećmi.
    My jeździmy pod namiot np na 3 tygodnie. Trudno wtedy ciągnąć na prowizorce z wyboru.
  • Kiedyś były same namioty, tanioty to nowoczesność ;)
    Na polu, na którym wakacjowaliśmy w ubiegłym roku stało całkiem sporo dużych starych namiotów, takich, jak pamietam z dzieciństwa. Ale takich, to na jedną noc sięnie opłaca rozstwaiać.
  • Hehe, trzeba zweryfikować plany.
  • my już się nie mozemy doczekać tegorocznego namiotowania, oby wszystko potoczyło się tak, by było mozliwe:)
  • Bo ja miałam takie wyobrażenie ze zakupie cos taniego za 100-150 na allegro i dam rady latem biwkakowac kolo domu. Mamy w panach polwysep helski - 45m drogi albo przystan jachtowa gdzie mamy jacht z ogrzewaniem w razie wu, albo wies u tesciowej gdzie w razie wu jest domek. Przerazil mnie smród plastiku.
  • Śpiwory to juz sie nastawilam ze kupie dobre, materac jakiś nawet mam - musze sprawdzić czy żyje. Karimaty tez mam ze dwie stare to wloze pod karimate. Tylko ten namiot. Chyba jeszcze poskladam na niego i kupie jakiś przyzwoity
  • Może głupie pytanie ale czy na polu namiotowym można/trzeba zarezerwować wczesniej miejsce?
  • Własnie tego się obawiam. A jest możliwość zarezerwowania miejsca?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.