Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szukam prywatnej PPP w Warszawie i okolicach...

... pod kątem diagnostyki dyskalkulii i innych dys. Może ktoś jest w stanie polecić mądrego specjalistę? Ideałem byłoby znaleźć człowieka, który nie jest sceptycznie nastawiony do ED a pomógłby zdiagnozować syna i polecić ćwiczenia/terapię, żeby zminimalizować jego problemy w nauce matematyki a może z czasem wyjść na prostą. Rewelacyjnie byłoby, gdybyśmy nie poszli z torbami po pierwszej wizycie, ale to pewnie już marzenie ściętej głowy :)
«1

Komentarz

  • Ja polecam publiczną PPP na Wrzeciono w Warszawie - mają bardzo wysoki poziom specjalistów.
  • Problem w tym, że publiczna nie przyjmuje dzieci spoza rejonu.
    Podziękowali 1Honorata
  • Moim zdaniem w publicznej nie ma rejonizacji - przynajmniej mnie w Krk przyjęli winnym rejonie - ale czekałam długo na termin bo pierwszeństwo miały dzieci z rejonu.
  • U nas jest. Poznań.
    Czasami nie ma problemu jak np dziecko po zmianie szkoły przechodzi do innej poradni a dokumentację ma w innej ppp. Wtedy poradnie przesyłają sobie dokumentację
  • Rejonizacja jest odkąd dziecko do szkoły chodzi. A wcześńiej jest taka rejonizacja do ominięcia, że się tak wyrażę. To nie jest mój sensu stricte rejon, ale można się wprosić. Na Wojska Polskiego też podobno mają świetną. Generalnie Warszawa trzyma poziom w tych PPP.
  • Syn @Mle kończy szóstą klasę, więc go obowiązuje rejonizacja.
    Podziękowali 1Honorata
  • a propos ED to robili na tym Wrzecionie koleżance niemiłe komentarze i patrzyli spode łba...
  • No tak - wtedy jest jedna poradania rejonowa i jedna taka nadrzędna. Np. ta na Wrzeciono obsługuje pewne bardziej skomplikowane zagadnienia z Bemowa i Bielan, pomimo, że szkoły mają tam swoje rejonowe "podrzędne".
  • Źle napisałam - "podrzędne" - podstawowy szczebel raczej.
  • Z prywatnych mogę szczerze polecić pod względem poziomu. Ale nie wiem, jak cenowo odpowiada.
    http://www.rodziceidzieci.com
  • @MagdaCh dzięki, zadzwonię jutro do nich.
  • @Katarzyna, a czy Wy podlegacie pod ppp w Piasecznie? Tak sobie myślę, że skoro Sokrates, do którego pewnie się przeniesiemy jest w powiecie piaseczyńskim, to może warto tam też zapukać. A nuż będą mieli mniej tragiczne terminy niż w Grodzisku.
  • @Mle - a może zorientuj się, jaka jest państwowa poradnia rejonowa dla gimnazjum, do którego Młodzieniec ma chodzić? Rejonowa od naszego gimnazjum jest dość przyzwoita. Gimnazjum też mamy dość fajne i kameralne - coś z 20 dzieci stacjonarnych i 2 w ED, od nowego roku będzie przynajmniej 3, bo dołączy jeszcze jeden mój. I dość blisko od Ciebie, bo w Ursusie.
    Podziękowali 1Honorata
  • W Piasecznie jest ppp, ale sąsiadka, co chodzi tam ze swoją córką z ZD suchej nitki na nich nie zostawia, więc nie wiem, czy mogę polecić.
  • Ale ja Wam powiem, że ten poziom obsługi zależy od czynnika ludzkiego. Moje dziecko bardzo źle obsłużono kiedyś, a że opinia ta była ważna, nie dało się jej pominąć - musiałam (choć nie chciałam być nieprzyjemna dla pracownika) na koniec jednak pisemnie się odwołać do dyrekcji - była to jedyna droga, aby tę niefachową opinię anulować i uzyskać jeszcze raz. Powiem, że się ogromnie zdziwiłam na plus, jak za drugim razem kompetentną psycholog mi przydzielono. Polecam artykułować swoje niezadowolenie w ewidentnych sprawach.
    Podziękowali 1Honorata
  • Jaki ciekawy link przy tej okazji wyguglowałam - sama z niego skorzystam:
    http://www.pppsroda.pl/pliki/publikacje/dyskalkulia.pdf
    Podziękowali 1Honorata
  • MleMle
    edytowano czerwiec 2016
    A to nie jest tak, że jak gimnazjum jest w powiecie x, to ppp tamże? Na wszelki wypadek zapytam w Sokratesie. W Waszym (@Katarzyna) gim trochę odstrasza mnie ta kumulacja egzaminów, większości przedmiotów uczymy się blokowo i było by bosko zdawać je w większych odstępach.
  • @Mle - myślę, że terminy do negocjacji. Chętnie też bym negocjowała w tym kierunku. W tym roku i tak sukces odniosłam, bo egzaminy już od marca były.
    Zapewne rejonowa poradnia jest w powiecie - tego bym się spodziewała.
  • @Mle, przenosicie się do Sokratesa?
    Ja też szukam poradni. Najlepiej niedrogiej. W Starej Miłośnie 300 zł chcą za badanie w kierunku dysleksji :(
  • @Gosia5 chyba tak. Na pewno zmieniamy szkołę. A Wy gdzie jesteście? Chyba nie ma specjalnie dużego wyboru, jeśli chodzi o gimnazja przyjazne ED.
  • Moracz jeszcze jest
  • @Gosia5 - a w jakich widełkach cenowych mieści się dla Ciebie "niedrogo"?

    Cena 250-500 zł za badania w prywatnej poradni to w zasadzie norma jest. Częściej to 250-300 niż 500.
    Nie znam takiej, co ma ceny ponizej tej stawki.
  • @Aneczka08 Moracz to ppp czy gim?
  • Gimnazjum I SP
  • Dzięki. Wygląda sympatycznie, ale od nas to spory kawałek drogi. @Katarzyna, a Wasza szkoła to https://poem.pl/?
  • Dzięki @MagdaCh za Twój link. Odwzajemniam się: dyskalkuliakognitywistyka.blogspot.com/2012/06/troche-neuroanatomii.html

    Znalazłam niedaleko siebie prywatną poradnię, na którą może wydamy nasze 500setki ;) Pełna diagnostyka 350, terapia 50zł za 45min. Pani zrobiła na mnie dobre wrażenie, bo w rozmowie tel. poświęciła mi naprawdę dużo czasu, wypytała o rozmaite rzeczy, poradziła, dużo się dowiedziałam.

    @Katarzyna dla Sokratesa niestety rejonówką jest ta piaseczyńska poradnia. Recenzja Twojej znajomej wyleczyła mnie z chęci skierowania tam Janka.
  • @Mle, my jakoś niedługo będziemy testować piaseczyńską - Tosia będzie potrzebować dodatkowego opiniowania, by dwa lata gim. zrobić w jednym roku.
  • @Mle - dobrze, że znalazłaś poradnię blisko Was. Gdyby Twój syn miał być tam terapeutyzowany, to dużą wygodą jest taka lokalizacja.
    Podziękowali 1Honorata
  • @Mle, jesteśmy w Sokratesie.
    @kociara, myślałam, że skoro wizyta u lekarza specjalisty to wydatek rzędu 100-150 zł, to i w ppp nie będzie drożej. Tym bardziej, że za opinie, że możemy być w ed zapłaciłam w prywatnej ppp poniżej 100 zł.
    Podziękowali 1Honorata
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.