Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ROWER - przerzutki i takie tam :)

24

Komentarz

  • Wiecie co umiecie zamieszać :) Już decyzja była o kupnie roweru w decathlonie i co teraz. A szykuję się do kupna 3 rowerów. !!!! :) Kans tak :)
  • Mąż się ze mnie śmieje, bo od wczoraj tylko rowery oglądam. I na YT filmiki o konserwacji łańcucha i porady dla laików rowerowych. B-)
  • @Sylwunia choć zobacz ty też coś ostatnio o rowerze mówiłaś, fajny ten z linka Małgorzaty
  • @Thorgal Super te filmy. Dzięki serdeczne. Ja mam krosa górala. Sprawdza się nam 3 rok. Nastolaty dorosły i częściej już oni jeżdżą na nim do szkoły. Lubimy też granda. Najstarszy szaleje na nim z 5 lat i nic się nie dzieje.
  • Malgorzata, właśnie ten oglądam najczęściej :D
    Tylko, że tu rama jest stalowa, co przy tej grubości ramy może być wyraźnie odczuwalne wagowo :(
  • @Anna78 na Krosach się nie znam, pomyślałem że niedrogie.

    @Cart&;Pud Ja mam ramę ze stali chromo-molibdenowej, niby super sprawa, ale tylna przerzutka jest przykręcona bezpośrednio do niej, szczyt głupoty z mojej strony, nie zauważyłem kupując on-line. Jak uderzę to już po ramie, już jeden rower tak załatwiłem. Powinien być wymienny hak.

    Jak rama jest z hi-ten'u to jeszcze nie tragedia, byle nie z rur kanalizacyjnych. Liczy się bezawaryjność, czyli grupa osprzętu. Podają to w specyfikacji, bo nalepka na tylnej przerzutce: "Alivio" nie znaczy. że inne części też są wysokich grup. Łożyska nie muszą (i nie powinny) być Shimano ani SRAM, ale niech nie będą najtańsze.

    Najważniejszy jest rozmiar ramy, mierzymy dokładnie, najlepiej pod okiem fachowego sprzedawcy, mój rower jest za duży (drugi raz!) - będzie dla syna, bo on szybko rośnie.
  • Pewnie, że może. Taką mam w starym rowerze. I żyję. :)
    Szukam po prostu najlepszej opcji w cenie, jaką sobie założyłam.
  • I spójrz na te treningi Cardio ;), a nie same rowery oglądasz.

  • Teraz robię risercz :)
    Treningi cardio będę oglądać (i realizować na bieżąco) w poniedziałek rano, jak dzieci pójdą do szkoły, bo teraz pękną ze śmiechu.
    A szkoda by było takich popękanych, bo fajne som :D
  • Koniecznie! Pierwsze treningi bez świadków ;).

  • Kolejne tyż :)
  • @Agnieszka w jakim wieku.wazne jest odpowiednia wielkosc ramy.nastolatek szybko rosnie a w rowerach szosowych wielkosc ramy jest dosc waznym elementem
  • @Agnieszka rama alumunium czy karbon jak prefrencje -jaki budzet.
  • edytowano kwiecień 2016
    @Agnieszka carbon bedzie lzejszy,cena wieksza
    dlatego trudno cos wybrac poniewaz rozpietosc cenowa duza
    moze uzywka?
    tu sa konretne modele
    zawsze mozna pozmieniac
    allegro.pl/rowery-szosowe-16484?buyNew=1&a_enum%5B179%5D%5B2%5D=2&order=p
  • @Agnieszka,zawsze mozna zmienic osprzet i ceny spadaja,
  • @Agnieszka to wybor jest duzy,dlatego zastanowcie sie ,jak cos prosze pisac
  • Na szosowych się nie znam, ale węglowego bym nie brał, wolałbym z lepszym osprzętem. Chyba że ktoś musi, bo się ściga. Ale wtedy to już duży wydatek.
  • @Thorgal Agnieszka pisala ze pociecha jezdzi sobie amatorsko
  • Zwykle składanie roweru dużo drożej wychodzi, niż kupno w całości. A żeby kupić używany, to trzeba mieć pojęcie.
  • @Thorgal masz racje,poza tym to wiek gdzie sie rosnie i taki rower moze szybko byc za maly,wiec opcja uzywany .ale jak wspomniales znac sie cza
  • edytowano kwiecień 2016
    Dzisiejsze stopy aluminium potrafią być lekkie:
    https://youtube.com/watch?v=WCBlhoH6UDE
    Rower można potem trochę odchudzić kupując lżejsze buty, pedały, prawdziwe ciuchy rowerowe, ochraniacze na buty, obły kask itp.

    Tylko nie podoba mi się dodawanie aluminium do tytanowego napędu, wygląda to na złośliwość, bo szybko się ściera, także nie zawsze drożej znaczy "na lata".

    Jak coś ma jeździć, to zwróciłbym uwagę na piasty i suport, żadne tam press fit'y.

    Rower triathlonowy będzie jeszcze szybszy, bo szosowy to do jazdy w peletonie. Tylko że triathlonowy trudniej opanować i nie jest na górki.
    https://youtube.com/watch?v=stY-2BKSg7o
  • Żegnaj karpiku!
    Kupiłam rower i pod górkę wjechałam na kompletnym, absolutnym, swobodnym luziku :D

    image
  • Ze bez ćwiczeń? Foch! ;)
  • Ćwiczenia też już robię. :) Znalazłam sobie cardio dla początkujących i zasuwam. Wczoraj nie mogłam rękami ruszać... X_X
  • No to bez focha, ćwicz na zdrowie!
  • Podepnę się pod temat rowerowy.

    Trzylatek nagle został bez rowerka biegowego - jest jeszcze sens kupować mu nowy czy już raczej z pedałami? Czytałam, że nie ma co za wcześnie, ale tak realnie patrząc, na którym da radę w tym wieku dalej i szybciej ujechać?

    Pięciolatka ma z kolei pedałowy, 18'', ale jakiś strasznie ciężki. Warto inwestować w lepszy czy poczekać chwilę i kupić już 20'', który posłuży na dłużej?

    Na stanie jeszcze roczniak i zastanawiam się w jakiej konfiguracji najlepiej organizować jakieś rowerowe wycieczki. Młodsi w fotelikach a starsza na swoim + ewentualnie hol, jak się zmęczy? Próbował ktoś tak?
  • Nie no, ja zakładałam, że jeden fotelik ja a drugi plus hol mąż :)
    Przyczepka jest super, ale nie wiem, co z najstarszą, ona w wakacje będzie miała 6 lat i fajnie by było, żeby trochę sama popedałowała, ale jak w dłuższej trasie wymięknie, to myślałam właśnie o tym holu, na zasadzie bardziej awaryjnej przy dużym zmęczeniu.
  • edytowano kwiecień 2016
    @Małgorzata, matka z czwórką na jednym rowerze to rozwiązanie prawdziwie holenderskie :) Albo indonezyjskie, sama nie wiem :)
  • A miałaś taki hol, że dawało się go przyczepić razem z fotelikiem? To musi być jakiś specjalny?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.