Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Organizujemy nabożeństwo majowe przed kapliczką

Jak to zrobić? Poproszę o podpowiedzi :)

Komentarz

  • niesamowite
  • My spotykamy się po prostu o określonej porze. Kto chce, przychodzi. Schemat jest ten sam: Litania, Pod twoją obronę, Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, Anioł Pański, pieśń maryjna codziennie inna. Wszystkie nasze dzienne sprawy.
    W mieście wiem, że dzieci za codzienne przychodzenie dostawały jakieś drobne upominki.
  • ustalić godzinę I zaprosić chetnych
    rozpocząć pieśnią maryjna
    odspiewac litanie
    zakończyć pieśnią maryjna

    my tak robiliśmy/robimy :)
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Dziękuję :)
  • U nas jak u @Basja, stymże po litanii dużo (z 5?) pieśni maryjnych, bo schodzą się głównie kobiety.
  • A u nas tak najpierw pieśn potem cały różaniec potem litania loretanska i pieśń.W zależności od sytuacji też koronka.
  • Trzeba się z tym liczyć,że jak się zacznie to trwac będzie.
  • Lo matko :) A co robicie w pazdzierniku? Bridget?
    Nie wysmiewam, tylko mnie podziw bierze, toz to bita godzina jak nie dluzej.

    U mnie w parafii jest w kosciele majowe: litania albo suplikacje, pod Twoja obrone, apel i do domu.
  • Moja koleżanka organizuje majowe dla dzieci z okolicy, mają w ogrodzie kapliczkę zawieszoną na drzewie, przychodzą dzieci z książeczkami i się razem modlą
    też ładnie, prawda? :)
    Podziękowali 1Basja
  • My wyszkoleni a raczej pani co prowadzi to 45 min.koronka 10tka.W październiku to o 7 rano w kościele z dziećmi.
  • @tylkoMaciek z naszych doświadczeń wynika, że wystarczy być codziennie o (z grubsza) tej samej porze i ludzie dołączają.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Maj się rozpoczął, wątek czas podbić!
    U kogo i o której?

    Na terenie naszej parafii - w najbliższy czwartek, o 19.00, przy kapliczce przy ul. Mazowieckiej, niedaleko ul. Wójtowskiej.
    Wspólnota rodziców zaprasza.

    k.
  • To ja do mnie zapraszam za miedzą ma jedną, drugą za dwoma miedzami a trzecią za zakrętem :)
  • Wiem, że marzec i Wielki Post, ale już się w parafii zabieramy za myślenie o maju, żeby zadyszki nie było.
    Mam pytanie o rok miniony - kto z Was organizował "Majowe" u siebie? I jaki miał odzew?
    Myślimy o mapie "majowego", żeby chętni mogli dołączyć.
    Na razie jest fp "majowe w Krakowie", ale to dla lokalsów na razie.

    Jak ktoś ma chwilę - niech napisze,
    dzięki!
    k.
    Podziękowali 1jan_u
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.