Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dobra zmiana - OC wzrosło o 50-100%

wew dniu wczorajszym zostałem niemile zaskoczony,
wygląda to na zmowę ubezpieczalni
«1

Komentarz

  • Tiaa, na pewno to przez ten zly pis. Mnie nie wzroslo. Moze warto poszukać innego ubezpieczyciela. Chociaż w większości sa zwyżki ale nie az tak duże.
  • my płaciliśmy w lutym OCi AC i nie było zmiany
  • edytowano czerwiec 2016
    bełem wczoraj u, tego, no brołkera, z kilkunastu ofert najtańsze miałem PZU - 644 zł,
    a w zeszłym roku płaciłem w Proamie 450zł, wznowienie przysłali na ponad 900 zł.
  • Nam wzrosło o 150 ,siostrze o 80 zł ,teściowi 100 zł.Rozne ubezpieczalnie .Nam w lutym kończy się więc już przebolelismy.
  • a siostrze nic nie wzroslo niecale 350zl na rok ma
  • Mężowi nie. Ubezpieczenie od marca. Może przez długi staż . Nie wiem
  • @Pioszo54 zdaje się, że pojawiły się uczciwe wypłaty ubezpieczeń (więcej niż dotąd) i w tej sytuacji wojna cenowa oslabla. Nie podejrzewam zmowy. 100% w tej samej firmie to ew. jakaś zmiana algorytmu lub coś po Twojej stronie, bo wzrosty generalnie nie są tak duże.
  • edytowano czerwiec 2016
    po mojej stronie nic się nie zmieniło

    bełem wczoraj u, tego, no brołkera, z kilkunastu ofert najtańsze miałem PZU
  • noale i PZU okazało się być o 50% droższe od tego co płaciłem ostatnimi laty, a było najtańsze
  • Ceny wzrosły, ale przede wszystkim z powodu przegrywanych przez ubezpieczenie procesów.
  • Czasami dobrze jest korzystać z usług agenta, nawet jeśli nie jest to agent 007.
  • Hint: za starsze samochody płaci się wyższe OC.
  • za starsze samochody płaci się wyższe OC.

    to jakaś nowość?
    od zawsze mam starsze samochody

  • edytowano czerwiec 2016
    cóż w ie dobrej zmiany nie było a co roku też ubezpieczenia rosną...
  • Nie wiem jak ubezpieczenia (mam nadzieję, że u nas nie będzie tak źle, bo to niedługo przed nami), ale ciągle zauważam, że wiele rzeczy drożeje niestety, zwłaszcza tam, gdzie ceny są w jakiś sposób uzależnione od cen euro czy dolara.
  • czy tylko oc?
  • Macki pisu sięgają nawet poza granice już bo moje ubezpieczenie z roku na rok rośnie rośnie...
  • ja byłam dopisana do ubezpieczenia Taty i nie płacił przez to więcej, a mi leciał staż.
  • Teraz płaci się więcej, jeżeli jest dopisany ktoś o niższym doświadczeniu. Ale i tak jest taniej.

    Ja dodałemdo dzieci do przyczepki, lecą im lata, będzie w sam raz jak zrobią prawo jazdy i kupią auto.

    Składki OC podrożały ze względu na wyrok sądu, który nakazał towarzystwom płacić za auto zastępcze.
  • A te dopisane dzieci mogą być niepełnoletnie?
  • Oczywiście
  • A ja swojemu dziecku kupiłam skuter , znizki leca , on szkody nim na pewno nie będzie miał , OC tańsze niż na auto 
  • A tak pomysł zwłaszcza że skuter bez przeglądu i do remontu @Bea to na pewno nigdzie nim mi nie wpakuje się 
    I będzie przechodni ten skuter czyli z brata na siostrę itd 
  • Dokladnie  stoi już drugi rok , jak się zmienią przepisy że nie będzie się opłacac czy coś w tym stylu nie będzie żal na szrot sprzedać
  • w pzu  jest ochrona  zniżek 

    a tutaj  inny  ubezpieczenie  ale na człowieka a nie na samochód 


  • Na motorower albo przyczepkę się dopisuje. Za przyczepkę z dziećmi płacę 50/rok
  • Kupiłem kilka lat temu auto, tata współwłaściciel, ubezpieczenie w PZU na niego. Po kilku latach mam 60% zniżki, mimo szkody (ochrona!)
  • Dopisywanie do samochodu przestało się opłacać od momentu od kiedy tacy współwłaściciele robią zwyżki. Na przyczepie tez mam zwyżkę, ale z racji niskiego OC, niską. 
  • Przenoszą się na współwłaścicieli pojazdu. Szansa, że ktoś zrobi szkodę przyczepką, jest bliska zeru.
    Podziękowali 1nowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.